12 Ağustos 2022, Cuma
23.7 C
İstanbul

Ünlü Uzman: “Ethereum EFT’si Yakında Onaylanabilir!”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Dünyanın ilk Bitcoin vadeli işlemler ETF’sinin inanılmaz başarısı göz önüne alındığında uzmanlara göre Ethereum tabanlı bir ETF de aynı şekilde başarılı olabilir.

Binance indirim kodu

Trey Griggs: “Ethereum ETF’si Bu Yıl Onaylanabilir!”

Kripto para alım satım şirketi GSR’nin CEO’su Trey Griggs, Ethereum yatırımcılarının daha fazla beklemek zorunda olmayabileceklerini söyledi: “Aslında bakılırsa asıl aşılması gereken engel, bir Bitcoin vadeli işlemler ETF’sinin hayata geçmesiyle birlikte aşıldı. O yüzden bir ETH ETF’si de bu yıl beklenebilir.

Binance indirim kodu

Griggs ayrıca bir Ethereum vadeli işlemlerinin 2021 yılının Şubat ayında Chicago Merchantile Exchange (CME) üzerinde listelenmesinin Ethereum’un bir varlık sınıfı olarak güvenilirliğini oldukça güçlendirdiğini ve benzer bir olayın Bitcoin’in aynı borsa üzerinde 2017 yılının Aralık ayında listelendiğinde de yaşandığını söyledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Nakit bazlı çalışan ve çeşitli kripto para borsalarından elde ettiği verileri kullanan bir CME referans oranına göre fiyatlanan bir türev borsasında listelenmek, yatırımcıların bir kripto paraya direkt olarak sahip olmadan, vadeli işlemler kontratları üzerinden yatırım yapabilmelerini sağlıyor. Vadeli işlemler, bir varlığın alım ve satımını önceden belirlenen bir fiyat ve zaman üzerinden gerçekleşmesini sağlayan kontratlardan oluşuyor.

Griggs açıklamalarına şöyle devam etti: “Ethereum tabanlı ETF başvurularına onay vermek bu aşamadan sonra yalnızca çok az bir değerlendirme gerektirecektir. Bu yüzden bence SEC, bir Bitcoin vadeli işlemler ETF’sinden yalnızca ufak bir fark ile değişiklik gösteren bir ETF başvurusu için aynı şekilde uzun zaman talep etmeyecektir.”

Şu ana kadar ABD’de ETH bazlı bir ETF başvurusu yaptığı bilinen 5 ayrı şirket bulunuyor.

Bununla birlikte, 6.7 trilyon dolarlık ETF endüstrisinin çok uzun zamandır uğrunda çaba sarf ettiği Bitcoin vadeli işlemler ETF’si de piyasaya çok hızlı bir şekilde giriş yaptı.

İlgili Haber:  Kanadalı Bitcoin ETF Firması Evolve, Bir Ethereum ETF Oluşturmayı Planlıyor

ProShares Bitcoin Strategy ETF’si Salı günü hayata geçerek ABD’de listelenen ilk Bitcoin vadeli işlemler ETF’si olmuş ve bununla birlikte tarihin piyasaya en hızlı giriş yapan fonu unvanını almıştı. Valkyrie Bitcoin Strategy ETF’si Cuma günü faaliyetine başlarken Van Eck tarafından yapılan başvurunun ise önümüzdeki hafta değerlendirilmesi bekleniyor.

Diğer Altcoinlerin ETF’leri Ne Durumda

Diğer potansiyel altcoin ETF’leri için ise Griggs, bu tür ETF’lerin aslında piyasaya çıkış için sorun teşkil etmeyeceğini ancak bunların faaliyetlerine başlaması için henüz çok erken olduğunu söyledi. Ünlü CEO’ya göre bu coinlerin ilk olarak CME üzerinde listelenmesi gerekiyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar