Ünlü YouTuber, Bitcoin ve Ethereum’a 100.000 Dolarlık Yatırım Yaptı

Yaklaşık 1 milyon aboneye sahip olan popüler bir içerik üreticisi, devam eden fiyat artışının ortasında kripto yatırımı yaptığı açıkladı.

Haberin Özeti

  • Popüler YouTuber Andrei Jikh, Bitcoin ve Ethereum’a 100.000 Dolarlık yatırım yaptığını açıkladı.
  • Jikh, varlıklara ilgi çekmek için kripto borç verme platformlarını kullanıyor.
  • YouTuber, mevcut boğa koşusu sırasında ilk yatırımını şimdiden ikiye katladı.

Kişisel finans ve yatırımlara odaklanan popüler bir YouTube kanalının sahibi Andrei Jikh, geçen Cuma yayınladığı bir videoda 977.000 abonesine müjdeli bir haber verdi. Jikh, 100.000 Dolar değerinde Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) satın aldığını açıkladı.

Jikh, şu anda 7.5 BTC’ye (bugün itibariyle yaklaşık 145.000 Dolar) ve 120 ETH’ye (yaklaşık 72.000 Dolar) sahip olduğunu duyurdu.

Şimdiden Yatırımını İkiye Katladı

Hem Bitcoin hem de Ethereum, Jikh’in videoyu yayınladığı Cuma gününden bu yana yükseldi; şu anda yaklaşık 217.000 Doları bulunuyor. Bu, Jikh’in ilk 100.000 Dolarlık yatırımını şimdiden ikiye katladığı anlamına geliyor. Jikh, ilk satın alımından sonra ayrıca 10.000 Dolar daha yatırım yaptı.

YouTuber, kripto paraları satın almak için Winklevoss destekli kripto borsası Gemini’yi kullandığını açıkladı.

Ancak Jikh, parasını yalnızca elinde tutmak yerine, müşterilerinin yıllık olarak %8,6’ya kadar kar etmelerine olanak tanıyan bir kripto borç verme platformu olan BlockFi’ye gönderiyor.

Jikh, “Ayrıca Winklevoss Capital ve Coinbase gibi sektördeki en büyük oyunculardan bazıları tarafından desteklendiği için BlockFi kullanıyorum.” açıklamasını yaptı.

Ünlü YouTuber’ı Kripto Dünyasına Yönlendiren Etmenler

Jikh, kendisini kripto satın almaya yönlendiren olaylar arasında, MicroStrategy’nin kurumsal kripto benimsemesinin yolunu açmaya yardımcı olan 425 milyon Dolarlık Bitcoin yatırımının ve bunun hakkında üretilen makalelerin önemine atıfta bulundu. YouTuber, Grayscale’in yönetiminde 10 milyar Doların üzerinde BTC ve kripto para bulunduğunu duyurmasından da övgüyle bahsetti.

  Analistler, Bitcoin'e Ne Olacağını Açıkladı

Jikh’e göre Bitcoin’in benimsenmesi için diğer olumlu haberler arasında; Meksika’nın en zengin ikinci adamı Ricardo Salinas Pliego’nun servetinin %10’unu BTC’ye yatırması ve Maisie Williams gibi ana akım ünlülerin kripto dünyasına katılmaları yer alıyordu.

İşte size bir YouTube videosuna sığamayacak kadar çok fazla haber…

 

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın