Ünlü CEO, Bitcoin Fiyat Senaryolarını Sıraladı!

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bitcoin fiyatı, 48.100 doların üstünde bir günlük kapanış yapmayı hedeflerken bir satış baskısına maruz kaldı ve gün içerisinde 46.300 dolara kadar geriledi. Ünlü CEO Ki Young Ju, borsa akışının artması durumunda Bitcoin ve altcoin piyasaları için yaşanabilecek üç farklı senaryoyu ele aldı.

blank

Ünlü CEO Borsalara Akan Bitcoin Miktarının Yükselmesini Değerlendirdi!

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, kripto para borsalarına olan net akışın yükselmesiyle ilgili düşüncelerini kısa bir süre önce attığı Tweet’inde değerlendirdi.

blank

Ki Young Ju, borsalara olan akışın artması sonucunda şu senaryoların mümkün olduğunu iddia etti:

  • Satış baskısının yükselmesi
  • BTC’nin türev borsaları için teminat olarak kullanılmasıyla birlikte volalitenin yükselmesi
  • Bitcoin çiftleri ile birlikte altcoin sezonunun yaşanması

İlk senaryo olarak ünlü CEO, yükselen satış baskısını gösterdi. CEO’ya göre borsalara olan nakit akışı yükselirse piyasada da bir satış baskısı oluşabilir. Yatırımcıların fonlarını borsalara aktarmasındaki ana neden karlarını almak ya da portföylerinden riski azaltmak olarak gösteriliyor. Ju’ya göre artan satış baskısı fiyatta bir düşüşe neden olabilir. Geçmişte birçok analizci ve gösterge, mevcut boğa trendinin türev piyasasından gelmesi gereken fonlamaya sahip olmadığına işaret etmişti.

Alış gücünün düşüklüğü ile birlikte gelen satış baskısı, boğalar için iyi olmayacak bir yüksek volalite dönemine girilmesine neden olabilir. Borsalara olan yüklü akışlar aslına bakılırsa bu varlıkların hemen satılacağı anlamına gelmiyor. Bitcoin sıklıkla bir teminat olarak kullanılıyor ve borsalara olan bu net akış, mevcut boğa rallisinin eksikliğini çektiği türev fonlamasının yükselişine de işaret edebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Borsalara olan net akışın yükselişinden çıkarılabilecek en olumlu sonuç ise, aktarılan Bitcoin (BTC)’lerin, altcoin satın almak için satışa sunulmasıdır. Kar satışı, yatırımcıların BTC’lerini stablecoin’ler ile değiştirmesi anlamına gelirken, altcoin sezonu ise yatırımcıların Bitcoin varlıklarını satarak son zamanlarda inanılmaz bir ralli yaşayan Cardano gibi altcoinlere yönelmesi anlamını taşıyor.

Uzun vadeli yatırımcılar ayrıca giderek yaklaşan ay kapanışını da dikkatle takip edeceklerdir. Bitcoin fiyatı bu ay 29.200 dolar gibi çok düşük seviyelerden %72’lik bir yükseliş yaşamıştı. Ağustos ayı kapanışı, bir sonraki ay için yükseliş lehine teknik veriler sağlayacaktır. CEO’ya göre, kısa vadeli volalite aşağı yönlü olsa da, orta ve uzun vadeli görünüm Bitcoin için boğa lehine olmaya devam ediyor.

Boğa ve ayı yatırımcıları, Bitcoin’in hangi yöne gideceği konusunda kritik bir seviye olan 46.000 doları dikkatle takip ediyorlar. Bu yazının yazıldığı anlarda BTC fiyatı 46.874 dolardan işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel Haberler

ETH 2.0 Yükseltmesinden Sonra Ethereum’da Neler Değişecek?

Ethereum blok zinciri, mevcut enerji yoğun iş kanıtı sisteminden hisse kanıtı algoritmasına geçtikten sonra ETH arzının azalması bekleniyor. Haberin Özeti ...
Send this to a friend