2 Aralık 2022, Cuma
11.9 C
İstanbul

Ünlü Girişimci Gary Vaynerchuk, Yeni Bir NFT Platformu Başlattı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ünlü girişimci Gary Vaynerchuk’un yeni NFT platformu, sanat galerisi sahibi Vito Schnabel, sanatçılar Francesco Clemente, Philip Glass ve Gus Van Sant’ın çalışmalarını içerecek.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Sanat galerisi sahibi Vito Schnabel ve ünlü girişimci Gary Vaynerchuk, yeni bir NFT sanat eseri platformu başlattı.
  • Art Official adı verilen platform, sanatçılar Francesco Clemente, Philip Glass ve Gus Van Sant’ın eserleri de dahil olmak üzere direkt olarak güzel sanatlar ve opera dünyasından NFT’leri içerecek.

Yatırımcı ve sosyal medya fenomeni Gary Vaynerchuk, NFT alanında önemli bir aktör haline geldi. Vaynerchuk, şimdi de bir NFT platformu başlatmak için tanınmış bir güzel sanatlar galerisi ile ortak oldu.

Binance indirim kodu

Art Official Nedir?

NFT platformunun ismi Art Official olarak belirlendi. Platform, New York ve İsviçre’de merkezleri olan sanat galericisi Vito Schnabel ile Vaynerchuk’un VaynerNFT danışmanlığı ortaklığında oluşturuldu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Platformun ilk sunumu, İtalyan çağdaş sanatçı Francesco Clemente’nin ilk dijital bestelerini işaretleyen bir dizi eseri olacak.

Gary Vaynerchuk, konu ile ilgili, “Sanat eserleri, bir NFT platformu başlatmak için bana ilham veren temel şey. Vito ile yaptığımız ortaklık da bu amaç için oldukça güzel bir adım oldu. Günün sonunda, Vito’nun küratörlük yeteneği ile ortaya çıkaracağımız uyum herkes için kazandıran bir kombinasyon olacak.” ifadelerini kullandı.

Art Official Direkt Olarak Güzel Sanatlara Odaklanacak

Bu sonbaharın ilerleyen günlerinde Art Official, Grammy ödüllü besteci Mason Bates’in orijinal bir görsel-işitsel eseri olan “İlk Opera NFT’sini” piyasaya sürecek. Ayrıca Jordan Kerwick, Spencer Lewis, Robert Nava, Ariana Papademetropoulos, Julian Schnabel ve film yapımcısı Gus Van Sant gibi sanatçılar da platformda çeşitli NFT’ler başlatacak.

Schnabel, Art Official’ın direkt olarak güzel sanatlar dünyasına odaklanarak OpenSea, Rarible gibi diğer NFT platformlarından kendisini ayıracağını söyledi.

İlgili Haber:  NFT Topluluğu Cartoon Lobster, Kripto Kuruluşu Coin Center’a 4 Milyon Dolar Bağışladı

Schnabel konu ile ilgili, “Konseptimiz, halihazırda var olan ve yüksek etkinlikle dolup taşan NFT evrenini direkt olarak sanatçılar ile buluşturmaktır. Amacımız, güzel sanatlar yaratıcılarına, NFT dünyasında bir podyum vermektir.” ifadelerini kullandı.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar