9.8 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Rusya’nın En Ünlü Gökdeleni Kripto Para Hackerlarına mı Ev Sahipliği Yapıyor?

Önemli Gelişmeler

Moskova şehir merkezinde yer alan Rusya’nın en yüksek gökdeleni Vostok, çok sayıda kripto para ve siber suç faaliyetine ev sahipliği yapıyor.

blank

Haberin Özeti

  • Rusya yine bir fidye yazılımı skandalının merkezinde yer alıyor.
  • Moskova şehir merkezinde yer alan Rusya’nın en yüksek gökdeleni Vostok, çok sayıda kripto para ve siber suç faaliyetine ev sahipliği yapıyor.

Moskova’da yer alan Rusya’nın en yüksek gökdeleni Vostok, bilgisayar korsanlarının, siber suçluların ve kara para aklayıcılarının merkezi haline geldi.

blank

Vostok Gökdeleninde Kripto Para Hackerları Faaliyet Gösteriyor

Bloomberg’e göre uzmanlar, fidye yazılımı faaliyetleriyle bağlantılı kara para aklama için faaliyet gösteren en az dört şirketin Vostok’ta yer aldığını tespit etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Bu dört şirketin Suex OTC, EggChange, Buy-bitcoin.pro ve CashBank olduğu belirtildi.

Chainalysis verilerine göre Suex OTC, son üç yıldaki yasa dışı ve yüksek riskli kaynaklardan en az 160 milyon Dolarlık Bitcoin işlemi gerçekleştirdi. Daha öncesinde de Suex OTC, fidye yazılımı gruplarının fonlarını aklamalarına yardımcı olduğu için çeşitli yaptırımlarla karşı karşıya kalmıştı.

EggChange de kara para aklama iddiasıyla hem Amerika Birleşik Devletleri’nde hem de Avrupa’da soruşturmalarla karşı karşıya.

Binance, Kullanıcıları Uyarmıştı

Yine Chainalysis verilerine göre buy-bitcoin.pro da binlerce Dolar değerinde fidye yazılımı fonunu akladı. Bu fonların bir kısmı, dünyanın en büyük darknet pazarlarından biri ve Rusya’nın en büyük darknet pazarı olarak bilinen Hydra’ya aitti.

Diğer şirket CashBank’ın ise Binance tarafından “potansiyel olarak yasa dışı faaliyetler” gösterdiği için fişlenen çeşitli kripto para hesaplarıyla bağlantılı olduğu bildirildi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Haber:  Uzmanlara Göre Tesla'nın Büyük Bitcoin Alımı Kriptoyu Bir Çeşitlilik Stratejisi Olarak Meşrulaştırabilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend