27 Mayıs 2022, Cuma
24.9 C
İstanbul

Ünlü Milyarder Mark Cuban, Sahip Olduğu Dogecoin (DOGE) Miktarını Açıkladı – Sürpriz Rakam!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kısa bir süre önce Dogecoin’i kendi menfaati için kullanmadığını açıklayan, eski kripto para eleştirmeni milyarder Mark Cuban, cüzdanında bulundurduğu Dogecoin miktarının o kadar da yüksek olmadığını açıkladı.

Binance indirim kodu

Milyarder Mark Cuban, Sahip Olduğu Dogecoin Miktarını Açıkladı

Dogecoin hakkındaki bir Twitter tartışmasında Mark Cuban, kendi kişisel DOGE cüzdanı ile sahip olduğu takım olan Mavericks’in cüzdanındaki Dogecoin miktarının 15.000 dolardan az olduğunu duyurdu. Bununla birlikte kullanıcılar, bu DOGE miktarının, 4.4 milyar dolar serveti olan milyarderin kripto paralar üzerindeki yatırımının çok çok küçük bir miktarına tekabül ettiğini belirttiler.

Binance indirim kodu

Bir diğer milyarder Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk da, Dogecoin sahibi olan güçlü DOGE destekçilerinden biri olarak tanınıyor. Ancak Musk, ne kadar DOGE’a sahip olduğunu hiçbir zaman açıklamadı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Geçtiğimiz yıldan önceki dönemde, Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban bir kripto para düşmanıydı ve düzenli bir şekilde Bitcoin ve diğer kripto paraları eleştiriyordu. Hatta Cuban bir keresinde Bitcoin satın alacağına muz satın alacağını, çünkü muzu yiyebilirken Bitcoin’i yiyemeyeceğini söylemişti. Cuban bu görüşlerini geçtiğimiz yıl Anthony Pompliano’nun Bitcoin podcast’inde de dile getirmişti. Ancak Mark Cuban görüşlerini değiştirmişe benziyor ve şu anda Bitcoin’i bir değer birikimi aracı olarak görürken Dogecoin (DOGE)’i ise bir para birimi olarak kullanılabilmek üzere en iyi kripto para olarak tanımlıyor.

Limenya.com olarak daha önce yaptığımız haberlerde, Cuban’ın bir Dogecoin tartışması içine girdiğini aktarmıştık. Cuban daha sonra attığı Tweet’inde Dogecoin’i kendi menfaati için kullanmadığını söylemişti. Bununla birlikte yönettiği ve sahip olduğu şirketlerin sağladığı hizmetlerin ve sattığı malların reklamını yaptığını ve Dogecoin’in de müşterilerinin çoğu tarafından talep edilen bir ödeme yöntemi olduğunu açıklamıştı. Attığı Tweet’inde Cuban, sahip olduğu şirketlerde, Dallas Mavericks basketbol takımı dahil olmak üzere, müşterilerinin %95’inin, şirketlerinden aldığı hizmet ve mallar karşılığında ödemeyi Dogecoin olarak yapmak istediğini söyledi. Ancak Cuban’a göre, Bitcoin’in aksine Dogecoin bir para birimi olarak görev yapıyor ve halkın ödeme yöntemi haline geldi.

İlgili Haber:  Milyarder Yatırımcı Mark Cuban, Ethereum Fiyatı ve Dogecoin ile İlgili Açıklama Yaptı!

Dogecoin fiyatı bu yazının yazıldığı anlarda Binance verilerine göre günlük negatif olarak %5.96 performansıyla 0.319 dolardan işlem görüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar