8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.6 C
İstanbul

US Marshals, Bitcoin Yönetimi İçin BitGo ile 4.5 Milyon Dolarlık Sözleşme İmzaladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto gözetim platformu BitGo, ele geçirilen Bitcoinleri yönetmeye yardımcı olmak için ABD Adalet Bakanlığının bir parçası olan US Marshals (USMS) ile 4.5 milyon Dolarlık bir sözleşme imzaladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • USMS, ele geçirilen Bitcoinleri yönetmek için BitGo ile 4.5 milyon Dolarlık bir sözleşme imzaladı.
  • Sözleşmenin süresi ise henüz açıklanmadı.

Kripto gözetim platformu BitGo, kolluk kuvvetlerinin cezai soruşturmalardan ele geçirilen kripto paraları saklamasına ve satmasına yardımcı olmak için ABD Marshals Hizmeti (USMS) ile bir sözleşme imzaladı.

Binance indirim kodu

USMS Nedir?

4.5 milyon Dolarlık değere sahip olan anlaşmanın kesin süresi açıklanmadı; ancak, Palo Alto merkezli firmanın, kaybedilen kripto paralarda on milyonlarca Doları yönetmesi bekleniyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

USMS ilk olarak geçen yıl Nisan ayında ele geçirdiği kripto paraları yönetecek bir firma arayışında olduğunu duyurdu.

Ajansa göre söz konusu faaliyetler arasında muhasebe, denetim uyumluluğu, cüzdan oluşturma ve yönetmenin yanı sıra şifreli özel anahtarların oluşturulması ve korunması da yer alacak.

ABD Adalet Bakanlığı’nın bir parçası olan USMS, 2014’ten beri suçlulardan ele geçirilen Bitcoin’i açık artırmada satıyor. Böyle bir müzayedede risk kapitalisti Tim Draper, şu anda feshedilmiş darknet pazarı Silk Road’dan ele geçirilen 30.000 BTC’yi satın almıştı. Kasım 2020’de ABD Adalet Bakanlığı, Silk Road ile bağlantılı 1 milyar Dolarlık bir Bitcoin’e el konulduğunu duyurmuştu.

USMS Tarafından 9 Milyar Dolar Değerine Yakın Bitcoin Açık Artırmaya Çıkarıldı

Casa CEO’su Jameson Lopp tarafından ABD yetkililerinin açık artırmaya çıkardığı Bitcoin miktarını izlemek için kurulan web sitesi US Marshals Bitcoin Auction’a göre, bu değer şu anda 185.230 BTC (bugünün fiyatları ile yaklaşık 8.94 milyar Dolar) seviyesine ulaştı.

2013 yılında kurulan BitGo, gözetimi altında 30 milyar Doların üzerinde kripto varlığı bulunduruyor. Firma, geçen ay New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı’ndan (NYDFS), kurumsal yatırımcılara hizmet etmesine izin veren bir kripto trust’ı kurmak için lisans almayı başardı. Aynı lisansa sahip diğer önemli şirketler arasında Paxos, Gemini, Coinbase, NYDIG, Bakkt ve Fidelity isimleri dikkat çekiyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar