30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Ünlü Analizci Willy Woo, Bitcoin Fiyatının Toparlanacağını Söyledi – Peki Nasıl ve Ne Zaman?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Bitcoin’deki düzeltme döneminin başlangıcından beri yatırımcılar oldukça kararsız bir piyasayla karşı karşıyalar ve tablo da oldukça ayıya yönelik gözüküyor. Piyasalardaki dengesizlik, özellikle geçtiğimiz hafta, piyasalarda büyük oynaklıklar, panik satışları ve long pozisyonlarında likiditasyonlar yaşanmasıyla ile iyice belli olmuştu. Son zamanlarda piyasaların duygularıyla hareket etmesiyle beraber kripto para topluluğu da neler olup bittiğini anlamaya çalışıyor.

Binance indirim kodu

“İyiye Gideceğiz Ancak Bu Zaman Alacak”

Bununla birlikte, kripto para analizcisi Willy Woo piyasaların şu anda bulunduğu rota hakkında oldukça iyimser olduğunu söyledi. Yayınladığı podcast’inde görüşlerini savunan Woo, şöyle dedi: “İyiye gideceğiz, öncelikle yatay seyir izlemeye başlamamız gerekiyor. Sattığımız coinlerin, uzun vadeli yatırımcılar tarafından tekrardan toplanmaya başlaması gerekiyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Şaşırtıcı olmasa da, şirketlerin ellerinde bulunan Bitcoin stokları da 19 Mayıs’tan bu yana erimeye başladı.

Woo’ya göre, gerçekleşebilecek bir toparlanma dalgası biraz zaman alacak ve önümüzdeki haftalarda etkisini fiyatlarda henüz gösteremeyecek. Woo, toparlanma sürecinin en az bir ya da iki ay sürebileceğini söyledi: “Şu sıralar piyasalarda çok sayıda geleneksel yatırımcı bulunuyor. Kuzey yarım küredeki yaz tatilleri genelde geleneksel yatırımcılar arasında biraz daha yumuşak geçme eğilimindedir, bu yüzden toparlanma sürecinin tamamlanması için biraz zamana ihtiyaç var. Borsalardan Bitcoin çıkışındaki pikler ve miktarların artışı dolasıyla da boğaya yönelik bir hava seziyorum.”

Woo Gibi Düşünmeyen Analizciler de Var

Morgan Creek Digital çalışanlarından Anthony Pompliano ise borsa akışlarındaki ayı lehine havaya dikkat çekti. Bitcoin’i saran korku ve belirsizlik dalgasıyla beraber piyasalara yeni giriş yapan yatırımcılar, geleneksel yatırımcılara göre elindekileri daha çabuk sattılar: “Büyük satışların yaşandığı son 4 günde borsa akışları, +59.313 adet BTC ile açık bir şekilde ayıya yönelik bir tablo çizdi.”

İlgili Haber:  Shiba Inu (SHIB) Bir Haftada %385 Değer Kazandı: İşte Nedeni!

Coinler “güçlü ellerden zayıf ellere” doğru hareket etse de son zamanlarda momentum tersine döndü ve “güçlü eller” devreye girmeye başladı: “Bu durum geçtiğimiz yıl yaşanan Covid çöküşünü andırıyor, o zamanlarda da güçlü eller panik yapıp büyük satışlar gerçekleştirmişti, ancak bu durum şu anda azalmaya başladı.

Benzer bir satış dalgası 2018 yılında da gerçekleşmişti ve fiyatlar çok büyük bir satış dalgasıyla beraber 20.000 dolardan 7.000 dolara kadar inmek zorunda kalmıştı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar