18.7 C
İstanbul
29 Kasım 2021, Pazartesi

Ünlü Analist Ripple (XRP) Fiyatı Hakkında Konuştu! “Yeni Bir Ralli…”

Önemli Gelişmeler

Ünlü analizst Ben Armstrong, XRP tokeninin yeni özellikleriyle birlikte bankaların yerini almayı başladığını ve son gelişmeler sayesinde altcoinin bir fiyat patlaması içi hazır olduğunu iddia etti.

blank

“XRP Tokeni Karşı Saldırıya Geçti”

Analiste göre, Ripple geçtiğimiz hafta SEC’den, çalışanlarının Bitcoin, Ethereum ve XRP yatırımlarına dair bilgileri talep ederek mahkemeye başvurmasının ardından Ripple şirketi SEC’e sincice bir karşı yumruk salladı. Analist düşüncelerini şöyle aktardı: “Bunun neden mi çok önemli bir adım olduğunu düşünüyorum? Çünkü SEC çalışanlarının menkul kıymetleri alıp satması normalde illegal bir şeydir. Menkul kıymetleri denetleyen bir kurumun çalışanlarının menkul kıymet ticareti yapması durumunda bu durum suiistimal edilebilir. Bu yüzden eğer SEC gerçekten de XRP’nin bir menkul kıymet olduğuna inanıyorsa, kurum çalışanlarının hiçbirinin kesinlikle XRP alım satımı da yapmamış olması gerekiyor.

blank

Armstrong, SEC çalışanlarının 9 Mart 2019 tarihine kadar hatta bunun da sonrasında XRP alım satımı konusunda serbest olduklarını belirtti. Buna rağmen SEC, herhangi bir bilgi vermeyi reddetti ve hatta bu durumun dava ile ilgisiz olduğunu iddia etti. Bunun ardından ise SEC, çalışanlarının alım satım aktivitesinin etik konseyi tarafından toplandığını ve bu hassas verilerin mahkemeye sunulmasının çalışanlarının gizliliğini ihlal edeceğini söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Ripple İçin Önümüzdeki Süreç

Analiste göre davanın sonuçlanmasıyla birlikte XRP fiyatı bazı sıra dışı performanslar sergileyebilir. Şu an ise analist, XRP’nin yıl boyunca gözlenen destek ve direnç bölgesine geri geldiğini düşünüyor. Armstrong düşüncelerini şöyle ifade etti: “XRP topluluğu neye yatırım yaptıklarını çok iyi biliyor ve topluluk XRP’nin uzun vadeli potansiyeli hakkında boğa lehine görünüyor. Yine aynı topluluk, Ripple üzerindeki hukuki sürecin manşetleri süslemesine rağmen arka plandaki ciddi gelişimlerin de farkındalar.

İlgili Haber:  SEC Davasındaki Son Gelişmeden Sonra XRP Fiyatında Bir Patlama İhtimali Olabilir mi?

Ünlü analist, Ripple ve XRP’nin, küresel ödemeler alanında çok hızlı, sorunsuz ve uluslararası ödemelere aracılık eden bir şirket haline geldiğini düşünüyor.

XRP fiyatı 2020 yılının Aralık ayında başlayan SEC davası ile birlikte büyük bir düşüş göstermişti. Coinbase ve Bitstamp dahil çok sayıda borsadan atılan Ripple, bu tarih itibariyle bu borsaların çoğunluğuna halen geri dönebilmiş değil. Kısa bir süre önce Coinbase üzerinde XRP alım satım çiftleri görülür hale gelmiş ancak şirket bu durumun bir hata nedeniyle kaynaklandığını belirtmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend