Drake, Nicki Minaj, Travis Scott ve diğer ünlü sanatçılarla yaptığı popüler müzik işbirlikleriyle tanınan Murda Beatz, kendine biraz Bitcoin satın aldı.

Haberi Twitter’da 283.200 takipçisine açıklayan Murda Beatz, hip-hop sanatçısı Jermane Prime ve Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı Anthony Pompliano’yu satın alma işleminde etkili oldukları için “selamladı”.

Anthony Pompliano (diğer adıyla Pomp), onu en yeni Bitcoiner olduğu için tebrik etti ve takipçilerinden onu memnuniyetle karşılamalarını istedi.

Murda Beatz (gerçek adıyla Shane Lee Lindstrom), Cardi B, Travis Scott, Nipsey Hussle gibi sekiz Grammy adayı albümde çalışan Kanadalı bir plak yapımcısı. Drake’in hit parçası “Nice for What”ın yapımcılığını da üstlenmiştir. Drake’in parçası, Billboard Hot 100’de 8 hafta boyunca 1 numarada kalmıştı.

Kripto para endüstrisi uzun zamandır ünlülerin ilgisini çekiyor. 2013’te Snoop Dogg, albümlerini BTC’de satmayı planladığını duyurmuştu.

2017’deki ICO çılgınlığı sırasında, Paris Hilton ve Floyd Mayweather gibi ünlüler o sırada ortaya çıkan yeni paraları onayladılar, ancak her ikisi de yıldız kalitesinde projelerden daha az çıktı.

Gwyneth Paltrow da, Bitcoin’i savunan bir başka ünlü. Aslında, Abra Bitcoin cüzdanında da danışman olarak görev yapıyordu.

Kripto para ayrıca milyarder Mark Cuban ile birlikte UnikoinGold’a yatırım yapan teknoloji yatırımcısı ve aktör Aston Kutcher’ın da ilgisini çekti. Bununla birlikte, Unikrn tokeninin arkasındaki başlangıç, geçen ay SEC tarafından menkul kıymet yasalarını ihlal ettiği için 6,1 milyon dolar para cezasına çarptırıldı. Oyuncu ayrıca bir Bitcoin ödeme hizmeti sağlayıcısı olan BitPay’e de yatırım yaptı.

Eski UFC savaşçısı Ben Askren, kripto hakkında düzenli olarak tweet attı ve Twitter’daki adını kelimenin tam anlamıyla “Bitcoin Halving May 13” olarak değiştirerek son Bitcoin halving’ini destekledi.

Bitcoin Beklentilerin Dışına Çıktı

Yıllar geçtikçe Bitcoin, bazı şüphecileri boğalara dönüştürmeyi de başardı. Böyle bir olay da, iş zekası şirketi MicroStrategy’de gerçekleşti. CEO Michael Saylor’un 2013’te Bitcoin’in “günlerinin sayılı” olduğunu söylemesinin ardından yakın zamanda 425 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldı.

Kripto alanı hala ana akım olarak benimsenmekten çok uzak. Bu nedenle ünlülerin katılımı, aksi takdirde kripto hakkında bir şey duyamayacak kişilerin dikkatini çekmeye yardımcı oluyor.

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın