2 Aralık 2022, Cuma
11.9 C
İstanbul

Ünlü Sunucu Jim Cramer Daha Fazla Ethereum Almayacağını Açıkladı – Peki Nedeni Ne?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

The B Word etkinliğinde konuşma yapan Tesla CEO’su Elon Musk ETH, BTC ve Dogecoin sahibi olduğunu açıklamıştı. Bununla birlikte 13 Temmuz tarihinde büyük kripto paraların çoğunluğu yeşil bölgede işlem gördü ve Ethereum da sonunda 2.000 dolar barajını aştı.

Binance indirim kodu

Bu yazının yazıldığı anlarda Ethereum son 24 saatte %3’lük yükseliş ile 2.055 dolardan işlem görüyor.

Binance indirim kodu

Cramer Şu Anlık Daha Fazla Ethereum Satın Almayacağını Açıkladı

Ethereum her daim destekçilere sahip olsa da fiyatındaki son sıçrayış ile beraber yeni bir hayran kitlesi Ethereum fiyatıyla ilgili boğa lehine tahminlerini tekrardan dillendirmeye başladılar. ABD’de yayınlanan the Mad Money Show sunucusu Jim Cramer, eskiden bir Bitcoin savunucusu olsa da kısa bir süre önce BTC yerine Ethereum’a yatırım yaptığını açıklamıştı. Cramer bir süre önce şu Tweet’i attı: “Ethereum yatırımlarımı elimde tutuyorum ancak ETH’ye yeni yatırım yapmayacağım.”

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Bu Tweet’ten iki çıkarım yapılabilir: İlki, Cramer’ın ETH pozisyonlarını satmayacağı, ikincisi ise yeni Ethereum yatırımları yapmak için isteksiz olduğu.

Analizcilere göre, yukarıda bahsedilenlerden ikincisi aslında Ethereum fiyatındaki hafif toparlanmaya rağmen çoğu ETH yatırımcısının tereddütte olmasından dolayı kötü bir plan sayılmaz.

ETH için Bazı Değerler Ayı Lehine Gözüküyor

Ethereum ile ilgili dikkat edilmesi gereken faktörlerden biri de ETH’nin sahip olduğu MVRV (piyasa değeri ve realize edilmiş değer oranı) olarak gösteriliyor: “Mayıs ayındaki zirvesinden düştükten sonra bu gösterge tekrardan toparlanmayı başaramadı. Bu değer aslında yatırımcılar ve piyasa koşullarının bir varlığın değerini nasıl etkilediğini gösteriyor.”

ethereum

Bununla birlikte analizciye göre benzer şekilde ayı lehine yorumlanabilecek bir diğer metrik de “Maliyet Çıktısı Kar Oranı (SOPR)” olarak belirtiliyor. SOPR aslında yatırımcıların satın aldıkları coinleri kar ile mi yoksa zarar ile mi sattıklarını ortaya koyan bir gösterge olarak tanımlanabilir. Analizciye göre Ethereum fiyatındaki bu karışık sinyaller sonrası önümüzdeki günlerde ETH’yi takip etmek ilginç olacak.

İlgili Haber:  Tüccarlar Bitcoin Fiyatını 40.000 Doların Üzerinde Tutmaya Çalışırken Altcoinler Satılıyor

Cramer ayrıca TheStreet ile gerçekleştirdiği röportajında ETH’dan ve ETH’nin kullanım alanlarının genişliğinden emin olduğunu da söyledi. Kısa bir süre önce Apple kurucusu Steve Jobs’ın el ile doldurduğu 1973 tarihli bir iş başvurusunun NFT versiyonu Ethereum karşılığında satılmıştı.

Cramer ayrıca ETH fiyatının %20 artması durumunda elinde bulundurduğu mevcut ETH’nin yarısını satacağını açıklamıştı.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar