27 Mayıs 2022, Cuma
21.5 C
İstanbul

Ünlü K-Pop Grubu BTS, NFT Piyasasına Giriyor!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ünlü K-Pop grubu BTS’nin plak şirketi Hybe, kripto borsası Upbit’in ana şirketi Dunamu ile NFT piyasasına yönelik bir ortak girişim başlattı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • K-Pop grubu BTS’nin plak şirketi Hybe, ülkenin en büyük kripto borsası Upbit ile NFT piyasasına yönelik bir ortaklık kurdu.
  • Ortaklık sayesinde Hybe’nin BTS ve diğer bir K-Pop grubu olan TXT’yi de içeren sanatçılarına ait bir dizi NFT projesi başlatması planlanıyor.
  • Ancak kendilerini “ARMY” olarak tanımlayan BTS hayranları, grubun plak şirketi Hybe’ın NFT planlarını eleştiriyor.

K-Pop grubu BTS’nin plak şirketi Hybe, ülkenin en büyük kripto borsası Upbit ile NFT piyasasına yönelik bir ortaklık kurdu.

Binance indirim kodu

BTS, NFT Piyasasına Giriyor

Ortaklık sayesinde Hybe’nin BTS ve diğer bir K-Pop grubu olan TXT’yi de içeren sanatçılarına ait bir dizi NFT projesi başlatması planlanıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Hybe başkanı Bang Si-hyuk konu ile ilgili açıklamasında, “Hayranlarımızın deneyimini geliştirmenin yeni bir yolunu keşfetmek için Dunamu ile birlikte çalışıyoruz. Küresel müzik ve fintech endüstrilerine yeni ve heyecan verici bir yenilik getirmek için her iki şirketin de şimdiye kadar geliştirmiş olduğu yeteneklerini bir araya getireceğiz.” ifadelerini kullandı.

NFT’ler, resim, müzik veya video gibi dijital içeriklere bağlı kriptografik olarak benzersiz tokenlerdir. Geçtiğimiz süreçte müzik endüstrisi, Timbaland, Grimes, 3LAU ve Kings of Leon gibi sanatçıların teknolojiyi denemeleriyle NFT’leri benimseme konusunda oldukça hızlı davrandı.

BTS Hayranları NFT’lere Karşı!

BTS’in durdurulamaz yükselişi son yıllarda dikkat çekiyor. Grup, 2020 yılında küresel olarak en çok satılan albümünü çıkardı ve 2021’in ilk yarısında da Taylor Swift’i geride bırakarak toplam albüm satışlarında ABD’de lider konumuna yükseldi.

Ancak kendilerini “ARMY” olarak tanımlayan BTS hayranları, grubun plak şirketi Hybe’ın NFT planlarını eleştirmek için Twitter’da bir araya geldi.

İlgili Haber:  “Overly Attached Girlfriend” NFT’si 411.000 Dolara Satıldı

#BoycottHybeNFT ve #ARMYsAgainstNFT gibi hashtag’leri kullanan BTS hayranları, blok zinciri tabanlı teknolojinin çevresel etkisinin, BTS’nin çevre ile ilgili duyarlı tavrına ters düştüğünü savundu. BTS üyeleri, bu yılın başlarında BM’de bir konuşma yapmış ve iklim değişikliğini “önemli bir sorun” olarak nitelendirmişti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar