9.4 C
İstanbul
9 Aralık 2021, Perşembe

Ünlü Analist Yıl Sonu Bitcoin Fiyat Tahminini Açıkladı!

Önemli Gelişmeler

Limenya.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, Bitcoin fiyatı kısa bir süre önce kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu tazelemişti. Bu yazının yazıldığı anlarda 67.060 dolar seviyesinden işlem görüyor.

blank

Yılbaşından Önce Bitcoin Fiyatı 6 Haneli Bölgeye Girecek Mi?

Bitcoin fiyatı, boğaların piyasadaki fiyat hareketini sağlam bir şekilde kontrol altına almasıyla beraber 20 Ekim tarihindeki zirve değeri olan 67.000 doları tekrardan test etti. Ekim ayının başından bu yana piyasalar boğa modunda çalışıyordu ve kripto paraların toplam piyasa değeri yalnızca bir ay içerisinde 1 trilyon dolar arttı. CoinMarketCap verilerine göre kripto paraların toplam piyasa değeri neredeyse 3 trilyon dolara ulaştı.

blank

Stock-to-Flow (S2F) modelinin yaratıcısı olan PlanB, oldukça ilgi gören bir analist olarak tanınıyor. PlanB, Ağustos ayı BTC fiyatını 47.000 dolar, Eylül sonu fiyatını ise 43.000 dolar olarak tahmin etmişti ve Ekim ayı sonundaki fiyatı ise gerçeğinden yalnızca %3’lük sapma ile hesaplamıştı. Günümüze gelecek olursak, analiste göre S2F modeli, Bitcoin fiyatının Kasım ayı sonunda 98.000 dolar üstüne çıkacağını ve yılın sonunda ise 135.000 dolara ulaşacağını gösteriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

S2FX modelini kullanan PlanB, mevcut boğa döngüsünü sırasında Bitcoin fiyatının önümüzdeki yıl 288.000 dolara kadar yükseleceğini öngörüyor. Analist ayrıca, bu fiyat hareketinin gerçekleşebilmesi için 2022 yılında kripto para piyasasının birtakım heyecan dalgaları oluşturması gerektiğini de belirtti. PlanB, açıklamalarında şunları söyledi: “Bildiğiniz gibi S2F modeli bu yarılanma dönemi için 100.000 dolarlık bir ortalama fiyat öngörüyor. Ancak S2FX modeli ise bu boğa döngüsünde 288.000 dolara ulaşılabileceğini gösteriyor (bunun için gerçekten büyük heyecan dalgaları yaşanmalı). Boğa piyasasının ikinci kısmının bizi nereye götüreceğini izleyip görelim.”

Ethereum Fiyatı da Yeni Bir Rekor Kırmayı Başardı

Aynı zamanda, piyasa değeri olarak dünyanın en büyük ikinci kripto parası olan Ethereum da 4.794 dolara tırmanarak kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırmıştı. Geçtiğimiz hafta Ethereum ağında, piyasaya sürülen ETH miktarından daha fazla ETH tokeni yakıldı. Bu yakım işlemi, belirli miktardaki ETH tokeninin sirkülasyondan kalıcı bir şekilde tamamen silinmesi anlamına geliyor.

İlgili Haber:  Bitcoin Analizi: BTC Yatırım Ürünlerine Gösterilen İlgi Kasım Ayında Ciddi Seviyede Azaldı! BTC’yi Gelecekte Neler Bekliyor?

Ethereum ağına getirilen yakım özelliği, çok tartışılan Londra güncellemesi sonrası hayata geçmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend