Ünlü Boksör Mike Tyson Bitcoin mi Ethereum mu Diye Sordu – Kripto Para Uzmanları Cevapladı

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Mike Tyson kripto para dünyasına ilgi duyduğunu açıkladı. Görünüşe göre Bitcoin ve Ethereum arasında gidip gelen Tyson, Twitter üzerindeki kripto para topluluğundan karar verebilmek için yardım istedi.

blank

Yaşayan efsane Mike Tyson boks eldivenlerini uzun bir süre önce dolabına kaldırmıştı. Demir yumruk şimdi ise zaman zaman büyük dövüşlerin yaşandığı başka bir alana adım atmaya hazırlanıyor. Boks efsanesi Twitter üzerinde sahip olduğu 5.6 milyon adet takipçisine, kripto para hayranlarının hayatlarında kendilerine en az bir kez sorduğu o soruyu sordu: Bitcoin mi Ethereum mu?

blank

Ünlü Bitcoin Savunucusu Michael Saylor, Mike Tyson’a Yardım Eli Uzattı

Tyson’a ilk tavsiye, tabii ki Bitcoin yanlısı bir tutum sergileyen Michael Saylor’dan geldi. Saylor bir zamanlar kendisinin de bu soru hakkında uzun uzun düşündüğünü ve yoğun araştırmalar sonucunda Bitcoin’de karar kıldığını söyledi: “Mike, bu soru hakkında binlerce saat kafa yormuşumdur. Ve en sonunda Bitcoin üzerinde karar kıldım. Bitcoin’in geleceğin dijital varlığı olduğunu düşündüğüm için şimdiye kadar 2.9 milyar dolar değerinde BTC satın aldım.

Bu sözlerinin ardından Saylor kendi kurduğu Bitcoin eğitim platformu Hope.com’u Tyson’a tavsiye etti. Ayrıca Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey de Mike Tyson’ın çağrısına kayıtsız kalamadı. Dorsey kısa bir süre önce Bitcoin ile merkeziyetsiz finans (DeFi) alanında yeni bir platform kuracağını açıklamıştı. Dorsey, Tyson’ın Tweet’inin altına Bitcoin hakkında bilgiler içeren bir link bıraktı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

“Mike, Herkes Seni Kandırmaya Çalışıyor”

Kripto para platformu HEX’in kurcusu Richard Heart ise olaya başka bir şekilde dahil oldu. Ethereum ağı savunarak Ethereum’un kendi görüşüne göre her konuda Bitcoin’den üstün olduğunu düşünen Heart şöyle dedi: “Mike, herkes seni kandırıp kendi satın aldığı kripto parayı satın almanı istiyor. Özellik mi istiyorsun, ETH’de var. Fiyat hareketleriyle mi ilgileniyorsun, yine ETH. Merkeziyetsizlik mi ilgini çekiyor, ETH’de bulabilirsin. Ölçeklendirme, ETH. Yol haritası, ETH. Hayırseverlik işleri yapan bir kurucu mu, ETH.

Kripto para borsası Okex’in kurucusu ise Mike Tyson’a iki kripto parayı birden satın alması durumunda sorunun ortadan kalkacağını açıkladı. Tyson henüz hangi kripto parayı tercih ettiğini ise açıklamadı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Madenciliği Şirketi Genesis Yatırım Turunda 125 Milyon Dolar Topladı

Çin’in ülkedeki Bitcoin madencileri ile ilgili sert önlemler almasının ardından diğer ülkelerdeki madenciler durumu fırsat bildi. Bununla birlikte Genesis...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend