1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

USDC Geliştiricisi Circle Halka Açılıyor – Değeri 4.5 Milyar Dolar

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Bir ödeme altyapısı sağlayıcı şirketi ve dünyanın en büyük ikinci stablecoin’i USD Coin’in (USDC) geliştiricisi olan Circle, eski Barclays CEO’su Bob Diamond’ın liderlik ettiği ve birleşme amaçlı oluşturulan, halka açık bir şirket olan Concord Acquisition Corp. ile birleşerek halka açılıyor. Bu işlem ile birlikte Circle 4.5 milyar dolar olarak değerlenecek. Kripto girişimi Circle Mayıs ayında gerçekleştirdiği büyük yatırımcı turunda 440 milyon dolarlık bir yatırım almayı başarmıştı.

Binance indirim kodu

Birleşme İşlemi 2021 Yılının Sonunda Tamamlanacak

Bugün duyurulan anlaşmaya göre yeni kurulan bir İrlandalı holding hem Concord’u hem de Circle’ı bünyesine katarak halka açık bir şirket haline gelecek. Şirketin New York Borsası’nda CRCL kısa ismiyle işlem görmesi bekleniyor. Birleşme işleminin, Concord ve Circle’ın hissedarları ile regülatörlerin onayından sonra 2021’in son çeyreğinde tamamlanması bekleniyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Concord’un tröst hesabında nakit olarak tutulan 276 milyon dolar ve PIPE finansmanı ile Marschall Wace, Fidelity Management & Research Company, Adage Capital Management ve Ark Investment Mangement ile Third Point’in danışmanlık ettiği hesaplar dahil edildiğinde anlaşmanın birleşen şirketlere 691 milyon dolarlık brüt hasılat sağlaması bekleniyor. Mevcut Circle hissedarları yeni şirketin hisselerinin yaklaşık %86’sına sahip olacaklar. Bob Diamond ise yönetim kuruluna atanacak.

USDC Bu Yıl Yüzde 3.400 Büyüdü

Circle’ın kurucularından ve şirketin CEO’su Jeremy Allaire şu açıklamalarda bulundu: “Bu yıla başladığımızda USDC için çok büyük miktarlara büyümeler yaşadık. Sunduğumuz yeni ürünler hizmetler çok güçlü bir şekilde benimsendi. Kendi görüşümüze göre, dünya genelinde dijital para birimi tabanlı finansal hizmetler alanında hızlıca büyüyüp genişleme konusunda oldukça eşsiz bir pozisyona sahiptik. Bu kadar büyük bir sermaye artışı sağlamak değil, aynı zamanda bu şirketi kamuya açık bir şirkete dönüştürmek de bulunmaz bir fırsattı.”

İlgili Haber:  USDC Stablecoin Piyasa Değeri Ocak Ayında İkiye Katlandı

ABD’nin en büyük kripto para borsası olan Coinbase ile birlikte yönetilen USDC bu yıl %3.400 büyüdü. USD Coin’in şu anda sirkülasyonda 25 milyar dolar değerinde coini bulunuyor ve şirketin iddiasına göre on-chain işlemlerinde de USDC ile 785 milyar doların üstünde işlem yapıldı.

USDC’nin, dünyanın en büyük stablecoin’i olan Tether’ın tahtını devralıp alamayacağı ise halen merak konusu olmayı sürdürüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar