7 Ağustos 2022, Pazar
26.6 C
İstanbul

Ünlü CEO: “Bitcoin İçin Bu Seviyeye Dikkat! Kritik Önem Taşıyor!”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin ve diğer kripto paraların fiyatları, hafta başında yaşanan ani satış dalgasının ardından fiyatında bir düşüş daha yaşadı.

Binance indirim kodu

Bazı kripto para borsalarında 56.500 dolara kadar gerileyen Bitcoin, son 24 saatte %5 kadar değer kaybı yaşadı ve böylelikle BTC’nin bu hafta yaşadığı kayıp miktarı %11’e kadar yükseldi. BTC’nin sahip olduğu volalite Ethereum, Binance Coin, Solana, Cardano ve XRP gibi diğer büyük kripto paraları da etkiledi. Büyük altcoinler genel olarak son 24 saatte %4 ila %8 arasında kayıp yaşadı. Bunun sonucunda son yedi günde kripto para piyasasının toplam piyasa değerinden 500 milyar dolar bir çırpıda silindi.

Binance indirim kodu

Analist: “1 Trilyon Dolar Seviyesi Bitcoin İçin Kritik Öneme Sahip”

Söz konusu kripto paraların yatırımcıları yana yakıla düşüşün biteceği zemini ararken bir kripto para borsasının CEO’su, konuyla ilgili olarak Bitcoin’in 1 trilyon dolarlık piyasa değeri seviyesinin potansiyel bir destek görevi görebileceğini bildirdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Singapur merkezli bir kripto para türev borsası olan Delta’nın CEO’su Pankaj Balani, e-posta aracılığı ile ilettiği düşüncelerini şöyle dile getirdi: “BTC’nin fiyat hareketi zayıf görünmeye devam ediyor. Önümüzdeki seanslarda daha fazla volalite bekleyebiliriz ancak bana göre BTC’nin 1 trilyon dolarlık piyasa değeri, kısa vadede iyi bir destek görevi görebilir.

Bitcoin, yaz döneminde yaşadığı satış dalgasının ardından Ekim ayı başlarında piyasa değeri olarak tekrar 1 trilyon doların üstüne çıkmıştı. Bunun ardından gelen ralliler ile beraber genel kripto para piyasasının değeri 3 trilyon doların yakınlarına kadar yükselerek tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu ayın başlarında BTC, gerçekleştirdiği ralli ile birlikte 1.3 trilyon dolara kadar tırmanmıştı. Bu hafta ise BTC, yeniden 1.1 trilyon doların altına düştü.

İlgili Haber:  Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP) - Altcoin Fiyat Analizi - 15 Aralık

Son volalite dalgasının, ABD’deki enflasyon korkusunun merkez bankalarına sıçramasının ardından faiz artırımı olasılığına dair planların hızlandırılmasından dolayı yaşandığı düşünülüyor.

Pankaj Balani, düşüncelerine şöyle devam etti: “Son Bitcoin ve kripto para satış dalgası, yükselen enflasyon nedeniyle makro zeminin de bozulmaya başladığı bir dönemde geliyor. Merkez bankaları, enflasyon oranlarını düşürebilmek için piyasada bir miktar likidite azalışı gerçekleştirebilir. Bu durum, Bitcoin’in içerisinde bulunduğu tüm riskli varlıklarda aşağı yönlü baskı oluşturabilir.”

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar