27 Ocak 2022, Perşembe
-0.9 C
İstanbul

Ünlü Milyarder: “Yeni Yılda Bitcoin Satın Alın!”

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Meksika’nın en zengin üçüncü kişisi Ricardo Salinas Pliego’dan yeni yıl tavsiyesi: “Bitcoin satın alın!”

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Meksika’nın en zengin üçüncü kişisi Ricardo Salinas Pliego bir yeni yıl mesajı paylaştı. Ünlü milyarder takipçilerine Bitcoin yatırımı yapmalarını önerdi.
  • Ricardo Salinas Pliego söz konusu mesajında, “Resmi para birimlerinden uzak durun. Dolar, Euro veya Yen; hepsi aynı.” diye ekledi.

Meksika’nın en zengin üçüncü kişisi Ricardo Salinas Pliego bir yeni yıl mesajı paylaştı. Ünlü milyarder takipçilerine Bitcoin yatırımı yapmalarını önerdi.

Binance indirim kodu

Ünlü Milyarderden Bitcoin Tavsiyesi

Ünlü milyarder yeni yıl mesajının bir parçası olarak Twitter’daki 957.200 takipçisine üç farklı tavsiyede bulundu. Ricardo Salinas Pliego söz konusu mesajında, “Resmi para birimlerinden uzak durun. Dolar, Euro veya Yen; hepsi aynı. Kağıt yalanlardan yapılmış sahte paralar… Merkez bankaları artık her zamankinden daha fazla üretiyor. Bunun yerine Bitcoin’e yatırım yapın!” ifadelerini kullandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Ünlü milyarder ayrıca hayata dair tavsiyeler de verdi ve takipçilerine “kıskançlığı bırakmalarını ve kendilerine inanmalarını” önerdi.

Salinas’ın BTC’ye yatırım yapmayı teşvik etmesi şaşırtıcı değil. 2013’ten beri önde gelen bir Bitcoin savunucusu olan milyarderin Twitter biyografisinde “Meksikalı bir iş insanı ve Bitcoin sahibi” ifadeleri yer alıyor.

Salinas’ın BTC ile İlgili Planları

Salinas, Meksika’nın ikinci en büyük perakende bankası Banco Azteca’yı ülkede BTC ile iş yapan ilk kredi bankası haline getirmeyi hedefliyor. Ancak bankanın ana şirketi Grupo Salinas’ın da başkanı olan Salinas, bu yılın Haziran ayında bir hayal kırıklığına uğradı.

Meksika Merkez Bankası, Haziran ayında yaptığı açıklamada BTC gibi kripto paraların yasal bir ödeme aracı olmadığını ve ülkenin finansal sisteminde kullanılmasının yasak olduğunu belirtti.

İlgili Haber:  Morgan Stanley, Bitcoin Hizmetine Dair Detayları Açıkladı

Yine de Salinas’ı caydırmak pek mümkün değil gibi görünüyor. Ünlü milyarder BTC’yi desteklemeye ve yatırım yapmaya devam ediyor. Son olarak verdiği bir röportajda Salinas, BTC’yi ilk olarak 2013’te Grayscale aracılığıyla 500 Dolardan satın aldığını ve bunun şimdiye kadarki en iyi yatırımlarından biri olduğunu söyledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend