9 Ağustos 2022, Salı
26.6 C
İstanbul

Ünlü Analist, Ripple (XRP) İçin Kritik Fiyat Tahmininde Bulundu! “3 Gün İçerisinde…”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

CryptoBusy’nin ünlü analisti Tom Busby, XRP davasındaki son gelişmeleri değerlendirdi ve Eylül ayı için altcoinin fiyatına dair bir tahmin yürüttü.

Binance indirim kodu

Analist sözlerine şöyle başladı: “XRP, piyasa değerlerine göre en büyük 20 kripto para arasında, kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kıramayan tek altcoin olarak göze çarpıyor. SEC davasının XRP fiyatını geriye çektiğini buradan açık bir şekilde anlayabiliyoruz.”

Binance indirim kodu

XRP Davası Hakkındaki Son Bilgiler

Analiste göre, XRP’nin kendi yetki alanlarında olduğunu iddia eden Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyon (SEC)’in, sızdırılan bir epostaya göre, kendi çalışanları için XRP alım satımı ve bulundurulmasıyla ilgili bir kuralı bulunmuyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Özellikle kurumun etik bürosunun bir “yasaklı varlıklar” listesi bulunması ve bu listede BTC, ETH ve XRP’nin yer almamasıyla beraber bu durum netleşti.

Fiyat Analizi

Busby, XRP davasının sona ermesiyle beraber, altcoinin fiyatının bu yıl bitmeden yeni bir rekor kıracağına dair güçlü bir inancı bulunuyor.

Bu yazının yazıldığı anlarda Ripple fiyatı 1.2 dolardan işlem görüyordu. Analiste göre bir sonraki direnç bölgesi 1.4 dolar civarında olacak: “1.40 dolar civarında bir geri sıçrama ya da 1.35’e giderken bir düşüş hareketi görürsek, çok yakın vadede 1.14 dolar seviyesi tekrar test edilebilir ve bu da birçok şeyi etkiler.

Buna rağmen analist, XRP’nin bu hafta diğer büyük dijital varlıklardaki boğa lehine hareketlere uyum sağlayarak yükselişe geçtiğini de hatırlattı: “1.40 dolardaki direnç bölgesi aşılabilirse sonraki hedefler 1.50 dolar ve 1.60 dolar olacaktır.”

Busby, SEC davasından Eylül ayı ortaları gibi olumlu haberler gelmesi durumunda XRP fiyatının üç gün içerisinde 2 dolara kadar çıkabileceğini düşünüyor. Davanın Ripple lehine sonuçlanacağına dair bir karar alınması durumunda ise analiste göre XRP fiyatı bir hafta içerisinde kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırma potansiyeline sahip: “Bana göre bu tür bir gelişme olursa XRP fiyatı yalnızca kendi rekoruyla da sınırlı kalmayacaktır ve yıl sonuna kadar 5 dolar ila 10 dolar arasının görülebileceğini düşünüyorum.

İlgili Haber:  Analistten Sıradışı XRP Fiyatı Tahmini! Bu Üç Faktöre Dikkat!

Ripple ile SEC arasındaki davanın başlangıcından bu yana altcoin, davadaki gelişmelerden oldukça ağır bir şekilde etkilenmesiyle tanınıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar