10 Ağustos 2022, Çarşamba
28.9 C
İstanbul

Ünlü Yatırım Firması, Ethereum Vadeli İşlemleri ETF Başlatmak İçin SEC’e Başvuruda Bulundu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

ABD merkezli ünlü yatırım firması Kelly Strategic Management, bir Ethereum vadeli işlemleri ETF başlatmak için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) başvuru yaptı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kelly Strategic Management, bir Ethereum vadeli işlemleri ETF başlatmak için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) başvuru yaptı.
  • Kelly Ethereum Ether Strategy ETF, Chicago Ticaret Borsası’nda (CME) işlem gören nakit ödemeli ETH vadeli işlem sözleşmelerine yatırım yapacak.

ABD – Denver merkezli yatırım şirketi Kelly Strategic Management, Ethereum (ETH) vadeli işlem sözleşmelerine yatırım yapma imkanı sunan bir borsada işlem gören fon (ETF) başlatmak için SEC’e başvuruda bulundu.

Binance indirim kodu

Ethereum Vadeli İşlemleri ETF Nedir?

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna 29 Kasım tarihinde yapılan başvuruya göre, Kelly Ethereum Ether Strategy ETF, Chicago Ticaret Borsası’nda (CME) işlem gören nakit ödemeli ETH vadeli işlem sözleşmelerine yatırım yapacak.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bloomberg’in kıdemli ETF analisti Eric Balchunas ise bugün Twitter’da yaptığı açıklamada, SEC’in böyle bir karara ne denli hazır olduğuna dair kafasında soru işaretleri olduğunu ve bu nedenle de başvurunun onaylanma şansının %20 gibi düşük bir ihtimal olduğunu belirtti.

Balchunas, SEC Başkanı Gary Gensler’in bu aşamada bir Bitcoin vadeli işlemleri ETF’den başka bir şeyi onaylamaya “zihinsel olarak hazır olmadığını” düşünüyor.

Bir başka kripto para araştırmacısı Jason Lowery de aynı minvalde açıklamalar yaparak, “SEC, bir ETH ETF onaylarsa şaşırırım; bu ETH’nin kayıtsız bir menkul kıymet olarak kabul edilmediğine zımnen işaret eder.” ifadelerini kullandı.

SEC, Bitcoin Dışında Bir ETF’yi Onaylamayabilir

SEC, 2021’in ikinci yarısında birden fazla Bitcoin vadeli işlemleri ETF’sini onayladı; ancak düzenleyici kurum şu anda CME BTC vadeli işlem sözleşmeleri dışında kripto paraya yatırım yapma imkanı sunan herhangi bir fon türünü imzalamaya istekli görünmüyor.

İlgili Haber:  Yatırım Şirketi Invesco, SEC’e İki Adet Kripto ETF Başvurusunda Bulundu

Yine de Kelly Strategic Management’ın başvurusu, küresel ölçekte ETH yatırımcılarını hareketlendirmiş görünüyor. ETH fiyatı bugün %2.5 oranında artışla 4.430 Dolar seviyesinde işlem görüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar