12 Ağustos 2022, Cuma
23.7 C
İstanbul

Ünlü Model Emily Ratajkowski’nin NFT’si 175.000 Dolara Satıldı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ünlü model Emily Ratajkowski’nin “Buying Myself Back: A Model for Redistribution” isimli NFT’si Christie’s müzayede evinde 175.000 Dolara alıcı buldu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bir model ve deneme yazarı olan Emily Ratajkowski, ilk NFT’sini Christie’s müzayede evinde 175.000 Dolara sattı.
  • Bu, ünlü modelin NFT piyasasındaki ilk faaliyeti olarak kaydedildi.

Ünlü model Emily Ratajkowski, Cuma günü öğleden sonra Christie’s müzayede evinde gerçekleşen bir açık artırma ile ilk NFT’sini 175.000 Dolara sattı.

Binance indirim kodu

Ratajkowski’nin NFT Hikayesi

NFT’ye “Buying Myself Back: A Model for Redistribution” adı verildi. Bu isim, Ratajkowski’nin geçen yılın sonlarında duyurduğu bir gelişmeden esinlenilerek tercih edildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ratajkowski, geçtiğimiz yıl, sosyal medya sitesi Instagram’da paylaştığı gönderilerinden birinin, sanatçı Richard Prince tarafından izinsiz olarak yeniden tasarlandığını ve “Instagram Çizimleri” isimli bir sergide satışa çıkarıldığını farketti. Ratajkowski’nin izni olmadan yeniden yorumlanan ve satışa çıkarılan fotoğraf, 90.000 Dolara alıcı buldu.

“Buying Myself Back: A Model for Redistribution” (Kendimi Tekrar Satın Almak), ismi ve NFT satışı da bu gelişmeden esinlenilerek ve Richard Prince’e bir tepki olarak başlatıldı.

NFT’ler En Önemli Dijital Sahiplik Kanıtları

NFT’ler, internetteki her türden dosya için sahiplik kanıtı sunabilen kriptografik olarak benzersiz tokenlerdir. NFT piyasası, son aylarda, resimlerden, kısa video kliplerden veya müzik eserlerinden para kazanmanın popüler bir yolu haline geldi. Öyle ki; 2010’ların başında üretilen “Nyan Cat” isimli bir viral videonun arkasındaki sanatçı, bu çalışmasını bir NFT’ye dönüştürdü ve yakın zaman önce 600.000 Dolar fiyata sattı.

Ratajkowski de NFT satışını benzer kaygılarla gerçekleştirdi. Ünlü model, NFT’leri internette dolaşan pek çok fotoğrafının kendine ait olduğunu kanıtlayabileceği bir dijital pazar olarak görüyor.

İlgili Haber:  Galaxy Digital, DrawBridge ve Blue Fire Capital'ı Satın Aldı

Öte yandan Christie’s müzayede evi, Ethereum blok zincirindeki işlemlerde kullanılan kripto para olan ETH yerine itibari para birimleri ile NFT ödemesi kabul etmeye başlayacağını açıkladı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar