28 Mayıs 2022, Cumartesi
21.5 C
İstanbul

Ünlü Yatırımcı, Cardano (ADA)’nun Ethereum’u Geçerek Yeni Ralliye Öncülük Ettiğini İddia Etti!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto piyasasına dair analizler yapan Youtube kanalı The Modern Investor, Cardano (ADA) fiyatının son gelişmelerini değerlendirdi ve ADA’nın şu anki piyasadaki boğa koşusuna liderlik ettiğini iddia etti.

Binance indirim kodu

Analizciye göre Cardano (ADA) son 12 haftadaki en yüksek fiyata kadar yükselerek piyasa değerine göre dünyanın en büyük üçüncü kripto parası haline geldi.

Binance indirim kodu

Cardano Yeni Güncellemesiyle Beraber Akıllı Sözleşmeleri Destekleyecek

Ethereum orijinal kurucularından biri olan Charles Hoskinson tarafından yaratılan Cardano proof of stake (PoS) mekanizmasını kullanıyor. Cardano akıllı sözleşmeler fonksiyonlarını piyasaya sürmesinin ardından geliştiricilerin Blockchain’i üzerinde merkezsiz uygulamalar geliştirmesine izin verecek.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Şu anda Cardano, akıllı sözleşmeler özelliğini mainnet’i üzerinde çalıştıracak olan Alonzo hard fork’una hazırlanıyor.

Analizci güncellemeyi şöyle değerlendirdi: “Akıllı sözleşmeler özelliği ile birlikte Cardano, merkezsiz finans (DeFi) olarak adlandırılan uygulamaların sistemine entegre olmasını sağlayarak otomatize edilmiş kripto para ödünç verme ve alım satım işlemlerine olanak sağlayacak. Güncellemeyle birlikte Ethereum, şu anda akıllı sözleşmeler özelliği ile birlikte Blockchain’ler arasında lider olmayı sürdüren Ethereum ile rekabet açısından daha iyi bir konuma gelecek.

ADA İçin Son Zamanlarda Olumlu Haberler Geliyor

Uzmana göre bunlarla birlikte Cardano ağının ayrıca son haftalarda yatırım şirketi Grayscale’in Digital Large Cap Fund’ına eklenmesinin sonucunda fonun %4.26’sını oluşturması gibi bazı pozitif gelişmeler yaşadığını da belirtti: “Kripto para fiyatlarındaki tüm artışlar ya belirli bir coin için çıkan pozitif haberler ile alıcıların iyimser hale gelmesiyle ya da genel kripto para piyasasındaki olumlu gelişmelere tepki olarak gerçekleşiyor. Cardano’nun uzun zamandır beklenen Alonzo yükseltmesi ise yatırımcıların bu coini cüzdanlarına eklemelerini teşvik ediyor.”

Bu yazının yazıldığı anlarda ADA fiyatı son 24 saatte %10.2 değer kazanarak son 12 haftanın zirvesi olan 2.2 dolara kadar yükseldi. Ancak Cardano halen 16 Mayıs’ta kırdığı kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorundan %10 daha düşük bir bölgeden işlem görüyor.

İlgili Haber:  Ethereum (ETH), Chainlink (LINK) ve Monero (XMR) Fiyat Analizi - 9 Mayıs

Bazı analizciler ise Cardano’nun mevcut rallisinin devam etmesi durumunda ilk olarak kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunun kırılabileceğini, bunun ardından ise sırasıyla 5 dolar ve 8 dolar gibi ütopik rakamların da görülebileceğini iddia ediyor. Cardano Mayıs ayında yaşadığı düşüşün ardından 1 doların altına inmişti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar