Ünlü Analist Polkadot (DOT) İçin Fiyat Tahminini Açıkladı: “Müthiş Artış Kapıda”

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Ethereum, en büyük ikinci piyasa değerine sahip olmasıyla beraber Bitcoin’in hemen ardından gelen kripto para olma ünvanını kazanmış durumda. Ancak iki coin her zaman birbiriyle rekabet etmiyor. Bitcoin bir tasarruf aracı olarak görülürken Ethereum’un Blockchain’i ise akıllı sözleşmeler ve birçok uygulaması sayesinde daha geniş kapsamlı kullanım senaryolarına sahip durumda.

blank

Bununla birlikte Keith Bliss’e göre Ethereum’un asıl rekabet edeceği coin yolda olabilir. Keith Bliss, finans sektörüne teknoloji çözümleri sunan Capital2Market’in başkanlığını yapıyor. Bliss’e göre geliştiriciler, piyasa değeri olarak dünyanın en büyük dokuzuncu kripto parası olan Polkadot (DOT)’a giderek daha fazla ilgi gösteriyor.

blank

Bliss son 20 yıldır finans teknolojileri sektörünün gelişim aşamalarını görmüş bir isim bu yüzden kripto paraların gelişim süreciyle ve varlıkların tokenize edilmesiyle ilgili oldukça iyimser görüşlere sahip. Tokenize edilmiş varlık kavramı, bir hisse senedi ya da varlığın token haline getirilerek bir Blockchain üzerine taşınmasını temsil ediyor.

Bliss’e Göre Polkadot (DOT)’un Olması Gereken Fiyat

Bliss, Polkadot’un fiyat tahmini yapabilmenin Ethereum ve Bitcoin’e göre daha zorlu olduğunu söylüyor. Grayscale gibi lider kripto para yatırım şirketleri Ethereum üzerine Ethereum ETF’si gibi ürünler inşa etti. Ayrıca yatırımcılar bu iki varlık ile ilgili vadeli işlemler de gerçekleştirebilirken Polkadot’ta böyle bir seçenek bulunmuyor. Bliss, kısa bir süre önce Coinbase üzerinden listelenen DOT’tan kendisinin de satın aldığını söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Keith Bliss Polkadot’un kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekoru olan 48.68 dolara dönebileceğini söyledi: “Bu fiyat noktasını bu yılın sonuna kadar tekrardan görebiliriz.”

“Üç Yıl İçerisinde 100 Doları Görebiliriz”

Bliss ayrıca bu durumun Polkadot’un büyüme eğrisine ve kendisine yan Blockchain’ler ekleyip eklememesine bağlı olduğunu da belirtti. Parachain olarak adlandırılan bu yan Blockchain’ler, Polkadot’un Blockchain’ine bağlanan ve bu ağ üzerinden çalışan bağımsız Blockchain’leri tanımlıyor. Ayrıca Bliss Polkadot (DOT)’un lider merkeziyetsiz finans (DeFi) uygulama protokolü haline gelmesi için geliştiricileri çekmesine devam etmesi gerektiğini de ifade etti.

Keith Bliss ayrıca, bu şartlar dikkate alındığında DOT’un üç yıl içerisinde 100 dolara yükselmemesi için bir neden bulunmadığını söyledi. Bu fiyat DOT’un bu yazının yazıldığı anlardaki fiyatından %521 değer kazanması anlamına geliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Kraken Analistleri: “Bu Seviye Tutulursa Bitcoin Bu Yılın Sonuna Kadar Yeni Bir Rekor Kırabilir”

Kripto para analizcilerine göre Bitcoin bir “şimdi ya da hiç” dönemi yaşıyor ve 40.000 dolara kadar taşıdığı rallisini sürdürebilirse...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend