9.4 C
İstanbul
9 Aralık 2021, Perşembe

USDC Üreticisi Circle, Asya Pazarına Dahil Oluyor: Japon Yeni Stabil Koinine Yatırım Yapılacak

Önemli Gelişmeler

ABD merkezli USD Coin (USDC) üreticisi Circle, gözünü gelişen Asya kripto pazarına dikti. Circle’ın Asya planları arasında Singapur’da bir bölgesel merkez kurulması, yeni bir girişim kolu geliştirilmesi ve Japon yeni stabil koin çalışmalarına yatırım yapılması yer alıyor.

blank

Haberin Özeti

  • ABD merkezli USD Coin (USDC) üreticisi Circle, Asya kripto pazarına dahil oluyor.
  • Circle’ın Asya planları arasında Singapur’da bir bölgesel merkez kurulması, yeni bir girişim kolu geliştirilmesi ve Japon yeni stabil koin çalışmalarına yatırım yapılması yer alıyor.

ABD merkezli USD Coin (USDC) üreticisi Circle, gözünü gelişen Asya kripto pazarına dikti. Asya’daki varlığını güçlendirmek amacıyla Circle, Singapur’u bölgesel birl merkez kurulması için seçti. Circle CEO’su Jeremy Allaire’nin Bloomberg ile yaptığı röportaja göre şirket, Circle Ventures adlı bir yatırım kolu kurmak için de çalışmalarını sürdürüyor. Girişim kolunun ilk yatırımı ise Japon yeni stabil koin projesi olacak.

blank

USDC Üreticisi Circle’ın Asya Planları

Allaire, şirketin kredi platformlarda stabil koinlerin güçlü bir şekilde benimsenmesini beklediği Asya piyasalarında önemli fırsatlar gördüğünü söyledi. Enflasyon ortamının ve getiri arayışının piyasaların stabil koin’lere geçişini tetikleyeceğini de sözlerine ekledi. Allaire, şirketin en son faiz ürünü Circle Yield hakkında da yorum yaparak, “Birçok insan doğrudan Bitcoin satın alarak riskten korunmaya odaklanan insanlar için ürün geliştirmek istese de; şirketler ve kurumsal firmalardaki sermaye görevlileri için, stabil koin getirisine odaklanmanın gerçekten çok daha çekici olacağını düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Circle şu anda USDC’yi “Singapur’da lisanslanan ilk küresel stabil koinlerden biri” yapmak için Singapur genel merkezine çok sayıda çalışan alıyor. Şirket, ülkenin büyük işletmeleri için USDC’nin benimsenmesini hızlandırmak adına Singapur Para Otoritesi (MAS) ile birlikte çalışıyor.

İlgili Haber:  Tether Son 1 Ayda İkinci Kez Tron'dan Ethereum'a 1 Milyar Dolar Transfer Edecek

Allaire’den Biden’a Destek

Ayrıca Circle CEO’su Allaire, kripto endüstrisinde Biden yönetiminin stabil koin üreticilerini “bankalar” gibi düzenleme teklifine destek veren ilk yöneticilerden biriydi. Allaire konu ile ilgili, “Gerçekten geniş miktarda ödeme ve piyasa faaliyetini destekleme potansiyeli olan bir şey için ABD yönetimi ile aynı fikirdeyiz.” ifadelerini kullanmıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend