Ünlü Fon Milyarderine Göre Bitcoin Altından İyi

Efsane fon yöneticisi ve milyarder yatırımcı Stanley Druckenmiller, bitcoin'in altından daha iyi bir yatırım aracı olabileceğini söyledi.

Önemli Gelişmeler

Harun Karagülle
İstanbul'da yaşıyor, işletme bölümü son sınıf öğrencisi.

Bitcoin’in dijital altın olarak itibarı bu yıl büyüdü ve bir dizi yüksek profilli yatırımcı, bitcoin’i yükselen bir enflasyon koruması olarak adlandırdı.

Bitcoin fiyatı 2020 yılına kadar iki katından fazla arttı. Bu hafta 16.000 $ ‘a yükselen bitcoin uzun süredir acı çeken yatırımcılar arasında kutlamalara neden oldu.

Wall Street efsanesi Bill Miller’ın geçen hafta bitcoin’i “şiddetle” tavsiye ettiğini söylemesinin ardından, ABD’li milyarder yatırımcı Stanley Druckenmiller, bir değer deposu olarak kripto para birimine “ısındığını” söyledi.

Druckenmiller’ın röportajından önemli noktalar

Druckenmiller, George Soros ile birlikte CNBC’ye verdiği demeçte “Bitcoin, hem milenyum kuşağı hem de yeni West Coast parası için bir değer deposu olarak çok fazla çekiciliği olan bir varlık sınıfı olabilir” dedi.

Druckenmiller, geçen hafta ABD doları hakkındaki düşüş görüşleri ile manşetlerde yerini almıştı. Şimdi de bitcoin tahmininin altından “daha iyi çalışacağını” beklediğini söyledi. Ancak şu anki bitcoininden kat kat daha büyük bir altın pozisyonu tuttuğunu da belirtti.

Altın fiyatı şu anda 2.000 $ ile tüm zamanların en yüksek seviyesinin hemen altında. Altın, son 12 ayda yaklaşık %30 değer kazanarak ve 2020’ye kadar Bitcoin’i yükselten aynı trendlerin çoğundan yararlandı. Bunlar, koronavirüs hakkında endişeler, daha uzun süreli faiz oranları ve enflasyon korkuları olarak sıralanabilir.

Druckenmiller, “Açıkçası, altın bahsi işe yararsa, bitcoin bahsi muhtemelen daha iyi çalışacaktır. Çünkü daha ince, daha az likit ve çok daha fazla betası olan bir yatırım aracı” dedi. Druckenmiller, 2018 yılında bitcoin sahibi olmak istemediğini söylemişti.

2010 yılında 12 milyar dolarlık hedge fonu Duquesne Capital Management’ı kapatan ve şimdi parasını bir aile ofisi aracılığıyla yöneten Druckenmiller, Federal Rezerv’in uygulamaya koyduğu muazzam teşvik önlemleri nedeniyle enflasyonun önümüzdeki beş veya altı yıl içinde artmasının muhtemel olduğunu söyledi.

Bu yıl Bitcoin’e birçok yüksek profilli yatırımcı bitcoin’e dönüş yaptı. Bunun yanı sıra, bitcoin ve kripto para topluluğu başka önemli gelişmeleri de kutluyor.

Geçtiğimiz ay, ödeme devi PayPal, 346 milyon kullanıcısına bazı diğer büyük kripto para biriminin yanı sıra bitcoin satın alma ve harcama izni vermeyi planladığını açıklamıştı. Bundan önce ise Twitter CEO’su ve Bitcoin savunucusu Jack Dorsey liderliğindeki ödeme şirketi Square’in bitcoin yatırımlarını duyurmuştuk.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Uzmanlar Açıkladı: Bitcoin ve Dogecoin Arasındaki 3 Önemli Fark

2013 yılında bir şaka kripto parası olarak üretilen Dogecoin, geçtiğimiz günlerde 0.69 Dolarlık rekor bir seviyeye ulaştı. Peki, Bitcoin...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend