Ünlü CEO Bitcoin Fiyat Tahminini Açıkladı: 30.000 Dolar Seviyesi Savunulabilirse…

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Kripto para piyasasında hareketli bir hafta sonu yaşanmasının ardından Bitcoin de tekrardan toparlanma sürecine girmiş durumda. Bununla birlikte İran da kripto para madencileriyle ilgili bazı kuralları gevşetti.

blank

İnanılmaz aksiyonlara sahne olan bir hafta sonunun ardından kripto para dünyası, yeni hafta ile birlikte seyrini biraz daha netleştirmişe benziyor. Örneğin Bitcoin 34.000 dolar üstündeki bölgesini tekrardan ele geçirdi. Dünyanın en büyük kripto parası bir günlük grafiğidne %4.5 artış kaydetti. Bu yazının yazıldığı anlarda BTC fiyatı 34.465 dolardan işlem görüyor.

blank

bitcoin

Bitcoin ile birlikte Ethereum da büyük bir fiyat artışının keyfini çıkarıyor. Gece yarısı gelen bir atak ile ETH 1800 dolar civarını terk etmeyi başardı. Bu yazının yazıldığı anlarda Ethereum 2.000 dolar seviyesinin üstünü tekrardan ele geçirmeye çalışıyor. Günlük bazda bakıldığında en büyük 20 kripto para arasında günün kazananı ise kesinlike DFINITY’nin Internet Computer (ICP) coini oldu. Geçtiğimiz haftaki büyük düşüşünün ardından ICP %42’lik bir artış gösterdi ve bu yazının yazıldığı anlarda da 44.95 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

“Bitcoin 100.000 Dolara Ulaşabilir”

Gyft’in eski CEO’su ve Civic’in (CVC) kurucularından olan Vinny Lingham kısa bir süre önce attığı Tweet’inde, Bitcoin’in uzun bir süredir 30.000 dolar bandını savunmasının, dünyanın en büyük kripto parasının bu yıl içerisinde 100.000 dolara ulaşabileceğinin göstergesi olduğunu iddia etti: “Bitcoin (BTC)’de 30.000 dolar seviyesi korunmaya devam ederse bu yıl Bitcoin muhtemelen 100.000 dolar rekorunu da kıracak.

Kullanıcıların bu Tweet’e verdikleri cevaplar ise farklı görüşlerdendi. Bazı kullanıcılar Lingham’ın bu tahminlerini çok abartılı bulurken bazıları ise bu iyimserlik hakkında iyi hissettiğini söyledi. Örneğin bir kullanıcı şu Tweet’i attı: “Efsane konuştu! Lingham daha önce BTC, ETH ve FIL ile ilgili benzer bir tahminde bulunduğunda bu coinler çok yüksek seviyelerde artışa geçmişti. Çok saygı duyuyorum.”

Lingham, geçmişteki tahminlerinin birçok kez büyük ölçüde tutması dolayısıyla kripto para dünyasında “kahin” lakabıyla anılıyor. Bitcoin fiyatı geçtiğimiz hafta sonu 28.000 dolara kadar düşmüş, bunun ardından ise haftaya yeşil bölgeden başlamıştı. Analizcilere göre Bitcoin için 34.000 dolar ile 37.000 dolar arasında güçlü bir direnç bölgesi bulunuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Madenciliği Şirketi Genesis Yatırım Turunda 125 Milyon Dolar Topladı

Çin’in ülkedeki Bitcoin madencileri ile ilgili sert önlemler almasının ardından diğer ülkelerdeki madenciler durumu fırsat bildi. Bununla birlikte Genesis...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend