8 Ağustos 2022, Pazartesi
25.6 C
İstanbul

Ünlü CEO, Bitcoin ETF’ye Yatırım Yapmayacağını Açıkladı: İşte Nedeni!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

ARK Invest, Bitcoin ve kripto para piyasasında oldukça önemli bir aktör; ancak şirket CEO’su Cathie Wood, ProShares’in Bitcoin vadeli işlemleri ETF’sine yatırım yapmaya istekli değil.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • ProShares’in Bitcoin vadeli işlemleri ETF’si Salı günü ABD’de piyasaya sürüldü.
  • ARK Invest kripto paraya her alanda destek verse de; Bitcoin ETF’sine karşı tedbirli davranıyor.

ARK Invest CEO’su ve Baş Yatırım Sorumlusu Cathie Wood, Bitcoin’e, Coinbase’ye ve Grayscale Bitcoin Trust gibi kripto para ile ilgili hisse senetlerine yatırım yapıyor. Ancak ARK, yeni başlatılan ABD Bitcoin vadeli işlemleri ETF’sini satın almayacağını açıkladı.

Binance indirim kodu

Wood, Bitcoin ETF’ye Yatırım Yapmayacak

Amerika Birleşik Devletleri’nin ilk Bitcoin vadeli işlemleri ETF’si (ProShare Bitcoin Strategy ETF) Salı günü işlem görmeye başladı. ETF, ilk işlem gününün sonunda yaklaşık 1 milyar Dolarlık ticari faaliyete ulaştı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Dün Milken Enstitüsü Küresel Konferansı’nda açıklamalarda bulunan ARK Invest CEO’su Cathie Wood ise bir soruya karşılık, “Hayır, Bitcoin ETF’ye yatırım yapmadık. Bunun sebeplerinden biri, konuya çok dikkatli yaklaşmamız. Özellikle de vergi ile ilgili bazı kısımları daha detaylı olarak araştırıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Cathie Wood, elbette, oldukça başarılı bir kıdemli yatırımcıdır; ancak o ve ARK Invest bile ProShares ETF yatırımına henüz hazır değil.

Önümüzdeki Günlerde Daha Fazla ETF Onaylanacak

Öte yandan ARK Invest’in de kendine ait bir Bitcoin borsa yatırım fonu başvurusu bulunuyor. Temmuz ayında firma, direkt olarak Bitcoin fiyatına sabitlenmiş bir ETF başlatmak için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC) başvuru yaptı. ARK ile aynı kaderi paylaşan onlarca kripto para şirketi bulunuyor.

Ancak tüm bu başvuruların aksine SEC’in ilk onayı direkt olarak Bitcoin fiyatına bağlı bir ETF’ye değil; Bitcoin vadeli işlemlerine bağlı bir ETF’ye geldi. Önümüzdeki günlerde daha fazla Bitcoin vadeli işlemleri ETF’sinin de işlem görmeye başlaması bekleniyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar