10.5 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Ünlü Bitcoin Yatırımcısı, 3. Çeyrek Gelirlerini Bir Önceki Yıla Göre %91 Oranında Artırdı!

Önemli Gelişmeler

Bitcoin ve varlık yönetimi firması Galaxy Digital, 2021’in 3. çeyreğinde finansal sonuçlarını açıkladı. Şirket, bir önceki yıla göre %91 oranında daha fazla gelir elde etti.

blank

Haberin Özeti

  • Bitcoin ve varlık yönetimi firması Galaxy Digital, 2021’in 3. çeyreğinde finansal sonuçlarını açıkladı.
  • Galaxy Digital, 2020’nin 3. çeyreğinde 41.5 milyon Dolar gelir elde etmişti; bu yılın 3. çeyreğinde ise bu rakam 517 milyon Dolara yükseldi.

Bitcoin ve varlık yönetimi firması Galaxy Digital, 2021’in 3. çeyreğinde finansal sonuçlarını açıkladı.

blank

Galaxy Digital’in Geliri %91 Oranında Arttı

Firmanın üçüncü çeyrek sonuçlarında göze çarpan en önemli veri ise net kapsamlı gelirinin (şirketin gerçekleşmemiş kazançlar ve zararlar dahil toplam net varlıkları), geçen yılın aynı dönemine nazaran %91 oranında artış olması. Galaxy Digital, 2020’nin 3. çeyreğinde 41.5 milyon Dolar gelir elde etmişti; bu yılın 3. çeyreğinde ise bu rakam 517 milyon Dolara yükseldi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Konu ile ilgili şirket tarafından yapılan açıklamada, “Organik büyümemiz, fırsatlardan yararlanma konusundaki devam eden yeteneğimizi gösterirken, net kapsamlı gelirimiz önceki yıl 41.5 milyon Dolar iken; bu sene 517 milyon Dolara yükseldi.” ifadeleri kullanıldı.

Şirket, bu artışın kripto para yatırımlarında gerçekleşen ve gerçekleşmeyen kazanımların yanı sıra şirketin ticaret işinden gelen güçlü gelirinin de bir sonucu olduğunu sözlerine ekledi.

Şirket CEO’su ve kurucusu Mike Novogratz, Galaxy Digital’in geleceği hakkında daha önce hiç bu kadar iyimser olmadığını dile getirdi. Novogratz konu ile ilgili, “Kripto para ekonomisi olgunlaşmaya devam ederken ve benimseme eğilimleri hızlanırken şirketimizin geleceği hakkında hiç bu kadar iyimser olmamıştım.” ifadelerini kullandı.

Galaxy Digital’in Bitcoin Kazançları

Firmanın üçüncü çeyrek sonuçları, net kapsamlı gelirin ötesinde bazı önemli ek veriler de sağlıyor.

İlgili Haber:  Bitcoin'in 18 Bin Dolara Yükselişi Bir Boğa Tuzağı mı?

2021’in 4. çeyreğinde şimdiye kadar elde edilen gelir söz konusu olduğunda ise bu rakamın 30 Eylül ve 12 Kasım dönemi arasında 400 milyon Dolar olduğu belirtiliyor. Firmanın bugüne kadar elde ettiği toplam kazanç ise 1.2 milyar Dolar olarak açıklandı.

31 Ekim 2021 itibariyle Galaxy Digital Varlık Yönetimi Firması yönetimi altında ise toplam 3.2 milyar Dolarlık varlık bulunduruyor.

Şirketin ayrıca NFT piyasası ile ilgili 22 farklı şirkette 62 milyon Dolar değerinde “stratejik sermayesi” olduğu bildirildi.

Buna ek olarak Galaxy Digital, 2020’nin üçüncü çeyreğinde ticaret alanından 10 milyon Dolarlık bir gelir bildirirken; bu rakam bu sene 360.7 milyon Dolara yükseldi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend