30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Ünlü Milyarder: “Yeni Yılda Bitcoin Satın Alın!”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Meksika’nın en zengin üçüncü kişisi Ricardo Salinas Pliego’dan yeni yıl tavsiyesi: “Bitcoin satın alın!”

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Meksika’nın en zengin üçüncü kişisi Ricardo Salinas Pliego bir yeni yıl mesajı paylaştı. Ünlü milyarder takipçilerine Bitcoin yatırımı yapmalarını önerdi.
  • Ricardo Salinas Pliego söz konusu mesajında, “Resmi para birimlerinden uzak durun. Dolar, Euro veya Yen; hepsi aynı.” diye ekledi.

Meksika’nın en zengin üçüncü kişisi Ricardo Salinas Pliego bir yeni yıl mesajı paylaştı. Ünlü milyarder takipçilerine Bitcoin yatırımı yapmalarını önerdi.

Binance indirim kodu

Ünlü Milyarderden Bitcoin Tavsiyesi

Ünlü milyarder yeni yıl mesajının bir parçası olarak Twitter’daki 957.200 takipçisine üç farklı tavsiyede bulundu. Ricardo Salinas Pliego söz konusu mesajında, “Resmi para birimlerinden uzak durun. Dolar, Euro veya Yen; hepsi aynı. Kağıt yalanlardan yapılmış sahte paralar… Merkez bankaları artık her zamankinden daha fazla üretiyor. Bunun yerine Bitcoin’e yatırım yapın!” ifadelerini kullandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ünlü milyarder ayrıca hayata dair tavsiyeler de verdi ve takipçilerine “kıskançlığı bırakmalarını ve kendilerine inanmalarını” önerdi.

Salinas’ın BTC’ye yatırım yapmayı teşvik etmesi şaşırtıcı değil. 2013’ten beri önde gelen bir Bitcoin savunucusu olan milyarderin Twitter biyografisinde “Meksikalı bir iş insanı ve Bitcoin sahibi” ifadeleri yer alıyor.

Salinas’ın BTC ile İlgili Planları

Salinas, Meksika’nın ikinci en büyük perakende bankası Banco Azteca’yı ülkede BTC ile iş yapan ilk kredi bankası haline getirmeyi hedefliyor. Ancak bankanın ana şirketi Grupo Salinas’ın da başkanı olan Salinas, bu yılın Haziran ayında bir hayal kırıklığına uğradı.

Meksika Merkez Bankası, Haziran ayında yaptığı açıklamada BTC gibi kripto paraların yasal bir ödeme aracı olmadığını ve ülkenin finansal sisteminde kullanılmasının yasak olduğunu belirtti.

İlgili Haber:  MicroStrategy, Bitcoin’e 1 Milyar Dolarlık Yeni Bir Yatırım Yapabilir

Yine de Salinas’ı caydırmak pek mümkün değil gibi görünüyor. Ünlü milyarder BTC’yi desteklemeye ve yatırım yapmaya devam ediyor. Son olarak verdiği bir röportajda Salinas, BTC’yi ilk olarak 2013’te Grayscale aracılığıyla 500 Dolardan satın aldığını ve bunun şimdiye kadarki en iyi yatırımlarından biri olduğunu söyledi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar