Ünlü Milyarder Ray Dalio, Bitcoin Yatırımı Yaptığını Açıkladı

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bridgewater Associates’in kurucusu ve ünlü bir milyarder olan Ray Dalio, bugün bir miktar Bitcoin’e sahip olduğunu doğruladı.

blank

Haberin Özeti

  • Ünlü milyarder Ray Dalio, Bitcoin’e yatırım yaptığını açıkladı.
  • Dalio, son dönemde Bitcoin’e açıkça ilgi duyan tek milyarder değil.
  • Öte yandan kripto para son günlerde ciddi bir kayıp yaşadı.

Bridgewater Associates’in kurucusu ve ünlü bir milyarder olan Ray Dalio, Bitcoin’e yatırım yaptığını açıkladı. Söz konusu açıklama CoinDesk’in Konsensüs etkinliği sırasında gerçekleşti.

blank

“ABD Doları Değer Kaybediyor”

Ray Dalio yaptığı açıklamalarda, ABD Dolarının değer kaybettiğini ve bu durumun da Bitcoin’i çok daha çekici hale getiren bir finansal atmosfer yarattığını dile getirdi. 6 Mayıs’ta gerçekleştirildiği belirtilen röportajda Dalio, Bitcoin’e “bir miktar” yatırım yaptığını doğruladı.

Dalio, son dönemde Bitcoin’e ilgi duyan tek milyarder değil. Stanley Druckenmiller gibi bazı diğer milyarderler de Bitcoin’i açıkça destekliyor. Druckenmiller, geçen yılın Kasım ayında yaptığı açıklamada, Bitcoin’in bir değer deposu olarak son derece çekici olduğunu söyledi.

Dalio ve Bitcoin

Öte yandan Dalio geçen yıl yaptığı bir açıklamada, hükümetlerin Bitcoin’i “yasaklayabileceğini” ve bunun bir varlık olarak BTC’nin vaatlerini sınırlayabileceğini belirtmişti. Başka bir deyişle, Dalio’nun amiral gemisi kripto para hakkında bazı endişeleri bulunuyordu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Dalio, bu yılın Ocak ayında yaptığı açıklamalarda ise Bitcoin’i önemli bir icat olarak nitelendirdi ve Bridgewater’ın Bitcoin’i potansiyel bir varlık olarak değerlendirmeye alacağını belirtti.

Son günlerde ise Bitcoin, Elon Musk’ın çevresel kaygıları öne sürerek yaptığı açıklamalar ve Çin’den gelen birkaç olumsuz düzenleyici haber nedeniyle önemli bir fiyat kaybı yaşadı. Şu anda 37.500 Dolar seviyesinde seyreden Bitcoin, geçen hafta %18 ve son iki hafta genelinde %35 düşüş yaşadı.

Bununla birlikte, Bitcoin son 24 saatte %14 artarak gelecek için belli bir umut ışığı verdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Dogecoin (DOGE) Furyası Nihayet Sona mı Erdi?

Heyecan verici yükselişlerin ardından sonunda düşüş gerçekleşti. Dogecoin furyasının sonunun mutlu bir şekilde olmayacağı aslında pek çok kişi tarafından...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend