5 Aralık 2022, Pazartesi
10.7 C
İstanbul

Ünlü Piyasa Lideri Yıl Sonu ve Yakın Gelecek İçin Bitcoin Fiyat Tahminini Açıkladı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para ve Bitcoin taraftarları, hem oldukça düşük hem de yüksek fiyatların görüldüğü 2021 yılının potansiyeli için heyecanla bekliyorlar. Aslında pek yeni bir şey yok ancak kripto para topluluğu “bu kez farklı bir durum” yaşandığını düşünüyorlar.

Binance indirim kodu

“Bitcoin Eski Boğa Koşularıyla Aynı Hareketleri Yapıyor”

Birçok Bitcoin savunucusu 2011, 2013 ve 2017’deki boğa koşuları değerlendirildiğinde ve günümüz grafiğiyle karşılaştırıldığında “aynı şeyin tekrar yaşandığını” düşünüyor ve BTC fiyatının bir toparlanma içerisinde olduğunu iddia ediyor.

Binance indirim kodu

Avrupa’nın bir numaralı hisse senedi web sitesi ADVFN CEO’su Clem Chambers şu anki piyasa koşullarıyla ilgili düşüncelerini aktardı. Ayrıca ünlü CEO Bitcoin fiyatının gelecekteki kısa ve uzun vadeli hareketlerini de değerlendirdi: “Her ‘balonun şişmesi ve patlaması” dönemi bir öncekiyle aynı şekilde gerçekleşiyor. Grafiklere bakabilirsiniz, hep aynı dalga görülmüş. Dört yıllık bir döngü var. Şimdi ise tekrar düşüş dönemindeyiz ve benim görüşüme göre 20.000 doların hatta 10.000 doların altına ineceğiz. Bu seviye benim tekrardan alım yapacağım seviye olacak.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Chambers’a göre uzun vadeli yatırımcıların her ufak piyasa dalgalanmasına tepki vermesine gerek yok. Bunun yerine uzun vadeli yatırımcılar düşüşleri ‘indirimli’ bir fiyattan alış yapmak için kullanabilirler. CEO Bitcoin fiyatı için uzun vadeli bir boğa koşusu yaşanacağına inansa da kısa vade için yeni bir düzeltmenin yakın olduğunu düşünüyor.

Buna ek olarak Chambers, en yakın rakibi olan Ethereum karşısında Bitcoin’e daha yakın bir konumda konuşlanmış: “Bitcoin’e güvenebilirsiniz çünkü başka güvenecek hiçbir şey yok. Tamamen bir kripto anarşisi hakim. Anarko kapitalizmin basın olduğu bir piyasa, o yüzden güçlü, işe yarar ve ilginç olmaya devam edilmeli. Bitcoin böyle olduğunu kanıtladı. Tabii ki BTC’nin de dezavantajları ve sınırlamaları var ancak ben Bitcoin’e güveniyorum.”

İlgili Haber:  Ünlü Analist Yıl Sonu Bitcoin Fiyat Tahmini Paylaştı ve 5 Altcoine Dikkat Çekti!

CEO BTC için Fiyat Tahminlerini Açıkladı

CEO’ya BTC için hem bu yılın sonu hem de yakın gelecek için (3 ila 5 yıl sonrası) fiyat tahminleri de soruldu. Chambers bu soruya şöyle cevap verdi: “Bu yılın sonu için 13.000 dolar, yakın gelecek için ise 120.000 dolarlık bir tahminim var. 2017 grafiğiyle şu an yaşanan grafiği karşılaştırdığınızda göreceksiniz ki iki dönemde de aynı hareketler gerçekleşiyor. BTC fiyatı aynı şekilde hareket ediyor.”

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar