27 Mayıs 2022, Cuma
27.6 C
İstanbul

Ünlü Çinli Yönetici Bitcoin ile İlgili Açıklama Yaptı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Vantone Gayrimenkul’ün kurucusu, Çin’in en ünlü işadamlarından biri olan Feng Lun, Charlie Munge’un Bitcoin ile ilgili görüşlerine katılmadığını açıkladı. Ünlü isme göre insanlar Bitcoin’in mantıksallığını ve gelecek trendlerini göz ardı edemeyecek. Ayrıca Lun, Bitcoin için oldukça iyimser olduğunu da söyledi.

Binance indirim kodu

Feng Lun Bitcoin Yanlısı Olduğunu Açıkladı

Weixin ile gerçekleştirdiği Berkshire Hathaway başkan yardımcısı Charlie Munger’ın Bitcoin’i iğrenç bulduğunu ve medeniyetin ihtiyaçlarının tam tersi bir kavram olduğunu iddia etmesinin ardından Bitcoin ile ilgili görüşleri sorulmuştu. Munger bu soruya şöyle cevap vermişti: “Tabii ki, Bitcoin’in başarısından nefret ediyorum. İnsan kaçakçılarına ve gaspçılara bu kadar kullanışlı gelen bir para birimini ve birinin yeni bir finansal ürün icat ederek ekstra milyar dolarlar kazanabilmesini hoş karşılamıyorum. Kendi naçizane fikrime göre, tüm bu gelişmeler iğrenç ve medeniyetin ihtiyaçlarına tersler.

Binance indirim kodu

Bu konuda Feng ise Munger’dan daha farklı bir görüşe sahip olduğunu belirtti. Feng, daha iyimser bir konumda bulunduğunu ve daha yaratıcı bir perspektiften Bitcoin hakkında konuşabileceğini söyledi: “Yenilikçi birçok şeye karşı, kendini normal olarak nitelendiren insanlar ilk başta bir canavar ile karşılaşmışçasına tepki verdi. İnsanlar bu yenilikleri reddetti ve yenilikler ile ilgili çok sayıda kusur buldular. Ancak ilginç olan şu ki, en nihayetinde, bu yeni şeyler eskilerini yenilgiye uğrattı ve sonunda baskın hale geldiler.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

“Hisse Senedi Borsaları da İlk Başta Eleştirilerin Hedefi Olmuştu”

Ünlü isim ayrıca Bitcoin (BTC)’i hisse senetlerine de benzetti. Batı piyasa ekonomisinde hisse senetleri norm olarak görülüyor. Ancak bu reformun erken aşamasında, menkul kıymetler ile ilgili araştırmalar yavaş bir şekilde gelişti. O zamanlar ilk kez hisse senetleri ve hisse sistemi incelendi ve birçok insan, bırakın hisse senedi alıp satmayı, bu kavramları ağır bir şekilde eleştirdi. Hisse senedi piyasaları ilk ortaya çıktığında, bazı yatırımcıların para kaybetmesiyle beraber aynı kişiler bu sefer yine sahneye çıktı ve ağır eleştirilerde bulundu. Şimdi ise ise herkes hisse senedi piyasalarını takip ediyor ve para kazanıp kaybetme olayları artık sıradan bir hale geldi.

Feng Lun düşüncelerini şöyle sonlandırdı: “Bence Bitcoin için de aynı durum söz konusu. İlk başta kimse Bitcoin’i farketmemişti, ancak bir anda herkesin diline düştü ve tartışmalar başladı. Bitcoin ile ilgili konuşurken ayrıca Blockchain teknolojisinin de anlaşılması gerekiyor. Blockchain teknolojisinin ilerlemesiyle beraber çok sayıda finansal operasyon ortaya çıktı ve Bitcoin’e benzer kripto paralar piyasaya sürüldü.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar