29 Mayıs 2022, Pazar
22.6 C
İstanbul

Ünlü CEO Cathie Wood, Bitcoin Fiyat Tahminini Açıkladı ve Ethereum ile İlgili Değerlendirmesini Paylaştı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ark Invest CEO’su Cathie Wood, CNBC ile yaptığı röportajında Tesla CEO’su Elon Musk’ı bir vizyoner olarak niteledi, SEC başkanı SEC Gensler’ı zorlu bir denetleyici olarak adlandırdı ve şirketinin Çin’deki yatırımlarını arttırması için gereken koşulları açıkladı. Wood ayrıca bir Bitcoin fiyat tahmininde bulundu.

Binance indirim kodu

Wood: “Bitcoin Fiyatı Beş Yıl İçerisinde 500.000 Dolar Olabilir”

SALT konferansı röportajında konuşan Cathie Wood ayrıca, şirketlerin nakit paralarını kripto para satın alarak yatırımlarını çeşitlendirmesi ve kurumsal yatırımcıların yatırımlarının %5’ini Bitcoin’e yapması durumunda, Bitcoin fiyatının beş yıl içerisinde 500.000 dolara kadar çıkacağını düşündüğünü söyledi.

Binance indirim kodu

İşte ünlü CEO’nun verdiği röportajdan satırbaşları:

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank
  • Uzun bir süredir Tesla savunucusu olan Wood’un, şirketin CEO’su Elon Musk hakkındaki görüşleri: “Onun bir vizyoner olduğunu ve geleceği çok net bir şekilde görebildiğini düşünüyorum.
  • Son dönemde kripto para borsalarına uygulanan denetimleri arttıran ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) başkanı Gary Gensler hakkında: “Gensler’ın kripto paraları ve özellikle de Bitcoin (BTC)’nin getirdiği faydaları anlamasından dolayı mutluyum. Buna rağmen o gerçekten de sıkı bir denetleyici.”
  • Wood, eğer sadece bir kripto para seçseydi bu kripto paranın ne olacağı sorusuna şöyle cevap verdi: “Sanırım halen direkt olarak Bitcoin seçimini yapardım çünkü artık ülkeler bile BTC’yi resmi para birimleri olarak kabul etmeye başladı.”
  • Wood, Ethereum’un potansiyeli hakkında şunları söyledi: “Proof of Work mekanizmasından Proof of Stake mekanizmasına geçişin başlamasıyla birlikte Ethereum’a olan güvenimiz ciddi ölçüde arttı. İleride yine de %60 Bitcoin’de, %40 ise Ethereum’da yatırım yapacağımızı düşünüyorum.
  • Wood, Bitcoin fiyatının beş yıl içerisindeki potansiyeli ile ilgili ise şunları söyledi: “Eğer haklı çıkarsak ve şirketler ellerinde bulundurdukları nakit parayı BTC gibi kripto paralara yatırırsa ve kurumsal yatırımcılar da fonlarının %5’ini BTC’ye aktarırsa, BTC fiyatının bugün olduğundan 10 kat daha yüksek bir değerden işlem görebileceğini düşünüyoruz. Yani bunu 45.000 dolar yerine 500.000 doların üstünde bir değer olarak düşünebilirsiniz.
  • Cathie Wood, Y kuşağı üyelerinin yaşça ilerlemesi ile birlikte gelişebilecek demografik özellikler hakkında şunu söyledi: “Kripto para ve sermaye piyasalarının gelecekte Y kuşağı üyeleri tarafından yönetileceğini düşünüyorum.”
  • Ünlü CEO, otomobil endüstrisindeki sıkıntılar ile ilgili ise şunları söyledi: “Dünyanın giderek dijital bir hale geldiği için küresel çapta bir mikroçip darboğazı yaşandığını düşünüyorum. Çiplerin yeni emtialar olduğuna inanıyorum.”
Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar