7 Aralık 2022, Çarşamba
12.7 C
İstanbul

Ünlü CEO Bitcoin Fiyat Tahminini Açıkladı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Milyarder yatırımcı Jeffrey Gundlach, Bitcoin grafiğinin şu anda “oldukça korkutucu” göründüğünü ve BTC’nin 2020 Aralık ayı seviyesi olan 23.000 dolara düşebileceğini düşündüğünü söyledi.

Binance indirim kodu

Bond King olarak da tanınan Gundlach, Perşembe günü CNBC’ye yaptığı açıklamasında, 23.000 dolara olabilecek bir düşüşün, dipten daha fazla Bitcoin alarak kripto para alanındaki portföylerini genişletmek isteyen yatırımcılar için iyi bir zaman olabileceğini söyledi. Ayrıca ünlü milyarder Bitcoin’in kendisine göre bir yatırım aracı olmadığını, yapı itibariyle bu tür bir risk almayı sevmediğini de iletti.

Binance indirim kodu

Bitcoin Nisan ayında kendisine ait tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 65.000 dolara dokunmasının ardından değerinin %50’sini kaybetmişti. Pazartesi günü 34.000 doların üstüne çıkmayı başaran BTC bu yazının yazıldığı anlarda yaklaşık olarak 32.000 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

“Bitcoin İçin Omuz Baş Omuz Formasyonu İyi Görünmüyor”

Yatırım şirketi DoubleLine’ın CEO’luğunu yapan Gundlach CNBC’nin “Halftime Report” programında yaptığı açıklamalarında Bitcoin grafiğinin büyük bir “omuz baş omuz” formasyonu oluşturmuşa benzediğini iddia etti.

Omuz baş omuz formasyonu bir finansal varlığın, grafiğinde en büyüğü ortadaki olmak üzere üç adet zirve oluşturmasıyla gerçekleşiyor. Grafik analizcileri bu formasyonu yatırımcıların boğa lehine bir görüşten ayı lehine bir görüşe geçmelerine dair negatif bir sinyal olarak değerlendiriyor.

Gundlach açıklamalarına şöyle devam etti: “Normalde bu tür bir omuz baş omuz formasyonlarının etkisine inanmam ancak bu sefer BTC’nin sahip olduğu grafik epey inandırıcı gözüküyor. Kendi hislerime göre konuşacak olursam Bitcoin 23.000 dolar seviyesinin altından tekrardan satın alınabilecek. Kendi görüşüme göre şu seviyeden Bitcoin almazdım çünkü daha düşük bir düzeyden alım imkanı doğacak gibi gözüküyor.”

Bitcoin’in düşüşü, Çin yönetiminin kripto para madenciliği alanında ve kripto para ile ödeme sektöründe büyük kısıtlamalar getirmesiyle gerçekleşmişti. Ayrıca Elon Musk’ın, BTC’nin yüksek enerji tüketimi nedeniyle bu kripto paraya sırt çevirmesi de fiyatları kötü etkiledi.

İlgili Haber:  Ünlü Analist Yıl Sonu Bitcoin Fiyat Tahminini Açıkladı!

CEO Hiçbir Zaman BTC Satın Almadığını Söyledi

Gundlach açıklamalarının devamında Bitcoin’in kendisi için çok volatil olduğunu da söyledi: “Bitcoin için hiçbir zaman long pozisyonunda olmadı, aynı zamanda short pozisyonunda da olmadı, BTC hiç bana göre değil. Benim yapımda o tür bir risk toleransı yok. Her gün grafikleri kontrol edip BTC’nin acaba %20 değer kaybedip kaybetmediğiyle ilgili endişelenemem.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar