Ünlü Analizci Willy Woo, Bitcoin Fiyatının Toparlanacağını Söyledi – Peki Nasıl ve Ne Zaman?

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Son güncelleme: 4 hafta önce

blank

Bitcoin’deki düzeltme döneminin başlangıcından beri yatırımcılar oldukça kararsız bir piyasayla karşı karşıyalar ve tablo da oldukça ayıya yönelik gözüküyor. Piyasalardaki dengesizlik, özellikle geçtiğimiz hafta, piyasalarda büyük oynaklıklar, panik satışları ve long pozisyonlarında likiditasyonlar yaşanmasıyla ile iyice belli olmuştu. Son zamanlarda piyasaların duygularıyla hareket etmesiyle beraber kripto para topluluğu da neler olup bittiğini anlamaya çalışıyor.

blank

“İyiye Gideceğiz Ancak Bu Zaman Alacak”

Bununla birlikte, kripto para analizcisi Willy Woo piyasaların şu anda bulunduğu rota hakkında oldukça iyimser olduğunu söyledi. Yayınladığı podcast’inde görüşlerini savunan Woo, şöyle dedi: “İyiye gideceğiz, öncelikle yatay seyir izlemeye başlamamız gerekiyor. Sattığımız coinlerin, uzun vadeli yatırımcılar tarafından tekrardan toplanmaya başlaması gerekiyor.

Şaşırtıcı olmasa da, şirketlerin ellerinde bulunan Bitcoin stokları da 19 Mayıs’tan bu yana erimeye başladı.

Woo’ya göre, gerçekleşebilecek bir toparlanma dalgası biraz zaman alacak ve önümüzdeki haftalarda etkisini fiyatlarda henüz gösteremeyecek. Woo, toparlanma sürecinin en az bir ya da iki ay sürebileceğini söyledi: “Şu sıralar piyasalarda çok sayıda geleneksel yatırımcı bulunuyor. Kuzey yarım küredeki yaz tatilleri genelde geleneksel yatırımcılar arasında biraz daha yumuşak geçme eğilimindedir, bu yüzden toparlanma sürecinin tamamlanması için biraz zamana ihtiyaç var. Borsalardan Bitcoin çıkışındaki pikler ve miktarların artışı dolasıyla da boğaya yönelik bir hava seziyorum.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Woo Gibi Düşünmeyen Analizciler de Var

Morgan Creek Digital çalışanlarından Anthony Pompliano ise borsa akışlarındaki ayı lehine havaya dikkat çekti. Bitcoin’i saran korku ve belirsizlik dalgasıyla beraber piyasalara yeni giriş yapan yatırımcılar, geleneksel yatırımcılara göre elindekileri daha çabuk sattılar: “Büyük satışların yaşandığı son 4 günde borsa akışları, +59.313 adet BTC ile açık bir şekilde ayıya yönelik bir tablo çizdi.”

Coinler “güçlü ellerden zayıf ellere” doğru hareket etse de son zamanlarda momentum tersine döndü ve “güçlü eller” devreye girmeye başladı: “Bu durum geçtiğimiz yıl yaşanan Covid çöküşünü andırıyor, o zamanlarda da güçlü eller panik yapıp büyük satışlar gerçekleştirmişti, ancak bu durum şu anda azalmaya başladı.

Benzer bir satış dalgası 2018 yılında da gerçekleşmişti ve fiyatlar çok büyük bir satış dalgasıyla beraber 20.000 dolardan 7.000 dolara kadar inmek zorunda kalmıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Fiyatında “Ölüm Kesişimi” Görüntüsü Oluştu! – Coinbase Kurucusundan Önemli Açıklama Geldi

Bitcoin ve diğer kripto para fiyatları bu hafta epey zorlu bir süreçten geçti. Mayıs ayında 2.5 trilyon dolara ulaşan...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend