26 Mayıs 2022, Perşembe
24 C
İstanbul

Ünlü Analizci, Ripple (XRP) Fiyat Tahminini Açıkladı! “İki Hafta İçerisinde…”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 10 ay önce

Binance indirim kodu

CryptoBusy’nin popüler kripto para stratejisti Tom Busby, SEC ve XRP arasındaki dava hakkındaki gelişmeleri ve 2021 yılı için XRP fiyat tahminini takipçileriyle paylaştı.

Binance indirim kodu

Ripple Davasındaki Gelişmeler

Son teslim tarihi yaklaşsa da uzmana göre SEC, müzakere süreci ayrıcalığı olduğunu iddia ederek yargıcın tüm ısrarlarına rağmen talep edilen belgeleri mahkemeye ulaştırmadı. Daha önce SEC’in isteğiyle olgu keşfi (fact discovery) aşaması 60 uzatılarak davanın seyri tamamen değiştirilmişti. Analizci durumu şöyle ifade etti: “O zamanlar Ripple (XRP), özet karar aşamasına bir an önce geçebilmek için, SEC’in dava açmadan önce konuyu araştırmak için yeterince zamanı olmadığını savunmuştu.”

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bununla birlikte kısa bir süre önce SEC, mahkemeden Ripple Labs davası için Ripple şirketi çalışanlarının, bir mesajlaşma servisi olan Slack üzerindeki konuşma kayıtlarına erişim talep etmişti.

Analizcinin XRP Fiyatı Tahmini

XRP, Çarşamba günü Global Money Express’in (GME Remittance), Ripple’ın küresel finans ağı olan RippleNet’ine katıldığını duyurmasıyla çok yoğun bir şekilde bireysel yatırımcı akınına uğramıştı.

Bu haberlerin ardından XRP’nin fiyatı 11 Ağustos’ta 0.90 dolara kadar çıkarken toplam piyasa değerini de 40 milyar dolar kadar arttırmıştı. Bu yazının yazıldığı anlarda XRP, son 7 gündeki %42’lik yükselişiyle birlikte kripto para borsalarında 1.05 dolardan işlem görüyor.

Analizciye göre, SEC ile XRP arasındaki dava Eylül ayı ortalarında sonuçlanırsa ve Ripple şirketi 10 milyar dolar kadar bir ceza ödemeye mahkum olursa, bu tarihten itibaren SEC artık XRP için bir köstek olmayı sonlandırabilir: “Benim görüşüme göre XRP’nin kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırabilmesi için çok yüksek derecede bir momentum potansiyeli olabilir. Bu gelişmenin iki hafta içerisinde olması durumunda ise, davayı Ripple’ın kazandığının duyurulması durumunda XRP’nin fiyatı iki hafta içerisinde 2 dolar olabilir. 2.50 dolar ise bunun arkasından hemen görülebilir. Bundan sonra ise birkaç ay içerisinde XRP yeni bir fiyat rekoru kırarak 3.50 dolar seviyelerine oradan ise 5 dolar bandına kadar sıçrayabilir.

İlgili Haber:  XRP İçin Yeni Bir Artış Söz Konusu Olabilir mi? "Önümüzdeki Haftalarda XRP Fiyatı..."

Geçtiğimiz yılın Aralık ayında SEC, XRP’ye soruşturma başlatarak büyük bir şoka neden olmuş ve bununla birlikte XRP fiyatı büyük bir düşüş dalgası içerisine girmişti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar