7 Aralık 2022, Çarşamba
11.7 C
İstanbul

Efsanevi Yatırımcı, Shiba Inu (SHIB) İçin Çok Sert Açıklamalarda Bulundu!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

“The Big Short” lakabıyla tanınan ünlü yatırımcı Michael Burry, Shiba Inu (SHIB) tokeninden hiç hoşlanmıyor gibi görünüyor. Sirkülasyonda çok fazla sayıda coin bulunduğunu belirten ünlü isim, Dogecoin muadili bu kripto parayı ağır bir şekilde eleştirdi.

Binance indirim kodu

Scion Asset Management’ın sahibi Michael Burry, Coinbase’in Shiba Inu tokeniyle ilgili sitesinde bulundurduğu açıklamayı paylaştı ve sonradan sildiği Tweet’inde, bu açıklamada bulunan, SHIB’in arzının 4 katrilyonu aştığına dair bilgiyi vurguladı.

Binance indirim kodu

Shiba Inu, 4 Katrilyon Adet Token Arzına Sahip

Burry, attığı Tweet’inde şunları söyledi: “Sadece haberiniz olması için söylüyorum, 1 katrilyon saniye yaklaşık olarak 32 milyon yıla tekabül ediyor. 1 katrilyon gün ise 2.7 trilyon yıla denk geliyor. Yani tüm zamanların, evrenin başlangıcından bu yana geçen zamanın 71.000 ile çarpılması şeklinde varsayabiliriz. Siz bunu hayal bile edilemeyecek kadar büyük bir değer olarak düşünebilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Burry’nin Tweet’leri, ünlü yatırımcının Shiba Inu tokenini ilgi çekici bir yatırım olarak görmediğine işaret ediyor ve sirkülasyonda bulunan coinlerin sayısının inanılmaz boyutlarda olmasının muhtemel fiyat yükselişini engelleyeceğini düşündüğünü belirtiyor.

Ünlü risk fonu yöneticisi ayrıca daha önce yaptığı açıklamalarında bu yıl boyunca kripto paralar ile ilgili alarm çanlarını sürekli çalmaya devam etmişti. Burry Bitcoin’i, çok fazla miktarda kaldıraç ile desteklenen ‘spekülatif bir balon’ şeklinde nitelemişti.

Buna ek olarak Burry, ülkelerin kripto paralara potansiyel müdahalesi göz önüne alındığında uzun vadeli beklentiler hakkında da şüpheci tavırlar sergiledi. Dogecoin’in yeni bir rekor kırmasıyla da alay eden ünlü yatırımcı, bu olayı “köpekçiğin kahvaltısı” olarak nitelemişti.

Bununla birlikte Burry, Bitcoin, şaka coinleri ve diğer popüler varlıklar etrafındaki heyecan dalgasını, emlak sektörü ve internet şirketlerinde daha önce yaşanan balonlara benzetmişti. Burry, bu varlıklar ile ilgili uyarılarda bulunmuş ve ‘büyük beklentiler ile birlikte arşa çıkartılan spekülatif havanın düşüşünün’ dramatik ve acı verici olacağını iddia etmişti.

İlgili Haber:  Mark Cuban Kripto Paralarda Spekülasyonlar Yaşandığını Söyledi

Burry, 2000’li yılların ortalarında, emlak balonu aleyhine gerçekleştirdiği yüklü miktarlı short emirleri ile birlikte tanınıyor. Burry’nin bu maceraları ‘The Big Short’ filmi ve aynı isimli kitap ile birlikte ölümsüzleştirilmişti. Buna rağmen Burry, 2019 yılında GameStop hisselerine yatırım yaparak bu yıl yaşanan şaka coini patlamasına bir anlamda yanlışlıkla yardımcı olmuş oldu. Ünlü yatırımcı ayrıca, paylaştığı son portföyünde Elon Musk’ın Tesla’sı ve Cathie Wood’un Ark Invest şirketi aleyhine yatırımda bulunduğunu da duyurmuştu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar