7 Aralık 2022, Çarşamba
12.7 C
İstanbul

Ünlü İsim Ethereum İçin Rahatlatan Fiyat Tahminini Açıkladı: “Bu Seviye Kolaylıkla Görülecek!”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Haohan Xu’ya göre Ethereum fiyatı yakında manşetleri süsleyebilir.

Binance indirim kodu

Kripto para alım satım platformu Apifiniy’ın kurucusu ve CEO’su olan XU, Perşembe günü yaptığı açıklamasında şu sıralar Ethereum için bir fırsat olduğunu ve fiyatın “kolaylıkla” eski zirvesi olan 4.000 dolar bandına döneceğine inandığını söyledi.

Binance indirim kodu

Xu bu tahminini, kripto para dünyasının starı olan Bitcoin fiyatının taze kurumsal yatırımcı sermayesiyle beraber yükseleceğine inandığı için yaptığını söyledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

“Yatırımcılar Ethereum (ETH)’a Daha Fazla İlgi Gösterecek”

CEO, Bitcoin’in gelecekte fiyat olarak iyileşebileceğini düşündüğünü söylese de aynı zaman diliminde yatırımcıların genel kripto para piyasasına daha olumlu yaklaşmasının ardından Ethereum ve Ethereum üzerine kurulu olan merkeziyetsiz finans (DeFi) ekosistemine daha çok ilgi gösterileceğine inandığını söyledi: “Birçok ana akım kurumun da yatırımlarıyla belirttiği üzere insanların çoğu Bitcoin üzerine odaklanmış durumdalar. Ancak diğer kripto paraların biraz üvey evlat muamelesi gördüğünü düşünüyorum. Ethereum da kesinlikle bu aileye dahil. İnsanlar konuşmalarında Ethereum’dan çok fazla bahsetmiyorlar. Birçok finansal kurum DeFi üzerindeki otomatik piyasa yapıcının nasıl çalıştığını bile anlamıyor. Bence ETH fiyatı, kripto para dünyasına olan ilginin tekrardan yükselmesiyle beraber kolaylıkla 4.000 dolara ulaşabilir. Şu anda kripto para alanına yaşanabilecek bir ilgi yükselmesi DeFi piyasası için adeta ateşleyici görevi görecek.”

Kripto paralar son aylarda büyük bir satış dalgasıyla karşı karşıya kalmıştı. Ethereum fiyatı bu yazının yazıldığı anlarda, Mayıs ayında yaşadığı 4.132 dolar zirvesine karşın yalnızca 1.900 dolar civarından işlem görüyor. Bitcoin ise Nisan ayında kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekoru olan yaklaşık 64.000 doların ardından bu yazının yazıldığı anlarda 33.000 dolar bandında seyrediyor. ETH fiyatı 2021 yılında, diğer çoğu kripto para gibi büyük yükselişler yaşamıştı.

İlgili Haber:  Dogecoin (DOGE), Litecoin (LTC), Binance Coin (BNB) Fiyat Analizi - 21 Haziran 2021

DeFi’nin Yükselişi

Xu, merkeziyetsiz finans (DeFi) sektörünün önümüzdeki dönemde finansal sistemlerin önemli bir parçası haline geleceğine inanıyor. DeFi, kod tabanlı bir sistem oluşturarak, geleneksel bankalar gibi aracılar olmadan kişilerin kripto paraları borç almalarını ya da borç vermelerini sağlıyor. DeFi, geleneksel finans sisteminin sunduğu bazı alanlarda işlemlerin daha verimli yürütülmesine yardımcı oluyor. Bazı bankalar DeFi sistemini kendi iş modellerine entegre etmenin yollarını aramaya başladılar.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar