1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

Ünlü Milyarder Mike Novogratz, Bitcoin ETF’lerinin Onayı İçin Tarih Verdi – Novogratz’ın Ethereum Yorumları

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Merkeziyetsiz finans (DeFi), Bitcoin ETF’leri ve Ethereum’un fiyat hareketleri son zamanlarda en sık konuşulan konulardan biri haline geldi ve kripto para topluluğu dışındaki insanların bile dikkatlerini çekmeye başladı. DeFi uygulamalarının yükselen popülaritesi, Ethereum’un kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorundan uzaklaşması ve SEC’in ETF’leri onaylaması beklenen muhtelemel tarih tahminleri son zamanların en çok konuşulan konuları oldu.

Binance indirim kodu

Novogratz EFT’ler ile İlgili Yorumlarda Bulundu

ABD’li yetkililer Bitcoin ETF’lerininin (Bitcoin Exchange Traded Funds, Bitcoin Borsa Yatırım Fonu) başvurularını geçmişte birçok kez reddetmişti. Buna rağmen, kripto paraların kurumsal adaptasyonunun giderek genişlemesinin ardından aynı yetkililer bu kez bu başvuruları kabul edebilir. Mike Novogratz’a göre Bitcoin ETF’leri bir yıl içerisinde hayata geçebilir. Kısa bir süre önce yayınlanan podcast’te Galaxy Digital’in CEO’su Novogratz şöyle demişti: “Bu yılın son çeyreğinde ya da gelecek yılın ilk çeyreğinde gerçekleşecek. Bir oran verseydim %30 ihtimal bu yılın son çeyreğinde, %70 ihtimal ile de önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde derdim.

Binance indirim kodu

Novogratz ayrıca ETF’lerin, kurumların sunduğu diğer ürünlerden çok daha iyi olduğunu da vurguladı. Ayrıca Novogratz, SEC başkanı Gary Gensler’ın daha açık görüşlü olduğunu ve başvuruları yakında onaylayacağını da belirtti. Bununla birlikte, kısa bir süre önce yaşanan piyasa dengesizliği, Bitcoin ETF’lerinin onay sürecini yavaşlatabilir. Novogratz ayrıca ironik bir durumun da altını çizdi: “Grayscale Trust’ını onaylayıp da Bitcoin ETF’lerini onaylamamanın hiçbir mantığı yok. Saçmalık!”.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Mike Novogratz’ın Ethereum Yorumları

Ethereum, muadilleriyle karşılaştırıldığında, şu anda ekosisteminde çok sayıda olay yaşıyor. Stablecoin’ler, DeFi ve NFT’ler son zamanlarda çok fazla popülerleşse de, Ethereum’un büyümesi, Binance Smart Chain ya da Solana’ya göre biraz daha yavaş gerçekleşti. Bu diğer sistemler daha az merkeziyetsiz ekosistemlere sahip olmasına rağmen daha etkili blockchain sistemlerine sahipler, bu da onları bu konuda üstün kılıyor. Novogratz bu durumu şöyle yorumladı: “Ethereum’un büyümesindeki bu yavaşlık, diğer ekosistemlerdeki büyüme patlamalarına zemin hazırladı.

İlgili Haber:  XRP Fiyatı Dört Günde %63 Düştükten Sonra Neden Düşmeye Devam Ediyor?

Novogratz ayrıca Ethereum’un 700 dolardan 4.000 dolara fırlamasını “oldukça iyi” olarak değerlendirdi ve bazı insanların şu anda Ethereum hakkında açgözlü davrandığını söyledi: “Şu anda tüketiciler fazla umursamıyorlar çünkü birçoğu aslında bir tür bahis oyunu oynuyor. Kripto paralar halen çoğunlukla bir kumar sistemi ancak zamanla bu durum değişecek.”

Novogratz, Galaxy Digital’in birçok harika DeFi projesine yatırım yaptığını ve bunlardan da oldukça iyi karlar elde ettiğini söyledi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar