4 Temmuz 2022, Pazartesi
22.5 C
İstanbul

Rusya’nın En Ünlü Gökdeleni Kripto Para Hackerlarına mı Ev Sahipliği Yapıyor?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Moskova şehir merkezinde yer alan Rusya’nın en yüksek gökdeleni Vostok, çok sayıda kripto para ve siber suç faaliyetine ev sahipliği yapıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Rusya yine bir fidye yazılımı skandalının merkezinde yer alıyor.
  • Moskova şehir merkezinde yer alan Rusya’nın en yüksek gökdeleni Vostok, çok sayıda kripto para ve siber suç faaliyetine ev sahipliği yapıyor.

Moskova’da yer alan Rusya’nın en yüksek gökdeleni Vostok, bilgisayar korsanlarının, siber suçluların ve kara para aklayıcılarının merkezi haline geldi.

Binance indirim kodu

Vostok Gökdeleninde Kripto Para Hackerları Faaliyet Gösteriyor

Bloomberg’e göre uzmanlar, fidye yazılımı faaliyetleriyle bağlantılı kara para aklama için faaliyet gösteren en az dört şirketin Vostok’ta yer aldığını tespit etti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bu dört şirketin Suex OTC, EggChange, Buy-bitcoin.pro ve CashBank olduğu belirtildi.

Chainalysis verilerine göre Suex OTC, son üç yıldaki yasa dışı ve yüksek riskli kaynaklardan en az 160 milyon Dolarlık Bitcoin işlemi gerçekleştirdi. Daha öncesinde de Suex OTC, fidye yazılımı gruplarının fonlarını aklamalarına yardımcı olduğu için çeşitli yaptırımlarla karşı karşıya kalmıştı.

EggChange de kara para aklama iddiasıyla hem Amerika Birleşik Devletleri’nde hem de Avrupa’da soruşturmalarla karşı karşıya.

Binance, Kullanıcıları Uyarmıştı

Yine Chainalysis verilerine göre buy-bitcoin.pro da binlerce Dolar değerinde fidye yazılımı fonunu akladı. Bu fonların bir kısmı, dünyanın en büyük darknet pazarlarından biri ve Rusya’nın en büyük darknet pazarı olarak bilinen Hydra’ya aitti.

Diğer şirket CashBank’ın ise Binance tarafından “potansiyel olarak yasa dışı faaliyetler” gösterdiği için fişlenen çeşitli kripto para hesaplarıyla bağlantılı olduğu bildirildi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar