27 Mayıs 2022, Cuma
21.5 C
İstanbul

Ünlü NFT Yatırımcısı, NFT Piyasasında Bir Düşüş Beklediğini Söyledi: Peki Bu Düşüş Ne Zaman Yaşanacak?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ünlü NFT yatırımcısı Gary Vaynerchuk, NFT piyasasının geleceği ile ilgili “iyimser” olsa da; piyasada önemli bir geri çekilme yaşanmasını bekliyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Ünlü NFT yatırımcısı Gary Vaynerchuk, NFT piyasasının geleceği ile ilgili “iyimser” olsa da; piyasada önemli bir geri çekilme yaşanmasını bekliyor.
  • Vaynerchuk, “Düşüş yaşansa bile NFT’ler artık hayatımızın bir parçası olarak kalacak.” dedi.

Yatırımcı ve NFT girişimcisi Gary Vaynerchuk, koleksiyon, bilet satışı ve daha pek çok alanda NFT’lerin geleceği konusunda inanılmaz derecede iyimser. Ancak o bile NFT piyasasında belli bir geri çekilme yaşanmasını bekliyor.

Binance indirim kodu

“NFT Piyasası Değer Kaybedecek”

Yahoo Finance ile ortaklaşa düzenlenen Crypto Goes Mainstream etkinliğinde konuşan Ethereum tabanlı VeeFriends’in yaratıcısı ve CryptoPunks gibi önde gelen NFT’lerin koleksiyoncusu Vaynerchuk, bir “NFT ayı piyasasının” yaşanmasını bekliyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

NFT piyasası 2021’in başlarında patlamaya başladı ve yılın ilk yarısında 2.5 milyar Dolar değerinde ticaret hacmi üretti. Bununla birlikte bu patlama özellikle yazın başında güç kaybetmeye başladı. Ancak piyasa Ağustos ayından itibaren tekrar değer kazanmaya başladı.

Vaynerchuk’un NFT’lere Dair Öngörüsü

DappRadar verilerine göre sadece yılın 3. Çeyreğinde NFT piyasası 10.67 milyar Dolarlık ticaret hacmi üretti. Bu, yılın 2. Çeyreğine kıyasla %700’lük bir artış anlamına geliyor. 3. Çeyrek’teki patlama, büyük oranda CryptoPunks, Bored Ape Yacht Club gibi NFT koleksiyonları ve Axie Infinity gibi NFT tabanlı oyunlar sayesinde gerçekleşti.

Vaynerchuk, NFT endüstrisindeki geri çekilmenin ne zaman olabileceğine dair bir öngörü paylaşmadı; ancak bu çekilmenin, geçmişteki hisse senedi dalgalanmalarına benzer olabileceğini dile getirdi.

Öte yandan Vaynerchuk, NFT projelerinin çoğunun zaman içinde önemli ölçüde değer kaybedeceğine inandığını; ancak “mavi çip projelerinin” daha da yüksek seviyelere çıkacağını söyledi. CryptoPunks ve Bored Ape Yacht Club gibi NFT koleksiyonları, bu anlamda Vaynerchuk’un daha da değer kazanacağına inandığı projeler olarak dikkat çekiyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar