25 Ocak 2022, Salı
-0.2 C
İstanbul

Ünlü Yatırımcı Bitcoin 300.000 Dolara Çıkabilir Dedi ve Sepetindeki 3 Altcoini Paylaştı

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Kripto yatırımcısı Carl Runefelt, Bitcoin’in 300.000 dolara ulaşabileceğini, ancak altcoinlerin Bitcoin ile birlikte ralli yapmayacağını söyledi. Bununla birlikte fiyatı ne olursa olsun satmayacağı 3 altcoini açıkladı.

Binance indirim kodu

Runefelt, fiat para birimlerine alternatif olarak altın ve gümüşü bir müddet elinde tuttuktan sonra 2017 yılında bitcoin’e yatırım yapmaya başlamış. Bitcoin’e geçiş yapmadan önce finansal sistemler, ABD doları, Federal Rezerv ve dünyadaki diğer merkez bankaları hakkında oldukça araştırma yapmış. Bu araştırmaları neticesinde vardığı sonuç; “mevcut finansal sistemin çok bozuk ve eski olduğu” yönünde olmuş.

Binance indirim kodu

Business Insider’a konuşan Runefelt aşağıdaki üç ana nedenden dolayı altın ve gümüşe yatırım yapmayı bırakıp Bitcoin’e geçmiş.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank
  1. Bitcoin’in arzı sınırlı. Altından daha kıt. Sirkülasyonda en fazla 21 milyon Bitcoin olacak.
  2. Bitcoin’in Satoshi adında küçük birimlere bölünebilirlik özelliği.
  3. Milyarlarca dolar değerindeki bitcoinlerin çok düşük ücretler ve hızlı bir şekilde transfer edilebilmesi.

Runefelt, ABD doları ve diğer itibari para birimlerinin, bir değer saklama aracı olma işlevlerinin aksine, zaman içinde değerlerini kaybettiğini dile getiriyor. Bazı tahminlere göre 1920’deki 1$’lık satın alma gücü, enflasyon nedeniyle bugün yaklaşık olarak 14$’a denk geliyor.

Bitcoin 300.000 doları görecek

Runefelt, bitcoinin hızlı bir artış yaşayacağını ancak artıştan önceki iki ila üç ay boyunca 50.000 dolar civarında işlem göreceğini düşünüyor.

Runefelt, “Genellikle büyük hacimli bir düzeltmeden önce, alıcılar ivme kazanmak için zamana ihtiyaç duyarlar. Yani büyük olasılıkla bir müddet konsolide olacağız ve uzunca bir süre yükselişe geçmeyeceğiz.” diyor.

Ünlü yatırımcıya göre; “Bitcoin 53.000 doların üzerine çıkarsa, üç veya dört hafta içinde 100.000 dolara kadar tırmanabilecek ve 2022’nin sonunda yaklaşık 300.000 dolara çıkacak”.

Runefelt; “Bitcoin’in 13 yıllık trendine baktığımızda fiyatın 300.000 dolara kadar çıkacağını ve daha sonra 3 yıl boyunca ayı sezonu yaşayacağımızı öngörüyorum.”

İlgili Haber:  2020 Sonunda Bitcoin'in Fiyatı 36.000 Doları Bulabilir

Altcoin rallisi olacak mı?

Runefelt’e göre olacak ama düşüş de çok sert ve hızlı olacak. Genelde bitcoin fiyatı arttığında altcoinler de yükselişe geçer ve Bitcoin ile birlikte devam eder. Ancak Runefelt bu sefer böyle olmayacağını düşünüyor.

Geçmişte altcoinlerin çok sert yükselişler yaptığına şahit olduk. Bu sefer de yine benzer bir ralli olabilir ancak altcoinlerin düşüşü çok daha hızlı ve sert olacak.

Ünlü yatırımcının sepetindeki altcoinler hangileri?

Runefelt, pek çok kripto paraya yatırım yaptığını ancak sepetindeki 3 altcoini asla satmayacağını söylüyor.

Ünlü yatırımcının sepetinde ilk sırada Ethereum yer alıyor. Ethereum diğer platformlara göre en büyük ağ etkisine sahip olduğu için en çok tercih edilen kripto paralardan biridir.

Runefelt ayrıca Binance Coin ve Swissborg’u da sepetinde tuttuğunu belirtiyor. Boğa ya da ayı piyasasında olmamızdan bağımsız olarak, diğer altcoin projelerine kıyasla, bu üç altcoinin değerlerini koruma eğiliminde olduğunu sözlerine ekledi.

SwissBorg / USD fiyat grafiği
SwissBorg / USD fiyat grafiği
Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
En Çok Okunanlar
Send this to a friend