9.4 C
İstanbul
9 Aralık 2021, Perşembe

Ünlü CEO, Bitcoin ETF’ye Yatırım Yapmayacağını Açıkladı: İşte Nedeni!

Önemli Gelişmeler

ARK Invest, Bitcoin ve kripto para piyasasında oldukça önemli bir aktör; ancak şirket CEO’su Cathie Wood, ProShares’in Bitcoin vadeli işlemleri ETF’sine yatırım yapmaya istekli değil.

blank

Haberin Özeti

  • ProShares’in Bitcoin vadeli işlemleri ETF’si Salı günü ABD’de piyasaya sürüldü.
  • ARK Invest kripto paraya her alanda destek verse de; Bitcoin ETF’sine karşı tedbirli davranıyor.

ARK Invest CEO’su ve Baş Yatırım Sorumlusu Cathie Wood, Bitcoin’e, Coinbase’ye ve Grayscale Bitcoin Trust gibi kripto para ile ilgili hisse senetlerine yatırım yapıyor. Ancak ARK, yeni başlatılan ABD Bitcoin vadeli işlemleri ETF’sini satın almayacağını açıkladı.

blank

Wood, Bitcoin ETF’ye Yatırım Yapmayacak

Amerika Birleşik Devletleri’nin ilk Bitcoin vadeli işlemleri ETF’si (ProShare Bitcoin Strategy ETF) Salı günü işlem görmeye başladı. ETF, ilk işlem gününün sonunda yaklaşık 1 milyar Dolarlık ticari faaliyete ulaştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Dün Milken Enstitüsü Küresel Konferansı’nda açıklamalarda bulunan ARK Invest CEO’su Cathie Wood ise bir soruya karşılık, “Hayır, Bitcoin ETF’ye yatırım yapmadık. Bunun sebeplerinden biri, konuya çok dikkatli yaklaşmamız. Özellikle de vergi ile ilgili bazı kısımları daha detaylı olarak araştırıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Cathie Wood, elbette, oldukça başarılı bir kıdemli yatırımcıdır; ancak o ve ARK Invest bile ProShares ETF yatırımına henüz hazır değil.

Önümüzdeki Günlerde Daha Fazla ETF Onaylanacak

Öte yandan ARK Invest’in de kendine ait bir Bitcoin borsa yatırım fonu başvurusu bulunuyor. Temmuz ayında firma, direkt olarak Bitcoin fiyatına sabitlenmiş bir ETF başlatmak için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC) başvuru yaptı. ARK ile aynı kaderi paylaşan onlarca kripto para şirketi bulunuyor.

Ancak tüm bu başvuruların aksine SEC’in ilk onayı direkt olarak Bitcoin fiyatına bağlı bir ETF’ye değil; Bitcoin vadeli işlemlerine bağlı bir ETF’ye geldi. Önümüzdeki günlerde daha fazla Bitcoin vadeli işlemleri ETF’sinin de işlem görmeye başlaması bekleniyor.

İlgili Haber:  Kurumsal Kripto Para Yöneticileri Ellerinde Rekor Miktarda Dijital Varlık Bulunduruyor

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend