9.4 C
İstanbul
9 Aralık 2021, Perşembe

Ünlü Uzman: “Ethereum EFT’si Yakında Onaylanabilir!”

Önemli Gelişmeler

Dünyanın ilk Bitcoin vadeli işlemler ETF’sinin inanılmaz başarısı göz önüne alındığında uzmanlara göre Ethereum tabanlı bir ETF de aynı şekilde başarılı olabilir.

blank

Trey Griggs: “Ethereum ETF’si Bu Yıl Onaylanabilir!”

Kripto para alım satım şirketi GSR’nin CEO’su Trey Griggs, Ethereum yatırımcılarının daha fazla beklemek zorunda olmayabileceklerini söyledi: “Aslında bakılırsa asıl aşılması gereken engel, bir Bitcoin vadeli işlemler ETF’sinin hayata geçmesiyle birlikte aşıldı. O yüzden bir ETH ETF’si de bu yıl beklenebilir.

blank

Griggs ayrıca bir Ethereum vadeli işlemlerinin 2021 yılının Şubat ayında Chicago Merchantile Exchange (CME) üzerinde listelenmesinin Ethereum’un bir varlık sınıfı olarak güvenilirliğini oldukça güçlendirdiğini ve benzer bir olayın Bitcoin’in aynı borsa üzerinde 2017 yılının Aralık ayında listelendiğinde de yaşandığını söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Nakit bazlı çalışan ve çeşitli kripto para borsalarından elde ettiği verileri kullanan bir CME referans oranına göre fiyatlanan bir türev borsasında listelenmek, yatırımcıların bir kripto paraya direkt olarak sahip olmadan, vadeli işlemler kontratları üzerinden yatırım yapabilmelerini sağlıyor. Vadeli işlemler, bir varlığın alım ve satımını önceden belirlenen bir fiyat ve zaman üzerinden gerçekleşmesini sağlayan kontratlardan oluşuyor.

Griggs açıklamalarına şöyle devam etti: “Ethereum tabanlı ETF başvurularına onay vermek bu aşamadan sonra yalnızca çok az bir değerlendirme gerektirecektir. Bu yüzden bence SEC, bir Bitcoin vadeli işlemler ETF’sinden yalnızca ufak bir fark ile değişiklik gösteren bir ETF başvurusu için aynı şekilde uzun zaman talep etmeyecektir.”

Şu ana kadar ABD’de ETH bazlı bir ETF başvurusu yaptığı bilinen 5 ayrı şirket bulunuyor.

Bununla birlikte, 6.7 trilyon dolarlık ETF endüstrisinin çok uzun zamandır uğrunda çaba sarf ettiği Bitcoin vadeli işlemler ETF’si de piyasaya çok hızlı bir şekilde giriş yaptı.

İlgili Haber:  Brezilya Latin Amerika'nın İlk Ethereum ETF'sine Yeşil Işık Yaktı

ProShares Bitcoin Strategy ETF’si Salı günü hayata geçerek ABD’de listelenen ilk Bitcoin vadeli işlemler ETF’si olmuş ve bununla birlikte tarihin piyasaya en hızlı giriş yapan fonu unvanını almıştı. Valkyrie Bitcoin Strategy ETF’si Cuma günü faaliyetine başlarken Van Eck tarafından yapılan başvurunun ise önümüzdeki hafta değerlendirilmesi bekleniyor.

Diğer Altcoinlerin ETF’leri Ne Durumda

Diğer potansiyel altcoin ETF’leri için ise Griggs, bu tür ETF’lerin aslında piyasaya çıkış için sorun teşkil etmeyeceğini ancak bunların faaliyetlerine başlaması için henüz çok erken olduğunu söyledi. Ünlü CEO’ya göre bu coinlerin ilk olarak CME üzerinde listelenmesi gerekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend