26 Ocak 2022, Çarşamba
0.9 C
İstanbul

Ünlü Avukat, Ripple (XRP) ile SEC Arasındaki Davanın Bitebileceği Tarihi Açıkladı!

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Avukat Jeremy Hogan’a göre, Ripple ile Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) arasındaki ünlü dava 2022 yılının Nisan ayında sonuçlanabilir. Avukat, bir XRP kullanıcısının davanın ne zaman biteceğine dair dürüst bir cevap istemesiyle birlikte konuyla ilgili konuştu. Hogan, davanın yaza kadar sürmesinin düşük bir olasılık olduğunu söyledi.

Binance indirim kodu

Jeremy Hogan, Ripple ile SEC Arasındaki Davanın 2022 Yılının Nisan Ayına Kadar Biteceğini Düşünüyor

Hogan, davanın bir sonuca ulaşması için en olası tarihin Nisan ayı olduğunu söyledi ve yaz aylarının ise en kötü senaryo için geçerli olabileceğini aktardı. Hogan, düşüncelerini tam olarak şöyle aktardı: “En iyi tahminim Nisan ayı olurdu. En kötü senaryoda bile SEC ile Ripple arasındaki davanın yaz ayı sonralarına kalacağını düşünmüyorum.

Binance indirim kodu

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, yaptığı açıklamalarında 2022 yılında şirketi ile SEC arasındaki davanın 2022 yılında bitmesini umduğunu söylemişti. Kasım ayının sonlarında, Garlinghouse CNBC ile yaptığı görüşmelerinde, dava ile ilgili gelişmeleri değerlendirmişti: “Yavaş ilerleyen yargı sistemine rağmen oldukça iyi ilerleme kaydediyoruz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Ünlü CEO, şirketinin SEC ile arasındaki hukuki savaşta büyük ilerlemeler sağladığını düşünüyor. Brad Garlinghouse ayrıca XRP davasının 2022 yılında sona ereceğini bekliyor. 2020 yılının Aralık ayında başlayan davada, SEC, Ripple’ı ve yöneticilerini, kayıtsız bir şekilde 1.3 milyar dolar değerinde XRP tokenini menkul kıymet olarak atmakla suçluyor.

Bununla birlikte Ripple davası 2021 yılında ilerleme gösterdi. Mahkeme yargıcı Sarah Netburn tarafından başkanlık edilen mahkemede XRP ve SEC tarafının ikisinin de büyük zaferler kazandığı gözlendi. Temmuz ayında mahkeme, üst düzey eski SEC yetkilisi William Hinman’ın görevden alınmasını onaylamıştı.

İlgili Haber:  Ripple'ın SEC Davası Sonrasında Halka Açılacağı Söylentilerinin Ardından XRP %15 Değer Kazandı

Davanın ilk yıldönümünde CEO Brad Garlinghouse, Ripple’nın SEC ile tutuştuğu hukuk davasına rağmen şimdiye kadar en iyi yılının geçirdiğini göstermişti. 2022 yılına geldiğimizde ise davada uzman keşiflerinin 14 Ocak tarihinde bitmesi bekleniyor ve iki tarafın da 10 Ocak tarihinde mahkemeye bir talep sunacağı düşünülüyor.

XRP fiyatı, SEC’in dava açtığını açıklamasının ardından bir anda büyük bir çöküş yaşamış ve bazı borsalar XRP’yi listelemekten vazgeçmişti. Coinbase gibi bazı borsalar, XRP’yi listelememeye devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend