29 Ocak 2022, Cumartesi
7.6 C
İstanbul

Ünlü Yatırım Firması, Ethereum Vadeli İşlemleri ETF Başlatmak İçin SEC’e Başvuruda Bulundu

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

ABD merkezli ünlü yatırım firması Kelly Strategic Management, bir Ethereum vadeli işlemleri ETF başlatmak için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) başvuru yaptı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kelly Strategic Management, bir Ethereum vadeli işlemleri ETF başlatmak için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) başvuru yaptı.
  • Kelly Ethereum Ether Strategy ETF, Chicago Ticaret Borsası’nda (CME) işlem gören nakit ödemeli ETH vadeli işlem sözleşmelerine yatırım yapacak.

ABD – Denver merkezli yatırım şirketi Kelly Strategic Management, Ethereum (ETH) vadeli işlem sözleşmelerine yatırım yapma imkanı sunan bir borsada işlem gören fon (ETF) başlatmak için SEC’e başvuruda bulundu.

Binance indirim kodu

Ethereum Vadeli İşlemleri ETF Nedir?

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna 29 Kasım tarihinde yapılan başvuruya göre, Kelly Ethereum Ether Strategy ETF, Chicago Ticaret Borsası’nda (CME) işlem gören nakit ödemeli ETH vadeli işlem sözleşmelerine yatırım yapacak.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Bloomberg’in kıdemli ETF analisti Eric Balchunas ise bugün Twitter’da yaptığı açıklamada, SEC’in böyle bir karara ne denli hazır olduğuna dair kafasında soru işaretleri olduğunu ve bu nedenle de başvurunun onaylanma şansının %20 gibi düşük bir ihtimal olduğunu belirtti.

Balchunas, SEC Başkanı Gary Gensler’in bu aşamada bir Bitcoin vadeli işlemleri ETF’den başka bir şeyi onaylamaya “zihinsel olarak hazır olmadığını” düşünüyor.

Bir başka kripto para araştırmacısı Jason Lowery de aynı minvalde açıklamalar yaparak, “SEC, bir ETH ETF onaylarsa şaşırırım; bu ETH’nin kayıtsız bir menkul kıymet olarak kabul edilmediğine zımnen işaret eder.” ifadelerini kullandı.

SEC, Bitcoin Dışında Bir ETF’yi Onaylamayabilir

SEC, 2021’in ikinci yarısında birden fazla Bitcoin vadeli işlemleri ETF’sini onayladı; ancak düzenleyici kurum şu anda CME BTC vadeli işlem sözleşmeleri dışında kripto paraya yatırım yapma imkanı sunan herhangi bir fon türünü imzalamaya istekli görünmüyor.

İlgili Haber:  Dünyanın En Büyük Varlık Yöneticisi BlackRock, Bitcoin'e Daha Fazla İlgi Gösteriyor

Yine de Kelly Strategic Management’ın başvurusu, küresel ölçekte ETH yatırımcılarını hareketlendirmiş görünüyor. ETH fiyatı bugün %2.5 oranında artışla 4.430 Dolar seviyesinde işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend