1 Temmuz 2022, Cuma
26.7 C
İstanbul

Ünlü Basketbolcu, Kendi Kripto Parasını Üretti!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 10 ay önce

Binance indirim kodu

Jaylen Clark, NCAA’nın yeni NIL politikalarından yararlanarak kendi kripto parasını piyasaya süren ilk NCAA oyuncusu oldu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • UCLA Bruins basketbol oyuncusu Jaylen Clark, JROCK adını verdiği kendi kripto parasını üretti.
  • Clark, JROCK’ı oluşturmak için tokenleştirme platformu Rally ile bir ortaklık kurdu.

UCLA Bruins basketbol oyuncusu Jaylen Clark yedek bir oyuncu olabilir; ancak Clark, JROCK adını verdiği kripto parası ile kripto dünyasında MVP statüsüne ulaşmayı amaçlıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Clark’ın Kripto Parası

Clark, Perşembe günü yayınladığı bir mesaj ile 60.000 Instagram takipçisine JROCK’u duyurdu.

National Collegiate Athletic Association (NCAA), bu yıl oyuncuların büyük maddi anlaşmalar yapmasını sağlayan yeni politikalar oluşturdu.

Clark’ın kripto paraya girişi de bu değişikliklerin doğrudan bir sonucu olarak görülüyor. Ayrıca Clark, doğrudan kripto paraya yönelen ilk basketbolcu olarak nitelendiriliyor.

JROCK Nedir?

Clark, JROCK kripto parasını oluşturmak için tokenleştirme platformu Rally ile bir ortaklık kurdu. Rally, içerik oluşturucuların kendi sosyal tokenlerini başlatmalarına izin veren kodsuz bir platformdur. Sosyal tokenler, bir influencerın veya Clark gibi bir sporcunun, takipçilerinin çeşitli hizmetler için satın alıp kullanabileceği veya özel ayrıcalıklara erişmek için elinde bulundurabileceği kişiselleştirilmiş kripto paralardır.

Şu anda lansman fiyatından 0.06 Dolar düşüşle 0.54 Dolar fiyatından işlem gören JROCK’u satın alanlar, özel bilet çekilişlerine, çeşitli özel ürünlere ve yükselen yıldızın YouTube videolarından birinde görünme şansına sahipler.

Aralık 2020’de rapçi Lil Yachty, İsveç tokenizasyon platformu Fyooz aracılığıyla kendi YACHTY kripto parasını piyasaya sürdü.

Lil Yachty de JROCK’a benzer şekilde, token sahiplerine bir müzik klibinde yer alma, sanal bir buluşma, bir Tik Tok işbirliği ve sosyal medyada takip etme şansı da dahil olmak üzere bir dizi özel avantaj sağlıyor.

İlgili Haber:  Sosyal Tokenler Yeni Gelecek mi?

Soru şu: NCAA bunu onayladığına göre, yakın gelecekte daha fazla sporcunun kripto para üretmesi mümkün mü?

Bekleyip göreceğiz…

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar