1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

Ünlü Milyarder Ray Dalio, Bitcoin Yatırımı Yaptığını Açıkladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bridgewater Associates’in kurucusu ve ünlü bir milyarder olan Ray Dalio, bugün bir miktar Bitcoin’e sahip olduğunu doğruladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Ünlü milyarder Ray Dalio, Bitcoin’e yatırım yaptığını açıkladı.
  • Dalio, son dönemde Bitcoin’e açıkça ilgi duyan tek milyarder değil.
  • Öte yandan kripto para son günlerde ciddi bir kayıp yaşadı.

Bridgewater Associates’in kurucusu ve ünlü bir milyarder olan Ray Dalio, Bitcoin’e yatırım yaptığını açıkladı. Söz konusu açıklama CoinDesk’in Konsensüs etkinliği sırasında gerçekleşti.

Binance indirim kodu

“ABD Doları Değer Kaybediyor”

Ray Dalio yaptığı açıklamalarda, ABD Dolarının değer kaybettiğini ve bu durumun da Bitcoin’i çok daha çekici hale getiren bir finansal atmosfer yarattığını dile getirdi. 6 Mayıs’ta gerçekleştirildiği belirtilen röportajda Dalio, Bitcoin’e “bir miktar” yatırım yaptığını doğruladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Dalio, son dönemde Bitcoin’e ilgi duyan tek milyarder değil. Stanley Druckenmiller gibi bazı diğer milyarderler de Bitcoin’i açıkça destekliyor. Druckenmiller, geçen yılın Kasım ayında yaptığı açıklamada, Bitcoin’in bir değer deposu olarak son derece çekici olduğunu söyledi.

Dalio ve Bitcoin

Öte yandan Dalio geçen yıl yaptığı bir açıklamada, hükümetlerin Bitcoin’i “yasaklayabileceğini” ve bunun bir varlık olarak BTC’nin vaatlerini sınırlayabileceğini belirtmişti. Başka bir deyişle, Dalio’nun amiral gemisi kripto para hakkında bazı endişeleri bulunuyordu.

Dalio, bu yılın Ocak ayında yaptığı açıklamalarda ise Bitcoin’i önemli bir icat olarak nitelendirdi ve Bridgewater’ın Bitcoin’i potansiyel bir varlık olarak değerlendirmeye alacağını belirtti.

Son günlerde ise Bitcoin, Elon Musk’ın çevresel kaygıları öne sürerek yaptığı açıklamalar ve Çin’den gelen birkaç olumsuz düzenleyici haber nedeniyle önemli bir fiyat kaybı yaşadı. Şu anda 37.500 Dolar seviyesinde seyreden Bitcoin, geçen hafta %18 ve son iki hafta genelinde %35 düşüş yaşadı.

İlgili Haber:  Bitcoin Yatırımları Rekor Seviyeye Ulaştı

Bununla birlikte, Bitcoin son 24 saatte %14 artarak gelecek için belli bir umut ışığı verdi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar