2 Aralık 2022, Cuma
11 C
İstanbul

Ünlü Reddit Topluluğu WallStreetBets, Kripto Paralara Özel Yeni Bir Subreddit Başlattı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Reddit topluluğu WallStreetBets (WSB), geleneksel olarak kripto paraya karşı soğuk davranırdı. Ancak topluluk, son günlerde bu tutumundan vazgeçmiş gibi görünüyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Popüler Reddit topluluğu WallStreetBets, kripto para tartışmalarına özel bir subreddit (WallStreetBetsCrypto) başlattığını duyurdu.
  • Kripto subreddit’i kısa süre içinde yoğun bir üye katılımı gördü.
  • WallStreetBets, sene başındaki GameStop hisse patlaması sırasında sık sık manşetlere taşınmıştı.

Yılın başlarında meydana gelen “GameStop hisse patlaması” ile tanınan Reddit topluluğu WallStreetBets, sadece kripto para piyasasını konuşmak için ayrı bir subreddit (alt topluluk) oluşturdu.

Binance indirim kodu

WSB, Kripto Paraya Uzun Süre Mesafeli Kaldı

Bawse1 isimli Reddit kullanıcısı geçtiğimiz gün yaptığı duyuruda kripto para subreddit’i için, “Aynı topluluk, aynı format, wallstreetbets hakkında sevdiğiniz aynı şeyler ve aynı insanlar tarafından yönetiliyor.” ifadelerini kullandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

İlk bakışta, kripto para ticareti, WSB’de mükemmel bir tartışma konusu gibi görünse de; WallStreetBets moderatörleri kripto paraya karşı uzun bir süre soğuk davrandılar.

Kripto Subreddit’inde Neler Konuşuluyor?

Ancak WSB, Nisan ayında, kripto para ile ilgili gelen yüksek talep ve piyasayla ilgilenen üyelerine küçük bir taviz vererek Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin’in tek bir başlıkta tartışılmasına izin verdi.

Ne var ki bu karar, Bloomberg’in “WallStreetBets Kripto Para Alanına Genişliyor” başlıklı bir makale yayınlamasının ardından 48 saat içinde geri alındı. Moderatörlerden bawse1 konu ile ilgili, “Kripto para tartışması süresiz olarak yasaklandı. WSB hakkında yazılmış bir sürü aptal makale okudum.” ifadelerini kullandı.

Şimdi ise kripto para tartışmalarının, çok daha az kısıtlamayla, kendi özel başlığı ve topluluğu var. “WallStreetBetsCrypto” adlı yeni subreddit daha şimdiden 14.000 üyeye ulaştı. Şimdilik toplulukta en çok konuşulan konular ise; Çin’deki kripto para yasağı ve Solana staking süreçleri olarak öne çıkıyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar