27 Mayıs 2022, Cuma
27.6 C
İstanbul

Ünlü Uzman Bitcoin ile Ethereum İçin Fiyat Tahminlerini Açıkladı ve İki Diğer Altcoine Dikkat Çekti!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Lyn Alden Investment Strategy şirketinin kurucusu Lyn Alden, 2022 yılında Bitcoin (BTC)’in 100.000 dolara, Ethereum (ETH)’un ise 5.000 dolara ulaşacağını iddia etti. Kripto para uzmanı ayrıca, potansiyel kripto para yatırımcılarına, altcoin piyasasındaki her sivrilen coinin “dijital altın” olmadığı konusunda uyarıda bulundu.

Binance indirim kodu

En çok bilinen kripto para olan Bitcoin 2021 yılında %56 değer kazanmıştı. Bu yılki kazançlarını bir dönem %120’ye kadar yükselten Bitcoin, hem dijital para birimi hem de bir değer birikimi aracı olarak yatırımcıların büyük ilgisini çekmişti. Bu denli yüksek kazançlara rağmen Alden, Bitcoin’in halen boğa lehine göründüğünü söyledi ve BTC’nin önünde beş ila on yıllık bir büyüme periyodunun daha olduğunu iddia etti.

Binance indirim kodu

“2022 Yılında Bitcoin için 100.000 Dolar, Ethereum için 5.000 Dolar”

Alden’ın herhangi bir belirli fiyat hedefi yok ancak ünlü yatırımcı, Bitcoin için 2022 yılının sonundan önce 100.000 dolar seviyesinin aşılmasının oldukça mümkün olduğunu söyledi. ARK Invest şirketinin kurucusu ve CEO’su Cathie Wood gibi isimler ise daha önce yaptıkları açıklamalarda, Bitcoin’in ABD dolarının sirkülasyonda olan ve rezervlerde bulunan miktarını geçmesi veya piyasa değerinin altınınkini geride bırakması durumunda 300.000 dolar ila 500.000 dolara kadar yükselebileceğini açıklamışlardı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Analizciye göre Bitcoin, kendi kendine gerçekleşen hedefleri sayesinde daha da yükselebilir. Analizci, Bitcoin kabul eden iş yerlerinin sayısının artmasıyla ve ülkelerin de BTC’ye giderek daha fazla tolerasyon göstermesiyle beraber piyasa havasının iyileşeceğini ve olumlu haberler ile birlikte BTC rallisinin uzayabileceğini düşünüyor.

Analizciye göre, Ethereum coinlerinin hangi bölgeden işlem göreceğini kestirmek zor olsa da, yeni güncellemeyle gelen güçlü arz kesintisi “taktiksel olarak boğa lehine” bir hava oluşturuyor ve bu nedenle 2022 yılında tokenin fiyatı %50’nin üzerinde artarak 5.000 dolara kadar yükselebilir.

İlgili Haber:  İşte Uzmanlara Göre Bitcoin ve Altcoin Piyasalarının Toparlanmasını Sağlayacak O Olay - Bitcoin Yıl Sonu Fiyat Tahmini

Analizci İki Altcoinin Daha İsmini Verdi

Bitcoin ve Ethereum dışındaki kripto paraları tanımlamak için kullanılan altcoinler oldukça yüksek başarısızlık yüzdelerine sahipler ve bazen de dolandırıcılık bile olabiliyorlar. Alden ise kendisinin yalnızca halihazırda ilgi gören en büyük 10 kripto paraya odaklandığını söyledi.

Alden’ın piyasada takip ettiği iki altcoin de son zamanlarda büyük yükseliş kaydetti. Cardano (ADA), geçtiğimiz hafta yaşadığı %39’luk yükseliş ile dünyanın en büyük dördüncü kripto parası haline gelirken Solana (SOL) ise bu hafta %70 değer kazanarak rekor düzeye ulaştı. Alden özellikle Solana (SOL) için boğa lehine düşündüğünü söyledi ancak belirli bir fiyat hedefi belirtmedi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar