Ünlü Moda Markası Dolce & Gabbana, 5.7 Milyon Dolarlık NFT Satışı Gerçekleştirdi

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Dolce & Gabbana’nın NFT koleksiyonu hem fiziksel/dijital paketler hem de tamamen dijital kreasyonlardan oluşuyor.

blank

Haberin Özeti

  • Dünyaca ünlü moda markası Dolce & Gabbana, moda ile ilgili NFT’lerini açık artırmaya çıkardı ve yaklaşık 5.7 milyon Dolar değerinde ETH geliri elde etti.
  • Ayrıca yeni bir “dijital moda DAO”su olan Red DAO da bu yeni alanda büyük bir oyuncu olarak ortaya çıktı.

Dünyaca ünlü giyim markası Dolce & Gabbana, kapsamlı bir NFT satışı gerçekleştirdi.

blank

Dolce & Gabbana da NFT Piyasasına Dahil Oldu

İtalyan moda markası Dolce & Gabbana, Collezione Genesi adlı UNXD pazarı aracılığıyla ilk NFT koleksiyon müzayedesini tamamladı. Ünlü marka, NFT satışından yaklaşık 5.7 milyon Dolarlık (1.885 ETH) gelir elde etti.

Dolce & Gabbana’nın ilk NFT koleksiyonu tamamen dijital öğelerden oluşmuyordu. Koleksiyon içerisinde, en yüksek teklifi verene dijital versiyonun yanı sıra fiziksel bir giysi veya mücevher parçasının da verildiği bazı öğeler de yer aldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Bir DAO Doğuyor!

NFT satışındaki en pahalı ürün ise, değerli dijital kıyafetleri toplamaya odaklanan ve henüz yeni bir merkezi olmayan özerk organizasyon (DAO) olarak öne çıkan Red DAO’ya gitti. Yakın zaman önce başlatılan topluluk, NFT koleksiyonlarının en büyük yatırımcılarından biri olan yüksek sermayeli Flamingo DAO’nun bir kolu olarak tanımlanıyor. Web sitesinde listelenen cüzdan verilerine göre Red DAO hazinesinde halihazırda 7.5 milyon Dolarlık NFT bulunuyor.

Red DAO üyesi ve kripto yatırım firması Magnetic’in genel müdürü Megan Kaspar konu ile ilgili yaptığı açıklamalarda, “Blockchain üzerindeki dijital moda, ekosistemde ortaya çıkan büyük bir fırsat. Flamingo DAO’nun bu anlamdaki vizyonu, yalnızca moda NFT’lerine odaklanan Red DAO’nun ortaya çıkmasını sağladı.” ifadelerini kullandı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel Haberler

ETH 2.0 Yükseltmesinden Sonra Ethereum’da Neler Değişecek?

Ethereum blok zinciri, mevcut enerji yoğun iş kanıtı sisteminden hisse kanıtı algoritmasına geçtikten sonra ETH arzının azalması bekleniyor. Haberin Özeti ...
Send this to a friend