1 Temmuz 2022, Cuma
25.7 C
İstanbul

Ünlü Twitter Profillerini Hackleyerek Bitcoin Dolandırıcılığı Yapan Kişi, 3 Yıl Hapis Cezasına Çarptırıldı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Graham Ivan Clark, doğrulanmış Twitter hesaplarını hackledikten sonra büyük miktarda Bitcoin talep etmişti. Şimdi ise üç yıl hapis yatmasına karar verildi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Graham Clark, geçen yıl Elon Musk, Jeff Bezos gibi ünlü isimlerin Twitter profillerini hacklemiş ve Bitcoin dolandırıcılığı yapmaya kalkmıştı.
  • Clark, bu dolandırıcılık girişiminden 117.000 Dolar elde edebildi.
  • Genç hacker, şimdi 3 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Geçen yıl gerçekleşen büyük bir Bitcoin dolandırıcılığının bir parçası olarak popüler Twitter hesaplarını ele geçiren genç hacker, bugün Florida mahkemesinde bir savunma anlaşması imzalayacak.

Binance indirim kodu

Hacklenen Hesaplar Arasında Jeff Bezos, Elon Musk ve Kim Kardashian’ın Hesabı da Var

Mahkemede Graham Ivan Clark, mali dolandırıcılık suçlamalarından suçlu bulundu. Hacker, üç yıl hapis hapis yatacak.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Clark, Tesla CEO’su Elon Musk, Amazon’un kurucusu Jeff Bezos ve hatta sosyetik ünlü Kim Kardashian gibi kişilere ait doğrulanmış Twitter hesaplarını hacklemiş ve daha sonrasında insanların Bitcoin göndermesini talep eden tweetler paylaşmıştı.

15 Temmuz’da Apple hesabını hackledikten sonra attığı bir tweette Clark, “Topluluğumuza geri veriyoruz. Bitcoin’i destekliyoruz ve sizin de yapmanız gerektiğine inanıyoruz! Aşağıdaki adresimize gönderilen tüm Bitcoin size iki katı ile geri gelecek! Sadece önümüzdeki 30 dakika boyunca devam edecek.” yazmıştı.

Hacker Ivan Clark, Joe Biden, Barack Obama, Uber ve diğer pek çok hesaptan da benzer tweetler attı.

Clark ve İki Suç Ortağı Twitter Hackleri Sayesinde 117 Bin Dolarlık Bitcoin Ele Geçirdi

Tüm sorunlara ve büyük profillerin hacklenmesine rağmen, Clark ve iki suç ortağı olduğu iddia edilen Nima Fazeli (ABD) ve Mason Sheppard (İngiltere) söz konusu dolandırıcılıktan yalnızca 117.000 Dolar değerinde Bitcoini ele geçirmeyi başardı.

İlgili Haber:  IOVLabs Yeni Blockchain Girişimini Duyurdu

Diğer iki hacker Fazeli ve Sheppard da benzer federal suçlamalarla karşı karşıya kalmış durumda.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar