Ünlü Analizciden Bitcoin Fiyat Tahmini: Önümüzdeki Hafta BTC…

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Dijital varlık yatırımcısı GlobalBlock’un Pazartesi günü paylaştığı analize göre Bitcoin’in teknik göstergeleri, işlem hacimlerinin toparlanmaya devam etmesi durumunda, önümüzdeki hafta kadar kısa bir süre içerisinde güçlü fiyat artışı sinyalleri veriyor.

blank

“Önümüzdeki Hafta Bitcoin Fiyatı 42.000 Dolara Fırlayabilir”

GlobalBlock yöneticilerinden Marcus Sotiriou, piyasa değeri olarak dünyanın en büyük kripto parası Bitcoin’in, izlediği mevcut fiyat aralığından çıkış yaparak birkaç hafta içerisinde 42.000 dolara fırlayabileceğini söyledi. Bu, Bitcoin’in bu yazının yazıldığı anlardaki fiyatı olan 32.400 dolardan yaklaşık %30’luk bir yükseliş gösterebileceği anlamına geliyor.

blank

Analizciye göre bu tahmin, Bollinger bantları tarafından da destekleniyor. Bollinger bantları, volalite değerlerini önceden tahmin edebilmek için kullanılıyor. Bu gösterge şu sıralar 2020 yılının Eylül ayından bu yana en dar değerine ulaştı.

Sotiriou’ya göre Bitcoin o zamanlar, tam da aydan sonra 10.000 dolardan Nisan ayındaki kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekoru olan 65.000 dolara kadar çıktığı rallisine başlamıştı.

Bitcoin fiyatı, Mayıs ayındaki genel kripto para çöküşünden bu yana 29.000 dolar ile 42.000 dolar arasındaki dar aralıktan işlem görüyor. Sotiriou, Bitcoin’in bu aralıktan çıkış yapamaması halinde teknik olarak halen düşüş trendinde olacağını söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

“RSI Değeri Toparlanmaya Başlayarak Ayı Lehine Tabloyu Sonlandırdı”

Ancak Sotiriou’ya göre Bitcoin fiyatı 50 haftalık EMA değerini destek noktası olarak kullanmaya devam ediyor. Ayrıca Bitcoin, 2021 yılının Ocak ayında başladığı Relative Strength Index (RSI) değerindeki düşüş trendinden de ayrılmaya başlamış olabilir. Sotiriou bu durumu şöyle değerlendirdi: “Relative Strength Index (RSI) değeri, fiyatlar düşerken yükseliş trendi gösterdiği için ayı lehine bir momentumun artık yavaş yavaş kaybolduğunu söyleyebiliriz.

Bitcoin bu yazının yazıldığı anlarda günlük yaklaşık %0.88 düşüş ile 32.400 dolardan işlem görüyor. Birçok analizci Bitcoin fiyatı için kritik seviyenin 42.000 dolar olduğunu düşünüyor. Analizcilere göre bu seviyenin aşılması durumunda Bitcoin için toparlanma sürecinin başladığı söylenebilir. Altcoin piyasası da büyük ölçüde Bitcoin fiyatına bağımlı olduğu için, altcoinlerde de bir süredir durağan bir hava izleniyor.

Bitcoin fiyatı Mayıs ayında Elon Musk’tan bir darbe yemiş, bunun ardından ABD ve Çin’den gelen regülasyon haberleriyle birlikte fiyatında büyük erimeler yaşamıştı. 65.000 dolar seviyelerinden düşüşe başlayan BTC, 30.000 dolar psikolojik sınırında destek bulabilmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Madenciliği Şirketi Genesis Yatırım Turunda 125 Milyon Dolar Topladı

Çin’in ülkedeki Bitcoin madencileri ile ilgili sert önlemler almasının ardından diğer ülkelerdeki madenciler durumu fırsat bildi. Bununla birlikte Genesis...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend