26 Mayıs 2022, Perşembe
17.9 C
İstanbul

Ünlü Sanatçı The Weeknd, Yeni Şarkısını NFT Olarak Yayınlayacak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

NFT alanında yayınlanacak yeni bir şarkı yakında geliyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • The Weeknd, Twitter’da “NFT alanında yayınlanacak yeni şarkısını” duyurdu.
  • Bu ne demek? Hepimiz öğrenmek için bekliyoruz.

Dünyaca ünlü pop yıldızı The Weeknd, NFT dünyasına giriş yapıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Şarkıcı, Twitter’da “NFT alanında yayınlanacak yeni bir şarkının” duyurusunu yaptı. The Weeknd orijinal bir şarkıdan mı bahsediyor yoksa başka bir NFT biçiminden mi, henüz belli değil.

NFT Nedir?

Neyi kastediyorsa da The Weeknd sahne ismini kullanan Abel Tesfaye, hızlı bir şekilde kriptonun en gösterişli yatırım çılgınlığı haline gelen blockchain temelli koleksiyon parçalarına giriş yapan ilk müzisyen olmaktan çok uzak.

Bir NFT, bir dosyayla (örneğin bir GIF veya MP3) ilişkilendirilebilen ve açık artırmaya çıkarılabilen özel bir tokendir. Buradaki ana fikir, dosyanın kendisinden çok daha değerli olabilecek şeffaf bir sahiplik kanıtının satın alınmasıdır.

Pek Çok Ünlü Müzisyen Halihazırda NFT Piyasasına Dahil Oldu

Bir başka ünlü müzisyen Grimes, yaklaşık 6 milyon Dolara bir NFT koleksiyonu sattı ve Kings of Leon, son albümleri When You See Yourself’i tanıtan bir tür premium NFT paketinin satışından önemli gelir elde etti. Jacques Greene, NFT olarak yeni bir single’ın yayın haklarını açık artırmaya çıkardı ve Aphex Twin, Yaeji, Mura Masa ve Toro Y Moi gibi sanatçılar, çoktan NFT pazarına giriş yaptı.

Öte yandan NFT’ler sanatçılar arasında belli bir kutuplaşma da yaratıyor. Bazıları, NFT’yi daha “küçük” sanatçılar için olası yeni bir gelir akışı olarak görüyor. Diğerleri ise NFT’nin bir gösteriş projesi olduğunu düşünüyor ve ekolojik olarak zararlı olduğunu savunuyor.

Weeknd, bu yıl herhangi bir Grammy için aday gösterilmemiş olabilir; ancak hayran kitlesinin büyüklüğü göz önüne alındığında, planladığı NFT projesinden önemli bir kâr sağlama şansı var.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar