27 Mayıs 2022, Cuma
27.6 C
İstanbul

Ünlü Bloomberg Analisti Yıl Sonu İçin Bitcoin Fiyat Tahminini Açıkladı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bloomberg’in emtia stratejisi sorumlusu Mike McGlone, Bitcoin fiyatının 2021 yılının sonunda ne kadar olabileceğine dair bir tahminde bulundu.

Binance indirim kodu

Mike McGlone: Bitcoin Fiyatı Potansiyel Olarak 100.000 Dolara Ulaşabilir

Attığı Tweet’inde McGlone, Bitcoin fiyatının 2021 yılında büyük ilerlemeler kaydederek potansiyel olarak 100.000 dolara fırlayabileceğini iddia etti. Ünlü analiz, bu rallinin önceki BTC alım satım trendlerinden, azalan arz miktarı ve ana akım tarafından benimse gibi etkenlerden besleneceğini düşünüyor. Bu yılın başlarında attığı bir diğer Tweet’inde McGlone, ABD tarafından BTC ve kripto paralara getirilebilecek muhtemel bir denetim baskısının Bitcoin’in sahip olduğu momentumu etkilemeyeceğini düşündüğünü söylemişti.

Binance indirim kodu

Bununla birlikte, 2021 yılının Mayıs ayında, ABD’li ve Çinli yetkililerin kripto para alanında regülasyonlar uygulayacağı iddiaları, Bitcoin ve diğer kripto paraların fiyatlarında büyük düşüşlere neden olmuştu. Düşüşte, ünlü milyarder Elon Musk’ın, şirketi Tesla’nın artık BTC ile elektrikli otomobil satışı yapmayacağını açıklaması da büyük rol oynamıştı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bunun öncesinde McGlone, BTC ağının sahip olduğu deflasyon özelliğinin öneminden birkaç kez bahsetti.

Arcane Research platformu tarafından sağlanan verilere göre, kripto para borsalarının bünyesinde bulunan Bitcoin miktarı büyük ölçüde eridi. Platform kısa bir süre önce paylaştığı Tweet’inde, borsa arzlarının en son 2018 yılının Ağustos ayında görülen seviyelere gerilediğini bildirdi. Ağustos 2018 tarihi, kripto para kışının ilk yılını temsil ediyor. Tweet ayrıca kullanıcılar son iki ayda aktif olarak piyasadan fonlarını çektiğini de vurguladı.

Sonuç olarak, kripto para borsalarında bulunan Bitcoin miktarı 2018 yılının Ağustos ayındaki seviyelerine geri döndü. 178.000 adet BTC’nin 27 Temmuz’dan bu yana borsalardan çekildiği göz önüne alındığında, son 2 aydaki borsa çıkışlarının da oldukça hızlı gerçekleştiğini söyleyebiliriz.

İlgili Haber:  Analist Bitcoin Rallisinin Başlayabileceği Kritik Seviyeyi Açıkladı!
blank
Borsalardaki BTC miktarı

Bu yazının yazıldığı anlarda BTC, 47.620 dolardan el değiştiriyor. BTC fiyatı, Mayıs ayında yaşadığı çöküşten sonra uzun bir süre 30.000 dolar ila 42.000 dolar arasında gidip gelmişti. Bunun ardından yaz aylarında ani bir atak yapan Bitcoin, tekrardan 40.000 doların üstüne çıkmayı başarmıştı. Bununla birlikte altcoin piyasası da BTC’ye benzer bir şekilde yükselişler kaydediyor. Merkez finans (DeFi) teknolojisinin yaygınlaşmasıyla birlikte Ethereum ve Solana gibi altcoinler özellikle ilgi odağı haline geliyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar