18.7 C
İstanbul
29 Kasım 2021, Pazartesi

Ünlü NFT Yatırımcısı, NFT Piyasasında Bir Düşüş Beklediğini Söyledi: Peki Bu Düşüş Ne Zaman Yaşanacak?

Önemli Gelişmeler

Ünlü NFT yatırımcısı Gary Vaynerchuk, NFT piyasasının geleceği ile ilgili “iyimser” olsa da; piyasada önemli bir geri çekilme yaşanmasını bekliyor.

blank

Haberin Özeti

  • Ünlü NFT yatırımcısı Gary Vaynerchuk, NFT piyasasının geleceği ile ilgili “iyimser” olsa da; piyasada önemli bir geri çekilme yaşanmasını bekliyor.
  • Vaynerchuk, “Düşüş yaşansa bile NFT’ler artık hayatımızın bir parçası olarak kalacak.” dedi.

Yatırımcı ve NFT girişimcisi Gary Vaynerchuk, koleksiyon, bilet satışı ve daha pek çok alanda NFT’lerin geleceği konusunda inanılmaz derecede iyimser. Ancak o bile NFT piyasasında belli bir geri çekilme yaşanmasını bekliyor.

blank

“NFT Piyasası Değer Kaybedecek”

Yahoo Finance ile ortaklaşa düzenlenen Crypto Goes Mainstream etkinliğinde konuşan Ethereum tabanlı VeeFriends’in yaratıcısı ve CryptoPunks gibi önde gelen NFT’lerin koleksiyoncusu Vaynerchuk, bir “NFT ayı piyasasının” yaşanmasını bekliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

NFT piyasası 2021’in başlarında patlamaya başladı ve yılın ilk yarısında 2.5 milyar Dolar değerinde ticaret hacmi üretti. Bununla birlikte bu patlama özellikle yazın başında güç kaybetmeye başladı. Ancak piyasa Ağustos ayından itibaren tekrar değer kazanmaya başladı.

Vaynerchuk’un NFT’lere Dair Öngörüsü

DappRadar verilerine göre sadece yılın 3. Çeyreğinde NFT piyasası 10.67 milyar Dolarlık ticaret hacmi üretti. Bu, yılın 2. Çeyreğine kıyasla %700’lük bir artış anlamına geliyor. 3. Çeyrek’teki patlama, büyük oranda CryptoPunks, Bored Ape Yacht Club gibi NFT koleksiyonları ve Axie Infinity gibi NFT tabanlı oyunlar sayesinde gerçekleşti.

Vaynerchuk, NFT endüstrisindeki geri çekilmenin ne zaman olabileceğine dair bir öngörü paylaşmadı; ancak bu çekilmenin, geçmişteki hisse senedi dalgalanmalarına benzer olabileceğini dile getirdi.

Öte yandan Vaynerchuk, NFT projelerinin çoğunun zaman içinde önemli ölçüde değer kaybedeceğine inandığını; ancak “mavi çip projelerinin” daha da yüksek seviyelere çıkacağını söyledi. CryptoPunks ve Bored Ape Yacht Club gibi NFT koleksiyonları, bu anlamda Vaynerchuk’un daha da değer kazanacağına inandığı projeler olarak dikkat çekiyor.

İlgili Haber:  Marvel, Resmi NFT Koleksiyonunu Piyasaya Sürüyor

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend