8 Ağustos 2022, Pazartesi
26.7 C
İstanbul

Ünlü Uzman Bitcoin ve Ethereum İçin Fiyat Tahminini Açıkladı ve 7 Diğer Altcoine Dikkat Çekti!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 12 ay önce

Binance indirim kodu

Girişimci ve kripto para uzmanı David Gokhshtein’ın tahminine göre, Bitcoin kritik bir direnç seviyesini aşmayı başarırsa yakında yeni bir “müthiş ralli” içerisine girebilir.

Binance indirim kodu

Pandemi sürecinde Fed’in diğer merkez bankalarının küresel para arzını giderek yükseltmesiyle beraber dünyanın en büyük kripto parası olan Bitcoin de yılın başından bu yana %63 değer kazandı. 21 milyon ile sınırlı bir arza sahip olan BTC, Mart 2020 ile Haziran 2021 yılı arasında sirkülasyonda olan dolar miktarının %27 artmasıyla beraber momentum kazandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

VanEck’in ETF ürün yöneticisi JP Lee’ye göre, kripto para fiyatlarının sürekli yükselmesiyle beraber bireysel yatırımcılar, şirketler ve ülkeler dijital varlıkları giderek benimsemeye başladı, bununla birlikte finansal kurumlar da bu geminin dışında kalmamak için piyasaya girmek zorunda kaldı.

Uzman: “Bitcoin 50.000-52.000 Dolar Direncini Kırabilirse Hedef 70.000 Dolar Olabilir”

Bitcoin fiyatı içinde bulunduğumuz yıla 29.000 seviyelerinden gelmiş ve çabuk bir şekilde Nisan ayında 64.000 dolar ile rekor kırmasının ardından tekrar 29.000 dolar seviyesini ziyaret etmişti. Bu tarihten itibaren BTC fiyatı tekrardan toparlanmaya başladı ve 47.000 dolara kadar yükseldi. Gokhshtein, Bitcoin fiyatının 50.000 dolar ila 52.000 dolar arasındaki teknik olarak kritik ve psikolojik olarak da önemli direnç bölgesini kırması durumunda büyük bir yukarı yönlü potansiyeli olduğunu söyledi.

Gokhshtein, BTC fiyatının 52.000 doları aşması durumunda 70.000 ila 72.000 dolara kadar bir yükselişin meydana gelebileceğini iddia etti. Uzmana göre bu seviyeden ufak bir düzeltme almasının ardından BTC fiyatı 80.000 dolar ile 85.000 dolar arasındaki bölgeye tırmanabilir. Gokhshtein, aklındaki tek sorunun Bitcoin fiyatının bu sene 100.000 dolara ulaşıp ulaşamayacağı olduğunu söyledi.

İlgili Haber:  Ünlü Milyarder, Bitcoin'e Yüz Milyonlarca Dolar Yatırım Yaptığını Açıkladı!

Gokhshtein’a göre kurumsal yatırımcıların Bitcoin’in yükselişine zemin hazırlaması durumunda BTC fiyatı 120.000 dolara hatta 150.000 dolara kadar bile yükselebilir. Ancak Gokhshtein’a göre, bu yükselişin düz bir çizgi halinde gerçekleşmesini beklemek gerçekçi olmaz ve yalnızca çömez yatırımcıların görüşlerine uyar.

Uzman, İzlenmesi Gereken Altcoinleri de Açıkladı

Gokhshtein ayrıca boğa lehine tavır aldığı altcoinleri de paylaştı. Uzmanın temel kripto para yatırımı Bitcoin olsa da, kendisini bir Bitcoin savunucusu değil, kripto para savunucusu olarak tanımlıyor.

Gokhshtein’a göre Ethereum fiyatı şu anda değerinden çok daha düşük bir noktada bulunuyor ve 14.000 dolar seviyesi uzman için hedef niteliği taşıyor. Ethereum fiyatı şu anda 3.150 dolar seviyesinden işlem görüyor. Gokhshtein’ın boğa lehine görüş bildirdiği diğer altcoinler ise şunlar: Cardano (ADA), Polkadot (DOT), Chainlink (LINK), Stellar (XLM), Solana (SOL), VeChain (VET).

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar