USDC Geliştiricisi Circle Halka Açılıyor – Değeri 4.5 Milyar Dolar

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Son güncelleme: 4 ay önce

blank

Bir ödeme altyapısı sağlayıcı şirketi ve dünyanın en büyük ikinci stablecoin’i USD Coin’in (USDC) geliştiricisi olan Circle, eski Barclays CEO’su Bob Diamond’ın liderlik ettiği ve birleşme amaçlı oluşturulan, halka açık bir şirket olan Concord Acquisition Corp. ile birleşerek halka açılıyor. Bu işlem ile birlikte Circle 4.5 milyar dolar olarak değerlenecek. Kripto girişimi Circle Mayıs ayında gerçekleştirdiği büyük yatırımcı turunda 440 milyon dolarlık bir yatırım almayı başarmıştı.

blank

Birleşme İşlemi 2021 Yılının Sonunda Tamamlanacak

Bugün duyurulan anlaşmaya göre yeni kurulan bir İrlandalı holding hem Concord’u hem de Circle’ı bünyesine katarak halka açık bir şirket haline gelecek. Şirketin New York Borsası’nda CRCL kısa ismiyle işlem görmesi bekleniyor. Birleşme işleminin, Concord ve Circle’ın hissedarları ile regülatörlerin onayından sonra 2021’in son çeyreğinde tamamlanması bekleniyor.

Concord’un tröst hesabında nakit olarak tutulan 276 milyon dolar ve PIPE finansmanı ile Marschall Wace, Fidelity Management & Research Company, Adage Capital Management ve Ark Investment Mangement ile Third Point’in danışmanlık ettiği hesaplar dahil edildiğinde anlaşmanın birleşen şirketlere 691 milyon dolarlık brüt hasılat sağlaması bekleniyor. Mevcut Circle hissedarları yeni şirketin hisselerinin yaklaşık %86’sına sahip olacaklar. Bob Diamond ise yönetim kuruluna atanacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

USDC Bu Yıl Yüzde 3.400 Büyüdü

Circle’ın kurucularından ve şirketin CEO’su Jeremy Allaire şu açıklamalarda bulundu: “Bu yıla başladığımızda USDC için çok büyük miktarlara büyümeler yaşadık. Sunduğumuz yeni ürünler hizmetler çok güçlü bir şekilde benimsendi. Kendi görüşümüze göre, dünya genelinde dijital para birimi tabanlı finansal hizmetler alanında hızlıca büyüyüp genişleme konusunda oldukça eşsiz bir pozisyona sahiptik. Bu kadar büyük bir sermaye artışı sağlamak değil, aynı zamanda bu şirketi kamuya açık bir şirkete dönüştürmek de bulunmaz bir fırsattı.”

ABD’nin en büyük kripto para borsası olan Coinbase ile birlikte yönetilen USDC bu yıl %3.400 büyüdü. USD Coin’in şu anda sirkülasyonda 25 milyar dolar değerinde coini bulunuyor ve şirketin iddiasına göre on-chain işlemlerinde de USDC ile 785 milyar doların üstünde işlem yapıldı.

USDC’nin, dünyanın en büyük stablecoin’i olan Tether’ın tahtını devralıp alamayacağı ise halen merak konusu olmayı sürdürüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel Haberler

Ripple (XRP), Amerikan Borsalarında Tekrar Listelenebilir Mi? Coinbase CEO’sundan Ripple’a Büyük Destek Geldi!

Coinbase CEO’su Armstrong, SEC ile olan savaşında Ripple’a destek verdiğini açıkladı ve XRP’nin Coinbase üzerinde tekrardan listelenebileceğine dair spekülasyonları...
Send this to a friend