1 Temmuz 2022, Cuma
26.7 C
İstanbul

USDC Üreticisi Circle, Asya Pazarına Dahil Oluyor: Japon Yeni Stabil Koinine Yatırım Yapılacak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

ABD merkezli USD Coin (USDC) üreticisi Circle, gözünü gelişen Asya kripto pazarına dikti. Circle’ın Asya planları arasında Singapur’da bir bölgesel merkez kurulması, yeni bir girişim kolu geliştirilmesi ve Japon yeni stabil koin çalışmalarına yatırım yapılması yer alıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • ABD merkezli USD Coin (USDC) üreticisi Circle, Asya kripto pazarına dahil oluyor.
  • Circle’ın Asya planları arasında Singapur’da bir bölgesel merkez kurulması, yeni bir girişim kolu geliştirilmesi ve Japon yeni stabil koin çalışmalarına yatırım yapılması yer alıyor.

ABD merkezli USD Coin (USDC) üreticisi Circle, gözünü gelişen Asya kripto pazarına dikti. Asya’daki varlığını güçlendirmek amacıyla Circle, Singapur’u bölgesel birl merkez kurulması için seçti. Circle CEO’su Jeremy Allaire’nin Bloomberg ile yaptığı röportaja göre şirket, Circle Ventures adlı bir yatırım kolu kurmak için de çalışmalarını sürdürüyor. Girişim kolunun ilk yatırımı ise Japon yeni stabil koin projesi olacak.

Binance indirim kodu

USDC Üreticisi Circle’ın Asya Planları

Allaire, şirketin kredi platformlarda stabil koinlerin güçlü bir şekilde benimsenmesini beklediği Asya piyasalarında önemli fırsatlar gördüğünü söyledi. Enflasyon ortamının ve getiri arayışının piyasaların stabil koin’lere geçişini tetikleyeceğini de sözlerine ekledi. Allaire, şirketin en son faiz ürünü Circle Yield hakkında da yorum yaparak, “Birçok insan doğrudan Bitcoin satın alarak riskten korunmaya odaklanan insanlar için ürün geliştirmek istese de; şirketler ve kurumsal firmalardaki sermaye görevlileri için, stabil koin getirisine odaklanmanın gerçekten çok daha çekici olacağını düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Circle şu anda USDC’yi “Singapur’da lisanslanan ilk küresel stabil koinlerden biri” yapmak için Singapur genel merkezine çok sayıda çalışan alıyor. Şirket, ülkenin büyük işletmeleri için USDC’nin benimsenmesini hızlandırmak adına Singapur Para Otoritesi (MAS) ile birlikte çalışıyor.

İlgili Haber:  Yearn Finance, Stablecoin Tabanlı Yeni Bir DeFi Protokolü Hazırlıyor

Allaire’den Biden’a Destek

Ayrıca Circle CEO’su Allaire, kripto endüstrisinde Biden yönetiminin stabil koin üreticilerini “bankalar” gibi düzenleme teklifine destek veren ilk yöneticilerden biriydi. Allaire konu ile ilgili, “Gerçekten geniş miktarda ödeme ve piyasa faaliyetini destekleme potansiyeli olan bir şey için ABD yönetimi ile aynı fikirdeyiz.” ifadelerini kullanmıştı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar