5 Aralık 2022, Pazartesi
10.7 C
İstanbul

Ünlü Analist Polkadot (DOT) İçin Fiyat Tahminini Açıkladı: “Müthiş Artış Kapıda”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ethereum, en büyük ikinci piyasa değerine sahip olmasıyla beraber Bitcoin’in hemen ardından gelen kripto para olma ünvanını kazanmış durumda. Ancak iki coin her zaman birbiriyle rekabet etmiyor. Bitcoin bir tasarruf aracı olarak görülürken Ethereum’un Blockchain’i ise akıllı sözleşmeler ve birçok uygulaması sayesinde daha geniş kapsamlı kullanım senaryolarına sahip durumda.

Binance indirim kodu

Bununla birlikte Keith Bliss’e göre Ethereum’un asıl rekabet edeceği coin yolda olabilir. Keith Bliss, finans sektörüne teknoloji çözümleri sunan Capital2Market’in başkanlığını yapıyor. Bliss’e göre geliştiriciler, piyasa değeri olarak dünyanın en büyük dokuzuncu kripto parası olan Polkadot (DOT)’a giderek daha fazla ilgi gösteriyor.

Binance indirim kodu

Bliss son 20 yıldır finans teknolojileri sektörünün gelişim aşamalarını görmüş bir isim bu yüzden kripto paraların gelişim süreciyle ve varlıkların tokenize edilmesiyle ilgili oldukça iyimser görüşlere sahip. Tokenize edilmiş varlık kavramı, bir hisse senedi ya da varlığın token haline getirilerek bir Blockchain üzerine taşınmasını temsil ediyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Bliss’e Göre Polkadot (DOT)’un Olması Gereken Fiyat

Bliss, Polkadot’un fiyat tahmini yapabilmenin Ethereum ve Bitcoin’e göre daha zorlu olduğunu söylüyor. Grayscale gibi lider kripto para yatırım şirketleri Ethereum üzerine Ethereum ETF’si gibi ürünler inşa etti. Ayrıca yatırımcılar bu iki varlık ile ilgili vadeli işlemler de gerçekleştirebilirken Polkadot’ta böyle bir seçenek bulunmuyor. Bliss, kısa bir süre önce Coinbase üzerinden listelenen DOT’tan kendisinin de satın aldığını söyledi.

Keith Bliss Polkadot’un kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekoru olan 48.68 dolara dönebileceğini söyledi: “Bu fiyat noktasını bu yılın sonuna kadar tekrardan görebiliriz.”

“Üç Yıl İçerisinde 100 Doları Görebiliriz”

Bliss ayrıca bu durumun Polkadot’un büyüme eğrisine ve kendisine yan Blockchain’ler ekleyip eklememesine bağlı olduğunu da belirtti. Parachain olarak adlandırılan bu yan Blockchain’ler, Polkadot’un Blockchain’ine bağlanan ve bu ağ üzerinden çalışan bağımsız Blockchain’leri tanımlıyor. Ayrıca Bliss Polkadot (DOT)’un lider merkeziyetsiz finans (DeFi) uygulama protokolü haline gelmesi için geliştiricileri çekmesine devam etmesi gerektiğini de ifade etti.

Keith Bliss ayrıca, bu şartlar dikkate alındığında DOT’un üç yıl içerisinde 100 dolara yükselmemesi için bir neden bulunmadığını söyledi. Bu fiyat DOT’un bu yazının yazıldığı anlardaki fiyatından %521 değer kazanması anlamına geliyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar