Ünlü CEO’dan Dalga Geçer Gibi Bir Açıklama Geldi: “Bitcoin Fiyatı Ancak Bu Seviyeye Düşerse BTC Alırım!”

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Euro Pacific Capital CEO’su ve bir altın aşığı olan Peter Schiff, Bitcoin (BTC)’e olan nefreti ile tanınıyor. Ancak Schiff, erken aşamalarda BTC satın alsaydı şimdiye kadar özel bir jet satın alabileceğini de kabul etti.

blank

Peter Schiff, Erken Dönemde Bitcoin Satın Alması Gerektiğini Kabullendi

Her ne kadar kripto para topluluğu Schiff’e olan tepkisini her daim gösterse de, Schiff’in BTC ile ilgili görüşleri aynı zamanda belirli zamanlarda mantıksal da olabiliyor. Ünlü CEO ayrıca bu görüşlerini çok sayıda kripto para destekçisi ile de paylaşıyor.

blank

Schiff, kısa bir süre önce attığı Tweet’inde, ilk duyduğu zaman Bitcoin satın alması gerektiği konusunda hayıflandı. Ünlü CEO, erken dönemde BTC satın alsaydı, bu BTC’yi son rekor olan 65.000 dolar seviyelerinde satarak kendisine özel bir şey alabileceğini iddia etti.

Schiff, daha önce yaptığı açıklamalarında Bitcoin’e karşı olduğunu söylemişti. Ünlü CEO, Bitcoin için güvenilmez bir varlık depolama aracı ve içsel bir değeri olmayan bir varlık sınıfı şeklinde konuşmuştu: “Paranın bir tür emtia olması gerekiyor. Kendi içerisinde gerçekten de bir değere sahip olması lazım. Sadece borsa amacıyla ya da kullanım amacıyla bu iş olmaz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Hangi Seviyeden BTC Satın Alacağına Ünlü CEO’dan Dalga Geçer Gibi Cevap Geldi

Schiff, hangi olayın kendisine Bitcoin aldırabileceği sorusuna ise, mevcut piyasa fiyatlarında “parasını dijital para birimlerine harcamayacağı” şeklinde cevap verdi: “Bitcoin için 33.000 dolar, 34.000 dolar seviyeleri konuşuluyor. Kendi 34.000 dolarımı ya da daha fazlasını tek bir Bitcoin için harcamazdım. O parayla birçok farklı şey satın alabilirim.

Ünlü CEO ayrıca Bitcoin fiyatının 1 doların altına inmesi durumunda nihayet BTC satın alabileceğini de kinayeli bir şekilde aktardı: “Yani, eğer fiyat yeterince ucuzlarsa, belki 1 doların altına inerse, bu koşul ile yine belki 1 adet BTC satın alabilirim. Bilmiyorum.

Fiyatın bir doların altına inmesi durumunda bir Bitcoin destekçisi olup olmayacağı sorusuna ise Schiff, bu fiyatlarda bile BTC ile ilgilenmeyeceğini açıkladı. Ünlü CEO, bu görüşünü ise BTC’nin bir emtia olmamasına bağladı. Schiff, dünyanın en büyük kripto parası ile ilgili, en az BTC savunucularının attığı sıklıkla Tweet atmasıyla tanınıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel Haberler

Ripple (XRP), Amerikan Borsalarında Tekrar Listelenebilir Mi? Coinbase CEO’sundan Ripple’a Büyük Destek Geldi!

Coinbase CEO’su Armstrong, SEC ile olan savaşında Ripple’a destek verdiğini açıkladı ve XRP’nin Coinbase üzerinde tekrardan listelenebileceğine dair spekülasyonları...
Send this to a friend