7 Aralık 2022, Çarşamba
12.7 C
İstanbul

Ünlü Moda Markası Dolce & Gabbana, 5.7 Milyon Dolarlık NFT Satışı Gerçekleştirdi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Dolce & Gabbana’nın NFT koleksiyonu hem fiziksel/dijital paketler hem de tamamen dijital kreasyonlardan oluşuyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Dünyaca ünlü moda markası Dolce & Gabbana, moda ile ilgili NFT’lerini açık artırmaya çıkardı ve yaklaşık 5.7 milyon Dolar değerinde ETH geliri elde etti.
  • Ayrıca yeni bir “dijital moda DAO”su olan Red DAO da bu yeni alanda büyük bir oyuncu olarak ortaya çıktı.

Dünyaca ünlü giyim markası Dolce & Gabbana, kapsamlı bir NFT satışı gerçekleştirdi.

Binance indirim kodu

Dolce & Gabbana da NFT Piyasasına Dahil Oldu

İtalyan moda markası Dolce & Gabbana, Collezione Genesi adlı UNXD pazarı aracılığıyla ilk NFT koleksiyon müzayedesini tamamladı. Ünlü marka, NFT satışından yaklaşık 5.7 milyon Dolarlık (1.885 ETH) gelir elde etti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Dolce & Gabbana’nın ilk NFT koleksiyonu tamamen dijital öğelerden oluşmuyordu. Koleksiyon içerisinde, en yüksek teklifi verene dijital versiyonun yanı sıra fiziksel bir giysi veya mücevher parçasının da verildiği bazı öğeler de yer aldı.

Bir DAO Doğuyor!

NFT satışındaki en pahalı ürün ise, değerli dijital kıyafetleri toplamaya odaklanan ve henüz yeni bir merkezi olmayan özerk organizasyon (DAO) olarak öne çıkan Red DAO’ya gitti. Yakın zaman önce başlatılan topluluk, NFT koleksiyonlarının en büyük yatırımcılarından biri olan yüksek sermayeli Flamingo DAO’nun bir kolu olarak tanımlanıyor. Web sitesinde listelenen cüzdan verilerine göre Red DAO hazinesinde halihazırda 7.5 milyon Dolarlık NFT bulunuyor.

Red DAO üyesi ve kripto yatırım firması Magnetic’in genel müdürü Megan Kaspar konu ile ilgili yaptığı açıklamalarda, “Blockchain üzerindeki dijital moda, ekosistemde ortaya çıkan büyük bir fırsat. Flamingo DAO’nun bu anlamdaki vizyonu, yalnızca moda NFT’lerine odaklanan Red DAO’nun ortaya çıkmasını sağladı.” ifadelerini kullandı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar