8 Ağustos 2022, Pazartesi
24.7 C
İstanbul

Ünlü CIO, Ethereum ile Birlikte Patlama Yapacağını Düşündüğü 3 Altcoini Paylaştı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Yatırım firması Titan’ın CIO’su Clay Gardner altcoin sezonunun başladığını düşünüyor. Gardner’a göre pek çok kurumsal firma Bitcoin’i es geçerek diğer altcoinlere yöneliyor. Business Insider’a konuşan Gardner, önümüzdeki 3-5 yıl için yatırım yaptığı altcoinleri paylaştı.

Binance indirim kodu

Kripto piyasası halen gelişim aşamasında, bu nedenle kazananları seçmek zor olabiliyor. En çok benimsenen kripto varlıklarda bile yüksek düzeyde oynaklık görülebiliyor. İşin ilginci görünüşte hiçbir anlam ifade etmeyen ve gerçek hayatta kullanım alanı olmayan projeler bile popüler olabiliyor (bkz: shiba inu, dogecoin vb).

Binance indirim kodu

Ancak yaklaşık 1 milyar dolarlık bir fonu yöneten yatırım firması Titan’ın CIO’su Clay Gardner’a göre, kripto paralara yatırım yaparken mantıklı bir yaklaşım benimsemek önemli.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Yatırım yapılacak kripto para nasıl seçilir?

Gardner’a göre yatırım yapılacak bir projenin ilk olarak kullanım alanına ve gerçek hayatta herhangi bir sorunu çözüp çözmediğine bakılmalı. Başka bir deyişle, “bu projenin sunduğu değer nedir?” sorusuna cevap aranmalı.

İkincisi, bir ürünün ne kadar yaygın olarak kullanıldığına ve kullanımının ne kadar arttığına bakılmalı. Bunu ölçmek için günlük aktif kullanıcı ve kilitlenen toplam değer gibi metriklere bakılmalı.

Üçüncüsü, Gardner yatırım yapacağı projenin para kazanıp kazanmadığına baktığını söylüyor.

“Token dağıtım mekaniği nedir, token ekonomisi nasıl kurgulanmış, protokolde enflasyon veya deflasyon nasıl ayarlanmış, kurucular tokenlerini tutuyorlar mı yoksa satıyorlar mı?” gibi sorulara cevap aranmalı.

Dördüncüsü, Gardner bir projenin yönetim ekibine ve projeyi büyütme konusunda ne kadar ciddi olduklarına bakılmalı.

Son olarak, yatırım yapacağı bir projenin piyasa değerlemesine baktığını söylüyor Gardner.

Gardner Ethereum üzerinden şöyle bir örnekle durumu açıklıyor; “Ethereum’a baktığımızda, piyasa değeri 450 milyar dolar. Son 30 günde yıllık gaz ücretlerinde 18 milyar dolar elde etti. Ve eğer bu değerleri birbirine bölerseniz, yaklaşık 25 kat satışla işlem gören bir varlık elde edersiniz.

İlgili Haber:  EIP-1559 Ağ Yükseltmesi Öncesinde Ethereum Fiyatında Ani Yükseliş Yaşanıyor

İzlenmesi gereken 4 altcoin

Gardner, 1. katman akıllı sözleşme blok zincirlerinde Bitcoin’den daha sıcak bakıyor ve önümüzdeki 3-5 yıl içinde bu projelerin çok fazla değer kazanacağına inanıyor.

Altcoin sezonuna girdik. Bitcoin’i tamamen es geçen ve doğrudan diğer katman 1 protokollerine atlayan birçok firma görüyoruz.”

Gardner, Titan’ın en fazla yatırım yaptığı Ethereum konusunda oldukça iyimser.

Gardner, “Ethereum, en büyük merkezi olmayan blok zinciri. Baktığımızda Ethereum kullanıcı sayısı, işlem hacimleri, işlem ücretler gibi hemen hemen tüm metriklerde Bitcoin’den daha iyi performans gösteriyor.” diyor.

Ayrıca ETH 2.0 güncellemesi, artan kurumsal benimseme ve olası bir Ether ETF’sinin onaylanması durumunda Ethereum’un değerinin artacağını düşünüyor.

Ayrıca Gardner, Ethereum dışında Avalanche (AVAX), Terra (LUNA) ve Solana’yı (SOL) takip ettiğini belirtti.

Gardner, kısa vadede Fed’in sıkı para politikası ve yükselen faiz oranlarının kripto için ters rüzgarlar oluşturduğunu, ancak bunun uzun vadede yükseliş olacağına dair görüşlerini değiştirmediğini söyledi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar